W ten sposób możesz zmniejszyć swój ślad ekologiczny
w ten sposób możesz zmniejszyć swój ślad ekologiczny

W ten sposób możesz zmniejszyć swój ślad ekologicznyChoć wielu z nas twierdzi, że nasza Ziemia wszystko zniesie, a problemy zaczną się pojawiać dopiero po kilku stuleciach, niestety tak nie jest. Okazuje się, że te osoby, które boją się i robią wszystko, aby chronić przyrodę, mają rację, a nie ci, którzy nieodpowiedzialnie ją niszczą.

Znaki ostrzegawcze

Ślad ekologiczny w tłumaczeniu oznacza, że ​​tyle ziemi i wody potrzebuje społeczeństwo ludzkie w jednym rozwoju technologicznym, aby utrzymała się, a gleba pochłonęła odpady wytwarzane przez społeczeństwo.

Podczas gdy w 1961 r. Ślad ekologiczny na osobę wynosił 0,88 ha, obecnie ten ślad wynosi obecnie średnio 2,2 ha. W Polsce wynosi około 3,83 ha.

Niestety rekordowe upały, ogromne zimy, ekstremalne warunki pogodowe to znaki ostrzegawcze zmian klimatu. Można je przypisać fabrykom i wszystkim innym, którzy zanieczyszczają nasze zasoby wodne, powietrze, glebę. Jeśli jednak spojrzymy w głąb siebie, musimy się też zmienić, a także musimy zmienić rzeczy wokół nas, aby nie pozostawić umierającej planety jako dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

Rady, które chronią środowisko

  • Jeśli żyjemy świadomym stylem życia, w większości przypadków możemy zaoszczędzić pieniądze. Oto kilka pomysłów na ochronę środowiska i naszych portfeli:

  • Wyjmij z kontaktu sprzęt elektryczny, który nie jest używany. Zużywają prąd, nawet gdy są tylko w trybie gotowości. Ponadto mogą być niebezpieczne, ponieważ już podłączona ładowarka telefonu przegrzewa się i może spowodować pożar w domu.
  • Najlepszym antidotum na przekonanie nadkonsumpcji jest to, że nigdy nie rób zakupów, kiedy jesteś głodna/y, lub sprawdzasz swoją garderobę przed zakupem ubrań. Zobaczysz ubrania, które właśnie kupiłaś/eś przez przypadek, ale jeszcze ich nie ubrałaś/eś. Z pieniędzy, które możesz w ten sposób zaoszczędzić, możesz odłożyć lub zaskoczyć swoich bliskich wspaniałym doświadczeniem. Ponieważ rzeczy naprawdę trwałe nie są namacalne.
  • Używaj naturalnych domowych środków czyszczących! Uwierzcie mi, są one tak samo skuteczne jak chemikalia, ale ich wdychanie lub kontakt ze skórą nie powoduje podrażnień, a ani nie będą szkodzić środowisku. Spróbuj sody oczyszczonej, octu, kwasu cytrynowego. Wszystkie są doskonałymi środkami czyszczącymi i dezynfekującymi.
  • Nie tylko szukaj naturalnych produktów, ale także zwracaj uwagę na opakowanie! Wybierz spośród kosmetyków Manny w ekologicznych opakowaniach. Każda kosmetyk od Manny jest w 100% naturalny, nie zawiera parabenów, silikonów ani pochodnych ropy naftowej. Wypróbuj mydło z oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia od Manny, który oprócz oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, jest idealnym wyborem nawet dla najbardziej wrażliwej skóry!
  • Segreguj odpady. Zwróć przeterminowane leki do apteki, stare baterie wyrzucaj do przeznaczonych pojemników na baterie w większości centrów handlowych. Nie wylewaj żadnych szkodliwych substancji do odpływu kuchennego, ponieważ powoduje to zanieczyszczenie naszych wód.
  • Nie marnuj wody! Możesz myć zęby, nawet gdy kran jest zakręcony. Co więcej! Ilość odprowadzanej wody jest niepotrzebna. I nigdy nie zapominaj, że są miejsca na Ziemi, gdzie ilość marnowanej wody musi wystarczyć na cały dzień.


Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej