3 podstawowe zasady ekologicznych opakowań gwiazdkowych
3 podstawowe zasady ekologicznych opakowań gwiazdkowych

3 podstawowe zasady ekologicznych opakowań gwiazdkowychW miarę, jak zbliża się Boże Narodzenie, nasuwa się coraz więcej pytań. Czy dla każdego mam prezent? Co mam ugotować? Kiedy kogo mamy odwiedzić? A czy wymyśliłe(a)ś już, w co zapakujesz prezenty? Przygotuj się do tego zawczasu, zaplanuj ekologiczne opakowania!


Nie zapominaj, że Boże Narodzenie to święto miłości, a nie marnotrawstwa

W nawale pilnych spraw łatwo przeoczyć taki, zdawałoby się, drobiazg, jak opakowanie prezentów. A przecież dziś już, niestety, ze świętami nierozerwalnie łączy się marnotrawstwo materiałów opakowaniowych i ozdobnego papieru. W tym okresie popyt na papier i opakowania plastikowe wzrasta niebotycznie, a większość z nich tuż po rozpakowaniu prezentów kończy w śmieciach, zwiększając niepotrzebnie ilość nierecyklingowanych odpadów.

W ten sposób kwestia świątecznych opakowań z drobnego szczegółu wyrasta do sprawy odpowiedzialnego kryterium, które podczas świątecznych przygotowań musisz wziąć pod uwagę.

Innymi słowy: skoro wolisz pielęgnować swoją skórę naturalnymi, wolnymi od środków chemicznych Mannami, to swoje prezenty też zapakuj ekologicznie.

Jak to zrobić? Poddam ci parę pomysłów, jak osiągnąć, żeby rozdawanie prezentów odbywało się również pod znakiem ekologiczności i zrównoważonego rozwoju.

3 podstawowe zasady ekologicznych opakowań gwiazdkowych

1. Dodatkowe opakowanie może być po prostu zbędne.


Zanim zaczniesz się zastanawiać, czym zastąpić gwiazdkowy papier, warto przemyśleć, czy dodatkowe świąteczne opakowanie jest w ogóle potrzebne. W wielu przypadkach sam kartonik, szkło czy opakowanie produktu samo w sobie jest ładne i pasujące do okazji, nie ma więc potrzeby dodatkowo go pakować.

Każdy prezent można zaopatrzyć w miłą, naturalną ozdobę lub wizytówkę, zawierającą osobistą dedykację, które właśnie dlatego nie trafią do śmieci.

Moja rada: Skomponuj swój własny zestaw upominkowy od Manny, a do pierwszego zestawu otrzymasz w prezencie wyprodukowaną w ograniczonych ilościach, przepiękną bożenarodzeniową torebkę upominkową! W ten sposób w porę zatroszczysz się o prezenty, w dodatku w promocyjnej cenie! (Promocja ważna jest do 7.11.2019 r.)

2. Wybierz opakowanie nadające się do recyklingu i naturalne ozdoby.


Jeśli obstajesz przy tym, żeby sprawić komuś niespodziankę, użyj do pakowania papieru, który w 100% wykonano z materiałów recyklingowanych. Przewiąż zaś materiałem przyjaznym środowisku, na przykład rafią.

Ażeby pięknie udekorować prezent, też nie musisz oddalać się od natury: ozdobą może być każdy owoc drzew czy krzewów, na przykład owoce dzikiej róży lub szyszki, czy choćby suszone kwiaty.

3. Nie martw się, naturalność od serca zawsze prezentuje się świetnie.


Niektórzy martwią się, że naturalne, proste opakowanie nie prezentuje się dość dobrze pod choinką, nie oddaje dostatecznie nastroju Bożego Narodzenia.

Zapomnij o tym: ekologiczne opakowanie, w które włożysz całe swoje serce, będzie na pewno estetyczne.

Moim ulubieńcem jest minimalistyczne w swojej prostocie opakowanie, które należy przygotować w ten sposób:

  • Pakuję prezent w brązowy papier makulaturowy, który przewiązuję rafią lub zwykłym sznurkiem (tych zaś nie trzeba wyrzucać od razu po rozpakowaniu, bo mogą nawet zainspirować osobę obdarowaną do ponownego użycia).

  • Potem przewiązuję pakunek jeszcze raz, teraz już dekorując. Do dekoracji używam najczęściej gałązek świerku, tui czy drzewka oliwnego. Zaufaj swojemu instynktowi: dekoracja wygląda ładnie zarówmo pośrodku paczki, jak i w którymś rogu.

  • Jeśli chcesz koniecznie wzbogacić dekorację, zrób to przy pomocy owoców dzikiej róży, ognika, lasek cynamonu czy szyszek. Czerwone owoce na tle zielonych gałązek choinki pięknie wyglądają i naturalnie oddają nastrój Bożego Narodzenia.

A może Ty też masz swoją ulubioną technikę ekologicznego pakowania prezentów pod choinkę? Napisz w komentarzu!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej