10 najlepszych środków na oczyszczenie nerek
10 najlepszych środków na oczyszczenie nerek

10 najlepszych środków na oczyszczenie nerekNerki to bardzo delikatny narząd, dlatego warto o nie dbać i przy pomocy naturalnych ziół zachować je w dobrym zdrowiu. Przedstawiam Ci najczęstsze problemy z nerkami i sposoby, jakimi możesz się ratować nawet w domu!

Funkcjonowanie nerek ma dla organizmu ogromne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ do ich zadań należą tak istotne funkcje, jak wydalanie moczu, a wraz z nim usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, regulacja objętości płynów ustrojowych oraz utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej. Odpowiadają ponadto za produkcję wielu ważnych hormonów.

Zaburzenia funkcjonowania nerek prowadzą do różnych problemów, z których większość jest naprawdę bolesna. Za bólem nerek stoi najczęściej odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamica moczowa lub torbiel na nerce.

Dlaczego nerki chorują?

Przyczyny chronicznych chorób nerek mogą być bardzo liczne, na przykład cukrzyca lub nadciśnienie, ale mogą je powodować także zmiany chorobowe naczyń krwionośnych.

Oczywiście nie należy się przerażać, bo tylko część chorób nerek ma swoje korzenie w genetyce: większości można skutecznie zapobiec, a jeśli już się pojawiły, leczyć. Jeśli cierpisz na schorzenie nerek o łagodnym przebiegu lub choroba dopiero się zaczyna, dobrze zrobią Ci rośliny lecznicze, które potrafią nawet zlikwidować jej objawy.

Oto moje ulubione rośliny na oczyszczenie i wzmocnienie nerek, mają doskonały wpływ na objawy chorobowe.

Są to sposoby naturalne, wypróbowane w medycynie ludowej, muszę jednak podkreślić, że jeśli masz poważne objawy, albo Twój stan nie ulega poprawie, a może wręcz się pogarsza, koniecznie zwróć się do lekarza specjalisty. Najprawdopodobniej możesz kontynuować kurację ziołową, która doskonale wzmacnia organizm, ale w przypadku zastosowania leków, skonsultuj ją z lekarzem.

Żurawina
Żurawina wpływa oczyszczająco na drogi moczowe i nerki, ma działanie moczopędne. Świetny środek na łagodny ból nerek lub przeziębienie.

Seler
Seler ma również silne właściwości moczopędne. Według medycyny ludowej zdolny jest nawet do usunięcia piasku na nerkach. Najlepiej spożywać bulwę i sok selera na surowo: możesz na przykład zrobić sobie koktajl z selera i jabłka z dodatkiem odrobiny cynamonu.

Pokrzywa
Oczyszcza cały układ pokarmowy i układ moczowy, podnosi zdolności immunologiczne organizmu. Jeśli cierpisz na ból nerek, warto pić napar z pokrzywy w dużych ilościach, aż do złagodzenia boleści.

Skrzyp polny
Nazywany jest wręcz obrońcą nerek. Ponieważ skrzyp posiada działanie moczopędne, 1-2 filiżanki parzonych z niego ziółek najlepiej spożywać w godzinach rannych. Popijaj regularnie przez 6 tygodni, następnie zrób 4 tygodnie przerwy.

Liście orzechowca
Napar z liści orzechowca ma właściwości oczyszczające i przeciwzapalne, dzięki czemu pomoże Ci naprawić funkcjonowanie nerek. Najlepiej spożywać 2-3 dl naparu dziennie przez sześć tygodni.

Liście brzozy
Liście brzozy to prawdziwy „łamacz kamieni”. Napar z liści brzozy, jak również woda brzozowa, będą skutecznym środkiem, jeśli walczysz z piaskiem na nerkach albo kamicą moczową. Pij codziennie 3 filiżanki tego naparu.

Imbir
Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym imbir wywiera doskonały wpływ na nerki i na wątrobę: oczyszcza je i odkaża. Ponadto ogólnie wzmacnia odporność organizmu.

Pietruszka
Jeśli nabawiłe(a) się zapalenia nerek pochodzenia bakteryjnego, wówczas pietruszka może być niezwykle pożyteczna i zdecydowanie Ci pomóc. Spożywania pietruszki w dużej ilości nie poleca się jedynie w okresie ciąży.

Nawłoć pospolita
Napar z nawłoci pospolitej to jeden z najlepszych środków moczopędnych, oczyszczających pęcherz moczowy i nerki. W porównaniu z innymi roślinami leczniczymi jej właściwości są znacznie mocniejsze, możesz więc przygotować napar mieszany nawet z innymi ziołami.

Kurkuma
Z uwagi na silne działanie przeciwzapalne, kurkuma świetnie robi na nerki: łagodzi zwłaszcza uszkodzenia nerek na tle cukrzycowym. Możesz spożywać przyprawiając nią potrawy, ale również w postaci kapsułek lub naparu.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej