Jesienna aromaterapia: działanie olejków eterycznych
jesienna aromaterapia: działanie olejków eterycznych

Jesienna aromaterapia: działanie olejków eterycznych



Działanie olejków eterycznych to jeden z moich ulubionych tematów. Węch jest podstawowym zmysłem, który potrafi wpływać na nasz nastrój i dostarczać nam wspaniałego relaksu po uciążliwym dniu w pracy.

Jeśli myślisz, że moda na olejki eteryczne to fanaberia ostatnich lat, grubo się mylisz, czyste olejki eteryczne pochodzenia roślinnego używane były już bowiem przez starożytne cywilizacje (w Indiach, świecie arabskim, w Chinach i Egipcie) do pielęgnacji ciała, w celach leczniczych, ba, nawet podczas rytuałów religijnych. Oczywiście, olejki eteryczne nie były wówczas tak ogólnie dostępne, jak teraz: mogli sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi.

Jeśli uczysz się poznawać olejki eteryczne, to jesień jest idealną porą, żeby poprawić sobie humor i zastosować olejki w celu odświeżenia się, uspokojenia lub odstresowania, czyli jak tylko sobie życzysz!

Zdania odnośnie działania poszczególnych olejków eterycznych są podzielone. Tradycja ludowa przypisuje każdemu z nich osobną rolę, ja jednak radzę Ci wypróbować je na sobie, obserwując, jakie fantastyczne plusy wniosą w Twoją codzienność.

Zobaczmy więc, jakie działanie wywierają olejki eteryczne i jak je stosować!

Naturalne działanie uspokajające: Olejki z melisy i lawendy. Obydwa cieszą się wielką popularnością, nie bez powodu. Ich zapach emanuje uczuciem czystości, świeżości i spokoju, wzbudzając w naszym sercu wiele miłych wspomnień. Oba olejki idealnie nadają się do tego, żeby dodać parę kropel do gorącej wody kąpielowej, z zamiarem rozbudzenia na nowo naszych zmysłów po męczącym dniu oraz doskonale rozgrzewają przemarznięte kończyny!

Działanie przeciwbakteryjne: Olejek eteryczny hamuje rozwój bakterii i grzybów: te właściwości posiadają olejki eteryczne z eukaliptusa, cynamonu, bergamotki, lawendy i drzewa herbacianego. Proponuję Ci wybrać jeden z nich i razem z octem dodać parę kropli do wody do zmywania podłogi: w ten sposób podłogę umyjesz sposobem naturalnym. Idealna czystość i bajeczny zapach! Dzięki temu nasze mieszkanie szybko będzie wyglądać jak nowe. Dla środowiska i naszego zdrowia, w domu znów będzie pachnieć świeżością.

Oczyszczanie dróg oddechowych: Anyż i eukaliptus pomagają w udrażnianiu dróg oddechowych. Najlepiej dodać parę kropel olejków do wody w parowniku na kaloryferze lub nawilżacza elektrycznego: Zapach rozejdzie się po całym domu i sprawi, że poczujesz się jak w hotelu z aromaterapią.

Tyle na temat działania olejków eterycznych. A teraz podstawowa zasada: nigdy nie stosuj nierozcieńczonych olejków eterycznych bezpośrednio na skórę. Rozmieszaj w odrobinie oleju oliwkowego, kokosowego lub arganowego i dopiero w ten sposób możesz wmasować w skórę. Chcąc wypróbować nowy rodzaj olejku i nie wiedząc, czy nie masz na niego uczulenia, zrób próbę: Przed pierwszym użyciem olejku eterycznego rozsmaruj odrobinę w zgięciu łokcia lub po wewnętrznej stronie nadgarstka i pozostaw na parę godzin. Jeśli pojawi się zaczerwienienie lub podrażnienie, nie używaj tego olejku.

Radzę Ci, eksperymentuj śmiało, sprawdź, który olejek najbardziej do Ciebie pasuje i jakie wzbudzą w Tobie uczucia. Przekonasz się, że to świetny sposób na naturalne, cudowne poprawienie swojego nastroju w szare, jesienne dni. Zaparz sobie herbatę, dodaj do parownika olejek eteryczny i poddaj się absolutnemu relaksowi!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!



Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej