Świadome zakupy z Manną
Świadome zakupy z manną

Świadome zakupy z MannąCzy zadałe(a)ś już sobie pytanie, co możesz zrobić dla dobra zrównoważonego rozwoju? Istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie, ale jedną z nich jest na pewno większa świadomość konsumenta.

Swoim wyborem siłą rzeczy głosujesz. Więc dlaczego nie miał(a)byś zająć stanowiska po stronie przyjaźniejszego dla życia świata, protestując jednocześnie przeciwko szkodliwym metodom, które wyniszczają środowisko?

Kupuj tylko to, czego potrzebujesz.

Ta podstawowa zasada brzmi jak truizm, jednak w każdym niemal domu prawie wszystkie pomieszczenia, od garderoby po łazienkę, wypełnione są takimi ubraniami, przedmiotami czy kosmetykami, których kupno właściwie nie stanowiło pilnej potrzeby.

Minimalistyczną, powściągliwą postawę warto wykazywać z wielu względów. Po pierwsze, doświadczenie wskazuje, że w otoczeniu mniejszej ilości rzeczy czujemy się swobodniej. Po drugie, jeśli nie ulegniesz pokusie pełnych półek, zaoszczędzisz niemałą sumę. Porada, żebyś wyruszał/a do sklepu z listą zakupów, zawsze jest aktualna. Jeśli na liście zapisane są naprawdę ważne pozycje, wtedy unikniesz zbędnego szastania pieniędzmi.

Jak prowadzić minimalistyczne gospodarstwo domowe pisałam już wcześniej: jeśli chcesz zgłębić temat odciążania środowiska, polecam ten artykuł Twojej uwadze.

Na stronie internetowej Manny wspomagamy świadomą decyzję konsumenta również testem na rodzaj skóry. Nie wiedząc, jaki masz rodzaj skóry, nie możesz podjąć słusznej decyzji, czego jej potrzeba, czyli nie możesz dokonać trafnego wyboru w asortymencie Manny. Ażeby tego uniknąć, po wypełnieniu testu otrzymasz porady w zakresie idealnych dla Ciebie kosmetyków od Manny.

Najdroższe są śmieci, które mogą trafić do Twojego koszyka: tego właśnie unikaj!

Kupując za dużo zbędnych rzeczy produkujesz mnóstwo odpadów, bo przecież kiedyś zechcesz pozbyć się niepotrzebnego badziewia, które w ten sposób kończy na śmietniku. Czyli taki proceder to nie tylko wyrzucanie pieniędzy, ale też ogromne obciążenie dla środowiska.

Warto też zwracać uwagę na jakość i ilość materiałów opakowaniowych. Zwykle w pierwszym rzędzie pozbywamy się właśnie opakowania: nie muszę chyba podkreślać, jakie to marnotrawstwo.

Jeśli masz taką możliwość, zamiast jednorazowego opakowania użyj pudełka wielokrotnego użytku (jak na przykład pudełka na upominki od Manny) lub wybierz do pakowania papier z recyklingu.

Używaj jak najmniej kosmetyków, za to wielofunkcyjnych.

Wdrażając ekologicznie świadome, minimalistyczne podejście staramy się zaspokoić konkretne potrzeby (na przykład pielęgnację włosów) za pomocą jak najmniejszej ilości produktów (choćby jednym jedynym kosmetykiem).

Wielu producentów chce nas przekonać, że dany szampon będzie skuteczny tylko w połączeniu z balsamem do włosów z tej samej linii produktów. Albo, że pożądany efekt zmywacza do twarzy osiągniesz wyłącznie stosując dodatkowo jeszcze dwa, trzy inne mleczka do twarzy.

Częstokroć poszczególne etapy pielęgnacji twarzy czy włosów rzeczywiście wzajemnie się uzupełniają, jednak bardziej zrównoważonym i ekologicznym sposobem jest zastosowanie kosmetyków wielofunkcyjnych, świetnie sprawdzających się do wielu zadań.

Niezwykle pomocne okazują się w tym naturalne skarby, zwłaszcza cenne oleje roślinne. Mamy liczne Manny, które zadowolą Cię swą wszechstronnością. Jak Olej kosmetyczny z pestek winogron od Manny, który wywiera doskonały wpływ na skórę suchą, dojrzałą i trądzikową, na wrażliwą okolicę oczu, jako olejek do masażu czy środek do pielęgnacji ciała, stóp, ust, a nawet włosów.

Postaw na etyczną urodę, bez przemocy.

Dążenie do piękna to naturalne i zrozumiałe życzenie, które nie może jednak w żaden sposób usprawiedliwiać testów na zwierzętach. Jesteśmy dumni, że nasze kosmetyki naturalne otrzymały certyfikat oznaczony logo Leaping Bunny, który oznacza zero tolerancji dla eksperymentów na zwierzętach. Atest Cruelty Free widnieje na etykietach wszystkich produktów Manny głosząc, że są one wolne od testów na zwierzętach.

Czy masz może własne sposoby na świadome zakupy? Podziel się nimi z nami!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej