Powrót do zdrowia zaczyna się w duszy
powrót do zdrowia zaczyna się w duszy

Powrót do zdrowia zaczyna się w duszyTwój organizm informuje Cię poprzez choroby o tym, że jego równowaga została naruszona. Zebrałam dla Ciebie parę rad, dzięki którym możesz powrócić do równowagi!


Podstawą zdrowia fizycznego jest harmonia duchowa. Wszyscy mamy świadomość tej prostej prawdy, czujemy ją, a jednak od czasu do czasu w życiu każdego z nas nadchodzi moment, kiedy choroba lub rozpacz biorą górę.

Wtedy właśnie trzeba się wyciszyć, wsłuchać w swoje myśli. Pozytywne myślenie, harmonia ducha i optymizm mogą mieć wpływ nawet na zdrowie. Kiedy tylko coś wytrąci nasz umysł z równowagi, zostanie naruszona równowaga energii krążących w ciele i pojawiają się objawy fizyczne. Obserwuj się! Kiedy poczujesz, że brak Ci równowagi, a do Twojego umysłu wkradły się negatywne myśli, to znak, że czas na chwilę wytchnienia, żeby zatroszczyć się o ducha.

Muzykoterapia

Miłe, relaksacyjne, imitujące odgłosy natury melodie, będą miały doskonały wpływ na Twój nastrój, pomogą pozbyć się stresów i stanów lękowych. Przeznacz dla siebie codziennie dwadzieścia minut, kiedy zamkniesz oczy, wyrzucisz z myśli problemy i pozwolisz, żeby przenikła Cię rozluźniająca muzyka.

Mindfulness

Zapewne nie raz słyszałe(a)ś już to określenie, które oznacza: uważność, tłumaczone czasem jako uważna obecność. Oznacza szczególny rodzaj uwagi: świadomej i skierowanej na bieżącą chwilę. Musisz nauczyć się koncentrować na wykonywanej czynności, bez rozmyślania o przeszłości lub przyszłości. Nie jest to łatwe, ale szybko poczujesz zbawienny wpływ tej praktyki.

Medytacja

Kiedy wyciszysz umysł i nie myślisz o niczym, możesz się całkowicie zrelaksować. Jeśli dopiero zaczynasz, to poszukaj w internecie filmów z prowadzoną medytacją. Wystarczy 10 minut, żeby się zrelaksować!

Aromaterapia

Nie myśl o niczym skomplikowanym. Po prostu pod koniec dnia pozwól sobie na trochę przyjemności i relaksacji za sprawą aromatów i roślin leczniczych.

Wypróbuj powyższe metody i pamiętaj, że prawdziwa droga do zdrowia prowadzi przez samoświadomość, pozytywne myślenie, akceptację siebie i innych, do czego nieodzowne jest wypełnienie naszej duszy miłością, tolerancją i harmonią.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej