W ten sposób przygotujesz środek dezynfekujący w domu!
w ten sposób przygotujesz środek dezynfekujący w domu!

W ten sposób przygotujesz środek dezynfekujący w domu!Według ekspertów można uniknąć zarażenie wirusem poprzez częste i dokładne mycie rąk (trwające co najmniej 20 sekund). Jeśli nie masz możliwości umycia rąk mydłem i wodą, zaleca się stosowanie środków dezynfekujących.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości skorzystania ze środka do dezynfekcji rąk, pokażę ci teraz dwa przepisy na przygotowanie takiego środku dezynfekującego w domu.

Domowy środek dezynfekujący na bazie alkoholu

Składniki:

- 1 szklanka alkoholu (96% z apteki)
- ½ łyżeczki glicerolu (ewentualnie pominięta) / olej z witaminą E
- ½ kubka żelu Aloe Vera
- 15 kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego

Przygotowanie:

Wymieszaj alkohol, glicerynę, żel z aloesu i dodaj olejek eteryczny. Wlać mieszaninę do butelki z rozpylaczem i dobrze wstrząsnąć przed użyciem

Środek dezynfekujący z aloesem bez alkoholu

- 20 kropli olejku z drzewa herbacianego
- ⅓ szklanki żelu Aloe Vera

Przygotowanie:

Wymieszaj aloes z olejem z drzewa herbacianego i przelej do butelki z rozpylaczem . Przed każdym użyciem dokładnie wstrząśnij zawartością, w razie potrzeby spryskaj ręce.

W okresie wirusowym, ze względu na częstą dezynfekcję i mycie rąk, skóra jest dość wysuszona, dlatego ważne jest, aby pielęgnować dłonie odpowiednimi kosmetykami.

Wypróbuj Lawendowe mydło w płynie COCO. Jeśli podobają Ci się słodkie zapachy, Mydło w płynie COCO ylang-ylang jest idealnym wyborem dla Ciebie, oprócz tego, że jest w 100% naturalne i wolne od chemikaliów, za każdym razem, gdy myjesz ręce, uwolni się wokoło Ciebie zapach ogrodu kwiatowego!

Jeśli szukasz mydła mycia rąk z bogatą pianą idealnym wyborem jest Mydło Dolce Vita o zapachu pomarańczy lub Mydło Czarodziejski ogród o zapachu różowej glinki i geranium. Jeśli lubisz mydła bezzapachowe, w tym przypadku polecam Mydło COCO z masłem shea, które podczas mycia rąk zapewni nawilżenie, za pomocą magicznej piany i masła shea.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej