5 mitów na temat kosmetyków naturalnych
5 mitów na temat kosmetyków naturalnych

5 mitów na temat kosmetyków naturalnychChyba o żadnym innym rodzaju kosmetyków nie krąży tyle fałszywych informacji, co na temat kosmetyków naturalnych. Wzięłam pod lupę 5 najpopularniejszych mitów i zdradzę Ci, jaka jest prawda.

Wiele osób pyta mnie, czy awersja w stosunku do kosmetyków naturalnych ma jakieś podstawy. Dlatego zdecydowałam, że zajmę się tymi przesądami, które słyszałam już wielokrotnie i wyjaśnię Ci tę kwestię, żebyś mógł/mogła zorientować się w takim mnóstwie informacji.

Oto 5 mitów na temat kosmetyków naturalnych i jaka jest prawda!

  1. „Kosmetyki naturalne są droższe od tych kupionych w stacjonarnych drogeriach”
Jeśli dotychczas to właśnie powstrzymywało Cię od zakupu kosmetyków naturalnych, to muszę rozwiać Twoje wątpliwości, bo wcale nie kosztują drożej, a nawet w wielu przypadkach są wręcz tańsze niż te obyczajne. Powód jest prosty: my nie używamy do ich wyrobu dodatków syntetycznych, ani polepszaczy (takich, jak konserwanty, barwniki i inne środki chemiczne), nie musimy więc żonglować podczas produkcji tuzinami składników. Nie mówiąc już o tym, że w przypadku pewnych produktów (np. olejków eterycznych) zrezygnowaliśmy z kartonowych opakowań, dzięki czemu chronimy środowisko oraz obniżamy koszty produkcji.

  1. „Wszystkie kosmetyki naturalne są nietestowane na zwierzętach”
Wielu osobom się wydaje, że skoro dany produkt jest kosmetykiem naturalnym, to automatycznie oznacza, że jest nietestowany na zwierzętach. Dobrze by było, ale to nieprawda! Być może sama firma kosmetyczna nie przeprowadza eksperymentów na zwierzętach, ale ich dostawcy, niestety, mogą testować na zwierzętach używane przez tę firmę surowce. Jeśli chcesz mieć pewność, szukaj na opakowaniu znaku skaczącego zajączka, który gwarantuje, że dany produkt jest nie był testowany na zwierzętach. Logo skaczącego zajączka otrzymują produkty wyłącznie w tym przypadku, jeśli monitoring, któremu poddani zostali wszyscy dostawcy danej firmy, potwierdzi, że nie wykonują doświadczeń na zwierzętach. Jestem dumna, że Manna posiada gwarantujący to certyfikat Cruelty Free: na wszystkich naszych kosmetykach znajdziesz znak Leaping Bunny! Ochrona zwierząt to dla nas żelazna zasada, która jest elementem naszej filozofii i której zawsze będziemy się trzymać.

  1. „Kosmetyki naturalne nie zawierają żadnego sztucznego składnika”
Prawda jest taka, że zawsze warto to sprawdzić, czytając dokładnie skład kosmetyku, są bowiem „kosmetyki naturalne”, które zawierają na przykład perfumy, a przecież perfumy nie są naturalne. My do aromatyzowania naszych kosmetyków stosujemy zawsze wyłącznie w 100% naturalne olejki eteryczne. Po cóż mielibyśmy używać aromaty syntetyczne, skoro najpiękniejsze zapachy stworzyła już sama natura?

  1. „Kosmetyki naturalne nie są takie skuteczne”
Jeśli od pewnego czasu interesują Cię kosmetyki naturalne, ale wątpisz w ich skuteczność, to musisz wiedzieć, że określenie „naturalne” nie oznacza automatycznie mniejszej efektywności. Każdy produkt testuję całymi miesiącami czy latami, a kiedy widzę już na sobie jego pozytywne działanie, wysyłam do niezależnych, uznanych na forum międzynarodowym laboratoriów. Analizy laboratoryjne i testy, wykonane w grupie ludzi, napełniają mnie zawsze ogromną radością: oficjalnie potwierdzają bowiem, jak bardzo Manny są skuteczne. Na przykład Luksusowy eliksir do twarzy redukuje długość i głębokość zmarszczek oraz działa nawilżająco na skórę. A w przypadku naszego mydła Heban do oczyszczania twarzy, testy laboratoryjne potwierdzają, że w większości przypadków poprawia wygląd skóry trądzikowej, ba, czyści ją idealnie!

  1. „Kosmetyki naturalne polecane są tylko do skóry wrażliwej”
To nieprawda, że kosmetyki naturalne przeznaczone są tylko dla osób posiadających skórę delikatną. Wolne od środków chemicznych kosmetyki dobrze robią każdemu rodzajowi skóry. W asortymencie Manny znajdziesz produkty idealne do skóry tłustej (mydło Heban), suchej (mydło z oliwą z pierwszego tłoczenia), albo problemowej (mydło COCO z solą morską). Wśród środków do pielęgnacji włosów również możesz wybrać Manny przeznaczone do włosów normalnych, suchych lub tłustych czy z łupieżem.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie odnośnie kosmetyków naturalnych, napisz w komentarzu.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej