7 przyczyn, które mogą powodować wypadanie włosów
7 przyczyn, które mogą powodować wypadanie włosów

7 przyczyn, które mogą powodować wypadanie włosówJuż dawno minął okres wiosennego zmęczenia i wypadania włosów, ale Ciebie nadal zastanawia, dlaczego wypadają Ci włosy? Te powody mogą być tego przyczyną:

- brak witamin lub mikroelementów

Oznacza to, że organizmowi brakuje żelaza, cynku, selenu, witaminy B lub innych ważnych składników, które potrzebne są do wzrostu włosów. Drastyczna lub źle dobrana dieta, znaczna niedokrwistość lub zaburzenia wchłaniania również mogą prowadzić do wypadania włosów. Jeśli podejrzewasz tylko zwyczajny brak witamin, jedz kolorowo i spożywaj więcej warzyw liściastych. Natomiast do przegryzienia wybierz garść ziarenek, a zobaczysz,że Twoje włosy szybko wrócą do zdrowia.

- zmiany hormonalne

Po porodzie wiele kobiet niespodziewanie zauważa przerzedzenie włosów zdobytych w okresie ciąży, co często rzeczywiście związane jest z utratą dużej ilości włosów. Nie martw się, jest to zupełnie normalne, ale jeśli podejrzewasz, że walczysz również z brakiem witamin, szczególnie zwracaj uwagę na posiłki.

W innych okresach życia również mogą pojawić się problemy hormonalne np.przy problemach z tarczycą również mogą wypadać włosy, dlatego warto zwrócić się o pomoc do lekarza, jeśli podejrzewasz, że to jest przyczyną objawów. Jeśli stosujesz hormonalne środki antykoncepcyjne lub właśnie odstawiłaś je, również może zdarzyć się zwiększone wypadanie włosów.

- stany zapalne

O tym zapewne nie każdy wie, ale faktem jest, że znaczne wypadanie włosów może być sygnałem chorego zęba lub dowolnego stanu zapalnego w organizmie. To warto sprawdzić w pierwszym rzędzie, tak więc udaj się do dentysty!

- skubanie, szarpanie włosów lub zbyt ciasny koński ogon lub kok

To wszystko nie wpływa dobrze na cebulki włosowe, regularne lub częste ciągnięcie włosów może prowadzić do wypadania włosów na dotkniętych tym obszarach.

- stres

Prawdopodobnie jest to najczęściej wspominany powód, który codziennie przywołujemy w związku z wypadaniem włosów. Ty również go nie lekceważ, stały stres faktycznie może powodować wypadanie włosów, szczególnie wtedy, kiedy połączony jest z małą ilością snu i niezdrowym trybem życia.

- niektóre leki

Wypadanie włosów może pojawić się również jako efekt uboczny niektórych leków, warto dokładnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi niedawno zapisanych leków.

- czynniki dziedziczne

Niestety może się również zdarzyć, nawet jeśli rzadziej, że dotyczy to również kobiet. Jeśli w Twojej rodzinie zdarzyło się już coś takiego, być może Tobie również będzie potrzebna pomoc lekarska w celu skuteczniejszego zmniejszenia tych objawów.

O tym, jakie naturalne sposoby mogą być Ci pomocne w celu przygotowania odpowiedniej diety dla poprawienia krążenia krwi w skórze głowy, pisałam już we wcześniejszych postach.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

  • avatar

    Bardzo przydatny wpis... :)

    • Agnieszka
    • 2017-06-03 02:30

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej