2016 rok może być najcieplejszym w historii Ziemi.
Prawie każdy z nas pamięta, że gdy my byliśmy dziećmi, śniegu było sporo a zimy były prawdziwe. Z nieba spadały duże płatki śniegu i nie raz jedynym środkiem transportu były sanie ciągnięte przez konie. Po zamarzniętych jeziorach można było jeździć na łyżwach, a na rzece Dunaj zimą pływały łodołamacze, aby zapobiec gromadzeniu się kry lodowej.
Nasze dzieci znają to już zazwyczaj tylko z opowiadań –nie mają pewności, czy tej zimy zobaczą prawdziwy lód igóry śniegu, czy jednak będą musiaływ tym celu podróżowaćparę godzin do najbliższego stoku narciarskiego.
Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która ma wrażenie, że pory roku zaczynają znikać, a zimy są coraz łagodniejsze.
Czy wiedziałeś, że 10 z 12 miesięcy w 2015 roku było jak do tej pory najcieplejszych, a według brytyjskiej stacji meteorologicznej istnieje duże prawdopodobieństwo, że 2016 rok będzie jeszcze cieplejszy? Katastrofy spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi utrudniają życie milionom ludzi, a wielu z nich tylko bezczynnie przygląda się temu, codziejesię w ich otoczeniu.
Istnieje jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, by zapobiegać dalszemu ocieplaniu się Ziemi. To właśnie te proste działania, nie wymagające dużego wysiłku, z którymi możesz w dodatku zaoszczędzić pieniądze, o czym pisałam już tutaj(https://mannamydla.sk/blog/4-minuty-pod-sprchou).
Uważam, że oszczędzać energię, naprawić w porę zepsuty kran i co najmniej przez 1 dzień w tygodniu nie jeść mięsa wcale nie jest takie trudne, a efektywnie zmniejszy Twój ślad ekologiczny, czyli powierzchnię Ziemi wyrażoną w hektarach, na której bez zanieczyszczania środowiska można by było wyprodukować ilość produktów spożywczych i energii potrzebnych, żebyś mógł prowadzić swój styl życia.
Jeżeli masz jeszcze miejsce na liście postanowień noworocznych, proponuję, żebyś o tym nie zapomniał!
Komentarze
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!