Wszystko o maśle kakaowym!
wszystko o maśle kakaowym!

Wszystko o maśle kakaowym!Masło kakaowe to Twój najlepszy przyjaciel na chłodne dni. Poradzę Ci też, jak przechowywać ten organiczny, pachnący czekoladą skarb!

Czy wiesz, że Majowie 3500 lat temu uważali masło kakaowe za pokarm bogów? To nic dziwnego, przecież to czyste, pozyskiwane z ziaren kakaowca masło o wysokiej zawartości tłuszczu i boskim zapachu wywiera na organizm naprawdę cudowne działanie.

Zobaczmy więc, jaki wpływ na zmysły ma ten przyjemny, pochodzący z Ghany kosmetyk. Masło kakaowe to żółtawy lub kremowobiały tłuszcz, który w temperaturze pokojowej ma konsystencję stałą, natomiast pod wpływem temperatury ciała rozpuszcza się i pozwala łatwo wmasować w skórę. W trakcie rozpuszczania się na powierzchni masła mogą pojawić się małe bąbelki, ale nie martw się, to całkiem naturalne i nie wpływa negatywnie na jakość masła ani na jego pozytywne właściwości! Jeśli zauważysz, że na skutek temperatury powierzchnia masła w słoiczku zrobiła się nierówna, podgrzej je na tyle, żeby stało się płynne, poczym wstaw do lodówki i w parę godzin później powierzchnia masła znów będzie gładka!

Od wyglądu masła kakaowego już tylko Twoja skóra będzie atrakcyjniejsza! Masłem możesz pielęgnować każdy centymetr swojego ciała: twarz, usta, cały tułów, ręce, łokcie, stopy i pięty – czyli dosłownie od stóp do głów! :) Wchłania się powoli, a więc wywiera długotrwały wpływ. Jest doskonałym kremem bazowym, do którego możesz dodawać nawet inne naturalne masła albo oleje kosmetyczne od Manny!

Dobra wiadomość jest taka, że masło kakaowe jest lubiane nawet przez dzieci ze względu na smakowity, przypominający czekoladę aromat. W te zimne, wietrzne dni smaruj nim twarz i dłonie dziecka! A Ty do czego używasz masła kakaowego? Napisz do mnie! :)

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

 • tylko nie futro! - blog

  Tylko nie futro!

  Czy wiesz, że każdego roku przemysł futrzarski zabija na świecie około 100 milionów zwierząt? Jako obrończyni praw zwierząt uważam, że nic nie upoważnia nas do tego, żeby sprowadzać cierpienie na żywe istoty!

  Zobacz
 • znowu są tutaj, aby cię rozpieszczać - blog

  Znowu są tutaj, aby Cię rozpieszczać

  Na wiosnę Ty również zgromadziłeś/aś kremowe pianki Manny do pielęgnacji ciała, ale już bardzo stopniały Twoje zapasy?

  Zobacz
 • rzęsy-cudo naturalnie! - blog

  Rzęsy-cudo naturalnie!

  Żeby osiągnąć ten aksamitny efekt nie musisz jednak traktować ich środkami chemicznymi, bo dobrą kondycję i ładny wygląd rzęs możesz uzyskać również za sprawą naturalnych sposobów!

  Zobacz

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej