Super porady odnośnie odwodnionej, wysuszonej skóry
super porady odnośnie odwodnionej, wysuszonej skóry

Super porady odnośnie odwodnionej, wysuszonej skóry



My, ludzie, żyjemy w ciągłej interakcji ze wszystkimi żywymi organizmami z naszego środowiska – emitujemy ciepło, wilgoć, a nasz organizm nie ma fizycznej kontroli nad tymi funkcjami, które odbywają się nieświadomie. Wskaźnik, który pokazuje, ile wilgoci straciła w ten sposób nasza skóra, demonstruje jednocześnie, że pewne czynniki destrukcyjne – takie jak stosowanie kosmetyków na bazie środków chemicznych, depilacja woskiem, niesprzyjające czynniki zewnętrzne - oraz stany chorobowe, jak na przykład egzema, przyczyniają się bezpośrednio do utraty wilgoci przez skórę. Wszystkie te okoliczności sprawiają, że musimy zmierzyć się ze zmatowiałym, suchym, mniej zdolnym do regeneracji naskórkiem.

Sucha skóra może się szybciej starzeć

Wszystko to nie brzmi zbyt dobrze w świetle wiedzy, że zawartość wilgoci w skórze ma kluczowe znaczenie w procesie powstawania zmarszczek, plam wątrobianych i innych zjawisk, związanych ze starzeniem. Jeśli pożegnanie ze środkami chemicznymi z półki w łazience masz już za sobą, to jesteś na dobrej drodze. Czas jednak zwrócić większą uwagę na zmiany pór roku, aktualna temperatura powietrza oraz zawartość pary wodnej odgrywa bowiem również istotną rolę w indukcji tracenia wody przez Twoją skórę, co powoduje z kolei utratę jej odporności i jędrności.

Najbardziej suchą skórę masz pomiędzy listopadem a marcem, możesz temu jednak łatwo zaradzić
Jak zawsze, rozwiązanie problemu oferuje nam apteka natury. Niektóre substancje, jak na przykład tłoczony na zimno olej, olej kokosowy lub masło shea i masło kakaowe, zdolne są wywierać pozytywny wpływ na skórę na poziomie komórkowym: wygładzają, ujędrniają i nawilżają skórę, obok jednak pielęgnacji zewnętrznej należy zadbać również o pomoc od wewnątrz. Oto więc lista najważniejszych witamin i esencjalnych kwasów tłuszczowych, które warto regularnie stosować, głównie w postaci olejków naturalnych, wchłanianych bezpośrednio przez skórę.

Witaminy

Witamina A: przyczynia się do redukcji zmarszczek, niwelacji nierówności naskórka, rozjaśnienia brązowych plam. Jednym słowem sprawia, że skóra staje się zdrowsza i bardziej jednolita pod względem struktury i karnacji.
Witamina C: zapobiega powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu skóry, hartuje naskórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieni UV.
Witamina E: odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu przez skórę naturalnej wilgotności. Dostarczona bezpośrednio w głąb skóry wygładza i wypełnia skórę oraz przyczynia się do zachowania jej wilgotności.

Esencjalne kwasy tłuszczowe

Organizm człowieka nie jest w stanie syntetyzować esencjalnych kwasów tłuszczowych, które są mu absolutnie niezbędne. Musimy więc czerpać je z pożywienia, ponieważ są niezwykle ważne z punktu widzenia regeneracji komórek skórnych. W braku esencjalnych kwasów tłuszczowych nasza skóra pod wpływem zimna staje się sucha i podatna na uszkodzenia – warto więc rekompensować je kwasem omega 3, czerpanym z tranu, lub olejem z wiesiołka, który zawiera kwas γ-linolenowy.


Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!



Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej