Prawidłowa pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej
prawidłowa pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej

Prawidłowa pielęgnacja skóry suchej i wrażliwejNiestety, jeśli Twoja skóra jest sucha i wrażliwa, żadna pora roku nie przyniesie ulgę.


Chociaż może mieć wiele przyczyn, od czynników genetycznych po wewnętrzne dolegliwości, problemy są najczęściej spowodowane przez czynniki zewnętrzne. Dobra wiadomość jest taka, że stosowanie odpowiednich produktów może sprawić, że skóra będzie dobrze nawilżona przez cały rok.


Co szkodzi suchej i wrażliwej skórze?


Niestety, wiele rzeczy. W tym prysznic każdy dzień, jeśli nie używasz odpowiednich produktów. Wynika to z faktu, że kwaśny odczyn skóry, która chroni skórę, jest uszkodzony za każdym razem, gdy bierzesz kąpiel lub prysznic. Dlatego ważne jest stosowanie mydeł i żeli pod prysznic, które nie eliminują tej ochrony.


Jeśli Twoja skóra jest nie tylko sucha, ale jednocześnie wrażliwa, na pewno masz dolegliwości ze swędzeniem. Bardzo ważne jest, aby unikać wszelkich substancji, które mogą powodować podrażnienia. Nigdy nie bierz prysznica lub kąpieli w gorącej wodzie i unikaj szorstkich gąbek. Najlepsza jest letnia kąpiel, szybki prysznic, a wybór produktów bez chemikaliów.


Nie zapomnij o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów, najlepszą opcją jest czysta woda. Odpowiednia ilość wody nawilży Twoja skóra od wewnątrz.


Zima i wiatr są również szkodliwe, ponieważ jeszcze bardziej wysuszają suchą skórę. Jednak nawet wiosną, przy słonecznej pogodzie, należy pamiętać o właściwej ochronie i pielęgnacji skóry.


Wiosenny wiatr i skóra sucha


Niestety orzeźwiająca wiosenna bryza i promienie słoneczne nie sprzyjają wrażliwej i suchej skórze. Na próżno byłoby po prostu wystawić twarz na słońce bez żadnej ochrony, ani to nie próbuj! Użyj kremu przeciwsłonecznego!


Bez względu na to, jakie ubrania lubisz nosić, powinienaś/eś wybierać „ oddychające tkaniny“, takie jak bawełna lub jedwab.


Jeśli chcesz cieszyć się relaksem na plaży, tak morza, jeziora niestety nie są dla Ciebie. Natomiast woda w basenach zawiera środki dezynfekujące, więc nigdy nie zapominaj o dokładnym prysznicu po ich wizycie, aby te substancje chemiczne nie podrażniały skóry.


Ważne jest również, aby wyprane ubranie było dokładnie wypłukane, aby nie pozostały resztki płynów do płukania tkanin.


Jakie są rozwiązania?


W każdym razie używaj naturalnych, wolnych od chemikaliów produktów do pielęgnacji skóry.


Zestaw do pielęgnacji suchej skóry od Manny zapewni Twojej skórze idealną pielęgnację, jakiej potrzebujesz.


Ciesz się przyjemnym letnim prysznicem i używaj bezzapachowego Mydła do mycia twarzy od Manny - White Satin, które jest w ofercie Manny od samego początku istnienia. Ciesz się jedwabistą oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia i aksamitnym olejem sezamowym, które wygładzają skórę wraz z organicznym masłem kakaowym i olejem kokosowym.


Następnie skorzystaj z kolejnego kosmetyku, Kremowej maseczki z glinki różowej gliny i masła aloesowego. Nie trzeba już nic dodawać, ponieważ jest już gotowa do użycia. Nie musisz nic robić, tylko oczyścić skórę, aby nałożyć maskę i rozkoszować się pielęgnującym masłem Aloe Vera, różową glinką, egzotycznym masłem shea, olejem migdałowym i kokosowym, uzupełnionym wspaniałym olejem jojoba.


Ponieważ cuda się nie dzieją


Niestety cuda się nie dzieją, przez co magiczna różdżka nie może uczynić naszej skóry idealną. Ale istnieją cudowne kosmetyki od Manny, które doskonale pielęgnują naszą skórę.Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej