Świeczka z wosku pszczelego w 5 krokach
Świeczka z wosku pszczelego w 5 krokach

Świeczka z wosku pszczelego w 5 krokach



Ciepły, przyjazny płomień świecy ma swój urok o każdej porze roku, szczególnie w tym późnym okresie jesiennym, kiedy szybko robi się ciemno, może stworzyć niepowtarzalny wieczorny nastrój.

Jednak nie każda świeca przynosi nam jednakowe korzyści: świece sprzedawane w sklepach są zazwyczaj wykonane na bazie ropy naftowej, która zawiera substancje toksyczne. Zapalając taką świeczkę, musimy mieć świadomość, że w powietrzu rozprzestrzenia się mnóstwo szkodliwych substancji, takich jak np. toluen, benzol, które następnie osadzają się na powierzchni ścian w naszych pomieszczeniach.

Korzystne jony z wosku pszczelego - czystsze powietrze w mieszkaniu
Jako alternatywę, polecam wspaniały przepis, według którego w pięciu krokach można wykonać świece z wosku pszczelego i wyłącznie naturalnych składników, które korzystnie wpłyną na mikroklimat pomieszczenia, gdyż wosk pszczeli, podczas wypalania ujemnie jonizuje powietrze. Jony ujemne w powietrzu przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń i dają im ładunek ujemny, a obciążone cząsteczki jak np.kurz, bakterie lub alergeny spadają i dzięki sile grawitacji są przyciągane na powierzchnię ziemi, lub podłogi, które potem można łatwo usunąć poprzez zamiecenie lub odkurzenie. Świeca z wosku pszczelego przynosi mnóstwo pozytywnych efektów dla alergików i astmatyków. Może i Ty spróbujesz?

Jeszcze zanim zaczniesz
Zanim zaczniesz domowe odlewanie świec, powinieneś wiedzieć o kilku ważnych rzeczach.
Najważniejszy jest knot: powinien być z czystej bawełny, a jego grubość musi być dostosowana do średnicy świeczki i musi być prawidłowo ułożony. Jego długość jest również bardzo ważna, lepiej pozostawić troszkę dłuższy, a potem przyciąć jak będzie trzeba.
Praca z woskiem będzie łatwiejsza, jeśli do niego dodasz troszkę oleju kokosowego.

Surowce, które będą Ci potrzebne:
  • 36 dkg czystego wosku pszczelego,
  • 36 dkg oleju kokosowego,
  • bawełniany knot,
  • waga kuchenna,
  • szklane pojemniczki żaroodporne, do których umieścimy świecę – z ilości wskazanej w przepisie powstanie około litr wosku,
  • jeden ołówek lub patyczek, który posłuży do przytrzymania knota.
  • stare gazety do ochrony stanowiska pracy
  • na większe naczynie, które będzie odpowiednie również do podgrzewania składników.

Wykonanie:
  1. Na wadze kuchennej odważ dokładną ilość wosku i roztapiaj go w przygotowanym naczyniu. Najlepiej pracuje się z woskiem o średniej temperaturze, jeśli jest zbyt gorący może się zapalić. Podczas gdy wosk się topi, można przygotować odpowiedniej długości knoty. Knot powinien być kilka centymetrów dłuższy niż naczynie, w którym będzie świeczka.
  2. Do topiącego się wosku zanurz po jednym z knotów, potem odłóż na starą gazetę i każdy delikatnie wyrównaj: jeden koniec knota przytrzymaj patyczkiem i potem przeciągnij go przez palce i pozostaw do zastygnięcia.
  3. Jeśli wosk w naczyniu jest już odpowiednio rozgrzany, dodaj do niego olej kokosowy i dobrze wymieszaj. Jeżeli mieszanina ma płynną konsystencję, odlej do szklanych pojemniczków kilka centymetrów wosku i od razu do środka umieść knot tak, aby jego koniec był na dnie pojemniczka.
  4. Trzymaj knot, dopóki wosk nie zastygnie potem odstaw świeczkę na jakiś czas, aby całkiem zastygła.
  5. Jeśli knoty są już umieszczone w każdym pojemniczku, ostrożnie przywiąż koniec knota do patyczka (lub ołówka), umieść go na krawędzi pojemniczka i powoli. Wypełnij pojemniczki pozostałą mieszaniną wosku i oleju kilka centymetrów poniżej krawędzi. Pozostaw aż do pełnego zastygnięcia - może to być nawet 12 - 14 godzin!


Teraz już nie musisz nic robić tylko przyciąć knoty do pożądanej długości, zapalić je i wprowadzić do swojego mieszkania nastrój ciepła i spokoju ze wspaniałych w 100% naturalnych świec, które oczyszczają powietrze.
Jeśli świeczka nie zapala się od razu, nie martw się, to zjawisko naturalne.

Wskazówka 1: Należy pamiętać, że po ponownym zestaleniu wosku pszczelego jest on bardzo trudny do usunięcia. Dlatego zaleca się stosowanie takiego ołówka lub patyczka, który po użyciu można wyrzucić. Jeśli wosk dostanie się na boki pojemniczka, wytrzyj go jeszcze wtedy, gdy wosk jest w stanie płynnym, wówczas można go o wiele łatwiej usunąć.

Wskazówka 2: Wosk pszczeli chłodzić stopniowo, w przeciwnym razie ulegnie popękaniu.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!



Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej