10 rzeczy, do których przyda Ci się imbir
10 rzeczy, do których przyda ci się imbir

10 rzeczy, do których przyda Ci się imbir



Imbir to roślinny hit na chłodne dni: oprócz niezliczonych pozytywnych właściwości jest prawdziwą bombą smakową, ma więc zagwarantowane miejsce w Twoim jesiennym repertuarze.

Być może trochę potrwa, zanim zaprzyjaźnisz się z intensywnym smakiem i zapachem imbiru, obiecuję Ci jednak, że nie pożałujesz! Ta bogata w wartościowe olejki eteryczne roślina lecznicza wniesie bowiem w Twoje życie mnóstwo pozytywów. Zaprezentuję Ci 10 sposobów, jak możesz wprowadzić imbir do swojego jadłospisu!

  1. Herbata
Jeśli jeszcze nie próbowałe(a)ś, radzę Ci na początek skosztować imbiru w postaci herbatki. Ten gorący napój dostarczy Ci zupełnie innych wrażeń niż czarna herbata: rozgrzeje Cię, uspokoi i podziała na żołądek niczym odkażający eliksir. Zalej wrzącą wodą pokrzywę lub dziurawiec z małą łyżeczką startego imbiru, po 15 minutach parzenia przecedź i wypij. Nie musisz nawet wyrzucać pozostałego na dnie kubka imbiru: zawarty w nim błonnik świetnie zrobi Ci na trawienie.

  1. Zupa
Chili, imbir, dużo-dużo jarzyn i mleko kokosowe. Ugotuj wybrane przez siebie warzywa (np. marchew, seler, brukselka i kalafior), dodaj do nich mleko kokosowe i przyprawy, zagotuj krótko i schłódź nieco, następnie zaś zmiksuj. Rozgrzewająca ciało i duszę gorąca zupa stanie się Twoją ulubioną zimową potrawą: imbir doda pikanterii spowszedniałym zupom w kremie.
  1. Maseczka na twarz
Mało kto wie, że imbir jest doskonały nie tylko do celów spożywczych, ale też jako kosmetyk. Ponieważ ma działanie przeciwzapalne, zastosowany więc w maseczce do twarzy, przyniesie znakomite efekty w przypadku skóry trądzikowej. Rozmieszaj jogurt sojowy z łyżką stołową świeżo startego imbiru i tak przygotowaną masą posmaruj sobie twarz. Pozostaw na 10-15 minut, potem spłucz letnią wodą. Jogurt nawilża skórę, a imbir przyczynia się do usunięcia zaognionych krost. Jeśli chciał(a)byś ukoronować zabieg, przetrzyj skórę paroma kroplami luksusowego eliksiru do twarzy od Manny, a nie będziesz musiał/a się martwić o zmarszczki.

  1. Olejek do masażu
W chłodny jesienny dzień cóż zrobiłoby Ci większą przyjemność niż rozpieszczający masaż? Weź odrobinę oleju arganowego od Manny, oleju ze słodkich migdałów, lub organicznego oleju kokosowego pierwszego tłoczenia i domieszaj do niego łyżkę stołową startego imbiru. Otrzymana w ten sposób mieszanka poprawia krążenie, a dzięki wiórkom imbiru delikatnie peelinguje skórę, która wskutek tego nabierze jedwabistości.

  1. Szampon do włosów tłustych od Manny
Do szamponu do włosów tłustych i z łupieżem dodaliśmy drobno sproszkowany imbir. Jeśli zaś chcesz sprawić sobie prawdziwą przyjemność, wypróbuj również balsam od Manny do włosów tłustych i z łupieżem, skomponowany z wyłącznie naturalnych składników roślinnych.

  1. Odżywka do włosów
Kiedy zauważysz, że skórę na głowie masz niezwykle suchą, z łupieżem i zaognioną, to znak, że najwyższy czas przygotować imbirową odżywkę do włosów. W czterech łyżkach stołowych oleju z oliwek wymieszaj półtorej łyżki stołowej startego imbiru i zaaplikuj tę mieszankę na skórę głowy. Pozostaw na głowie przynajmniej przez 10 minut, następnie umyj włosy swoim ulubionym szamponem od Manny lub mydłem „Zdrowe włosy”. Antyseptyczne i przeciwzapalne działanie imbiru w połączeniu z pozytywnymi właściwościami oleju z oliwek do niepoznania przeobrażą skórę Twojej głowy.

  1. Parowanie
Jeśli często miewasz bóle głowy – na przykład z powodu zmian pór roku –, warto wówczas wypróbować aromaterapię olejkiem eterycznym z imbiru. Może przynieść Ci ulgę w cierpieniu, a dodatkowo wniesie do Twoich pomieszczeń przyjemny zapach czystości.

  1. Na mdłości
Jesienią, kiedy wzrasta prawdopodobieństwo, że częściej dopadną Cię przejściowe choroby, niezwykle ważne staje się łagodzenie mdłości. Jeśli masz złe samopoczucie, dodaj do lemoniady cytrynowej starty imbir wielkości orzecha, a przekonasz się, że od razu Ci się poprawi.

  1. Katar
Imbir to naturalny środek na złagodzenie kaszlu, skuteczny również na inne objawy przeziębienia. Ściąga naczynia krwionośne nosa i gardła, redukując tym samym objawy kataru i zatkanych dróg oddechowych. Zalej wrzątkiem starty imbir, następnie inhaluj przez 10 minut, żeby imbirowe opary dobrze przeniknęły śluzówkę.

  1. Gorączka
Pijąc herbatkę imbirową przekonasz się, że ma ona działanie napotne, a więc może przyczynić się do poprawy zdrowia nawet w przypadku chorób z gorączką.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!



Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej