Tylko nie futro!
tylko nie futro!

Tylko nie futro!Czy wiesz, że każdego roku przemysł futrzarski zabija na świecie około 100 milionów zwierząt? Jako obrończyni praw zwierząt uważam, że nic nie upoważnia nas do tego, żeby sprowadzać cierpienie na żywe istoty!

Aż strach pomyśleć, że hodowane na futro zwierzęta przeżywają na fermach całe życie w zamknięciu, w ciasnych klatkach. Czasami mają tak mało miejsca, że kiedy podrosną, nie mogą się nawet odwrócić. Wbrew powszechnemu mniemaniu futra wykonuje się nie tylko z lisów, baranów, zajęcy, norek czy szynszyli; futra robi się też z niedźwiedzi, leopardów, fok, wilków, ocelotów, wydr, nutrii, oposów, soboli, wiewiórek, psów, kotów, a nawet szczurów. W swoim krótkim życiu te zwierzęta przeżywają tylko katusze, aż wreszcie uśmiercane są w niezwykle bezlitosny sposób.

Nie ma usprawiedliwienia dla noszenia futer! Odrzucaj wszystkie produkty, które zostały wyprodukowane lub przetestowane kosztem cierpienia zwierząt! W niektórych krajach Europy, np. w Wielkiej Brytanii, hodowla zwierząt futerkowych została już zakazana z powodu szczególnego okrucieństwa, nawet w Austrii też zlikwidowano podobny proceder. Niestety, większość dostępnych w naszym kraju futer i futrzanych akcesoriów pochodzi z Azji, gdzie obrona zwierząt to nieznane pojęcie.

Wiem, że walka z rozpowszechnionym na całym świecie bestialstwem wobec zwierząt wydaje się walką z wiatrakami, ale metodą drobnych kroczków Ty także możesz wiele zrobić dla zwierząt! Bądź dobrym właścicielem zwierząt! Oznacza to zagwarantowanie odpowiednich, bliskich naturalnym warunków domowym zwierzętom i unikanie zbędnej reprodukcji poprzez sterylizację. Widząc w swoim otoczeniu dręczenie zwierząt złóż doniesienie, a podczas zakupów wybieraj produkty firm, które nie testują ich na zwierzętach!

Naturalnie łatwo powiedzieć, trudniej zrobić! My chcemy świecić przykładem: Manna jest pierwszą węgierską firmą kosmetyczną, uznaną przez Cruelty Free International, czyli gwarantowanie wolną od eksperymentów na zwierzętach. Przeprowadziliśmy audyt nie tylko całej firmy, ale także naszych dostawców: niezmiernie wiele energii włożyliśmy, żeby udowodnić, iż nasi partnerzy z Indii, Ghany czy Maroka również powstrzymują się od testów na zwierzętach.

Widząc skaczącego zajączka na opakowaniach produktów naszej firmy możesz mieć pewność, że w procesie produkcji żadnej Manny nie ucierpiało ani jedno zwierzę! Za każdym razem, kiedy używam Mannę, wiem, że uczyniłam krok w kierunku lepszego bytu zwierząt.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

 • znowu są tutaj, aby cię rozpieszczać - blog

  Znowu są tutaj, aby Cię rozpieszczać

  Na wiosnę Ty również zgromadziłeś/aś kremowe pianki Manny do pielęgnacji ciała, ale już bardzo stopniały Twoje zapasy?

  Zobacz
 • rzęsy-cudo naturalnie! - blog

  Rzęsy-cudo naturalnie!

  Żeby osiągnąć ten aksamitny efekt nie musisz jednak traktować ich środkami chemicznymi, bo dobrą kondycję i ładny wygląd rzęs możesz uzyskać również za sprawą naturalnych sposobów!

  Zobacz
 • mydło-cud o zapachu rumianku - blog

  Mydło-cud o zapachu rumianku

  Wypróbuj mydło rumiankowe, które dzięki olejkowi eterycznemu wspaniale pachnie, a olejem kosmetycznym pieści Twoją skórę!

  Zobacz

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej