Szczęśliwe „tak“ w przyjaznej atmosferze - które rekwizyty są przyjazne dla środowiska?
szczęśliwe „tak“ w przyjaznej atmosferze - które rekwizyty są przyjazne dla środowiska?

Szczęśliwe „tak“ w przyjaznej atmosferze - które rekwizyty są przyjazne dla środowiska?Co oznacza dla Ciebie ślub marzeń? Biała sukienka, dekoracja kwiatowa, dużo gości?

Nie martw się, nikt nie chce Ci tego odebrać. Istnieje jednak wiele tak drobnych szczegółów, dzięki którym, ślub może też być ekologiczny.

Dlaczego warto mieć ekologiczny ślub?

 • Ponieważ szanujesz przyrodę, nie szkodzisz jej w ten piękny dzień, chronisz swoje otoczenie, które jest dla Ciebie ważne, prawda?
 • Ponieważ możesz dużo zaoszczędzić.
 • Ponieważ jako osoba dbająca o środowisko, która jest bliska naturze, możesz trzymać się swoich zasad nawet w tym ważnym dniu.
 • Ponieważ w ten sposób twój ślub będzie naprawdę wyjątkowy, plus „fajny”.
 • Ponieważ możesz w pełni wykorzystać swoją kreatywność, najlepsze pomysły na zorganizowanie własnego ślubu i…
 • … Ponieważ dostaniesz niezapomniane wrażenia dla siebie i swoich bliskich, dla których będzie kolejnym doświadczeniem dla innych młodych kobiet!

Czy jesteś szczególnie zainteresowana tym, co miałam na myśli w ostatnim punkcie?

Mam jedna radę, którą warto wykorzystać. Mam jedną radę, którą warto wykorzystać. Za granicą już spotkałam się z tym, że to praktykują, tutaj jeszcze nie, ale fajnie by było zaliczyć tę rzecz do atrakcji ślubnych.

Jeśli chcesz wiedzieć, co to jest, czytaj dalej!

Postępujmy zgodnie z moimi „zielonymi” wskazówkami, co jest całkiem dobrym sposobem na powiedzenie „tak” w warunkach chroniących środowisko:

 • Czy wybór sukien ślubnych jest dla Ciebie ciężki? Wierzcie lub nie, możesz mieć piękną sukienkę, nawet jeśli kupisz ją w sklepie z odzieżą używaną, lub wybierz taką, z której możesz później skorzystać przy innej okazji. Warto dokładnie przyjrzeć się własnej garderobie. Na pewno są tam sukienki, które po naprawie krawcowej będą dopasowane . Możliwości są nieograniczone, a traktuj to tak, że sama będziesz projektantem na własnej sukienki! Jeśli chcesz za wszelką cenę marzysz o nowej sukni ślubnej, wybierz sukienkę pochodzenia organicznego.
 • Zaproszenia: niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla środowiska jest zapraszanie gości drogą elektroniczną (tak jak otrzymujesz wiadomości od Manny). Jeśli jednak zamierzasz przestrzegać niektórych tradycji, użyj papieru z recyklingu wpisując własne zaproszenia! Pomiń drukarkę (i związane z tym koszty) i napisz je własnoręcznie!
 • Miejsce: wybierz miejsce, w którym zaproszeni goście nie będą musieli podróżować daleko (oszczędność na paliwie, mogą wypić lampkę szampana). Jeśli masz na to ochotę, wybierz piękną łąkę lub możesz zorganizować piękny ślub w ogrodzie w domu! W przypadku ślubu na świeżym powietrzu z góry dowiedz się, jakie uprawnienia będą potrzebne. Na kwitnącej łące możesz po prostu zrobić piknik. W takim przypadku możesz zaoferować każdej rodzinie świąteczny posiłek w elegancko urządzonych koszach.
 • Żywność i napoje: słowo kluczowe to „zdrowe”. Dostępnych jest wiele zdrowych posiłków. Możesz osobiście sprawdzić, czy posiłki oferowane na weselu zawierają jak najmniej substancji chemicznych. Na wsi jest pod tym względem łatwiej, ponieważ w tym dniu można dziś używać owoców i warzyw z własnej lub lokalnej uprawy. Upewnij, aby gościna była dla wegetarian ale również dla tych, którzy lubią mięso. aby nie opuścili wesela z pustym żołądkiem! Pamiętaj aby sobie wszystkie pomysły sobie zapisać.
 • Typowe ciasta weselne i ciastka, desery można również zmienić. Kolorowe kremowe desery można zastąpić zdrowymi przysmakami. Używaj naturalnych słodzików zamiast syntetycznych ozdób, używaj świeżych i pięknych owoców, a nawet płatków kwiatów.
 • Twórz unikalne oświetlenie, które jest również ekologiczne! Na łące świece, lampiony, lampy słoneczne, lampy na lekkich łańcuchach - wszystko to pomoże ci tylko stworzyć odpowiednią atmosferę.
 • Dekoracje: Zamiast kwiatów ciętych, wybierz kwiaty w doniczkach, abyś miała wszystko wokół siebie i żadna roślina ani kwiat nie skończy się po dwóch dniach w koszu. Postaw na rośliny „wiecznie zielone”. Ale można wykonać nawet taki duży kosz. Wybierz swój styl: wiejski romans z czerwoną gałką muszkatołową lub prowansalskim błękitem z dużą ilością lawendy w doniczkach i białymi wstążkami lub wspaniałe czerwone wiśnie w miskach, rozrzucone wszędzie ... miej odwagę marzyć!
 • Jeśli chcesz zaskoczyć gości drobnymi szczegółami, w każdym razie wybierz coś, co pasuje do ekologicznego ślubu. Możesz podarować ręcznie, wykonane mydła od Manny.

Czy spodobały Ci się moje pomysły, ale nadal nie możesz zdecydować, który z nich pasuje do Twojego najpiękniejszego dnia? Zgadnij, co to może być – czy są to fajerwerki?

Fajerwerki silnie zanieczyszczają powietrze, mają negatywny wpływ na słuch, ale można powiedzieć, że może być prawdziwą atrakcją na weselu.

Ale moja rada będzie nie tylko niezapomniana, ale także ekologiczna. Czytaj dalej, obiecuję, że nauczysz się wszystkiego!

Tę ostatnią radę zostawiłam na sam koniec, ponieważ jest moją ulubioną. To wyjątkowa, poruszająca i bardzo piękna rzecz: posadzić drzewo w dniu ślubu, a twoje „tak” na pewno będzie szczęśliwe! Sadzenie drzewa w dniu ślubu oznacza jedno: coś się zaczęło, coś, co wy dwoje zaczęliście widzieć, rośnie, ewoluuje z roku na rok, aż stanie się naprawdę widocznym znakiem waszej miłości. Co więcej, pomyśl tylko, jak cudownie będzie po wielu latach świętować srebrny lub złoty ślub w cieniu gałęzi tego drzewa!

Podobały Ci się moje porady ślubne? Jeśli myślisz o innych opcjach, napisz je tutaj na moim blogu!Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej