3 starożytne surowce, które znajdziesz także w kosmetykach od Manny!
3 starożytne surowce, które znajdziesz także w kosmetykach od manny!

3 starożytne surowce, które znajdziesz także w kosmetykach od Manny!Zioła od prawieków odgrywały w życiu człowieka dużą rolę. Szamani i zielarki przypisywali im cudowne moce i stosowali do leczenia zarówno ciała, jak i ducha. Tę właśnie prastarą wiedzę wykorzystujemy i my w Mannie, kiedy dodajemy do naszych produktów najczystsze ekstrakty roślin leczniczych.

Być może nie przyszło Ci nawet do głowy, że zioła były nadzwyczaj cenione już w pierwotnych cywilizacjach. Pierwsza pisemna wzmianka o roślinach leczniczych pojawia się już na glinianych tabliczkach zapisanych pismem klinowym starożytnej Babilonii, a w starożytnym Egipcie stosowano je już w celach leczniczych. Jednak na prawdziwie wysokim poziomie ziołolecznictwo praktykowane było w Chinach: według chińskiej filozofii przyczyny chorób kryją się w zachwianiu równowagi sił yin i yang, którą rośliny lecznicze potrafią przywrócić.

Obecnie, w XXI wieku, przeżywamy renesans fitoterapii. Powód jest prosty: marzymy o powrocie do natury, jako przeciwwagi otaczających nas negatywnych wpływów środowiskowych i związanych ze stylem życia. Teraz zaś zaprezentuję Wam 3 najpopularniejsze starożytne surowce, obecne również w kosmetakych od Manny! Sięgnęliśmy do najstarszych tradycji, żeby dać Twojej skórze to, co najlepsze! Wierzymy bowiem, że od starożytnych kultur możemy się wiele nauczyć.

Drzewo herbaciane
Drzewo herbaciane to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych na świecie roślin leczniczych. Przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe działanie pozyskiwanego z niej olejku medycyna ludowa zna już od wieków. Polecam stosowanie tego olejku, jeśli lubisz klasyczny „zapach czystości” i marzysz o delikatnej pielęgnacji. Stuprocentowo czysty, naturalny olejek eteryczny od Manny możesz stosować nie tylko na skórę, ale również do terapii aromatycznej. Ta starożytna roślina lecznicza jest też jednym z podstawowych surowców naszych naturalnych mydeł. Wypróbuj koniecznie Mydło COCO z olejkiem z drzewa herbacianego, a jeśli po kąpieli masz ochotę dalej rozpieszczać swoją skórę, to w tym celu polecam Filtrowane przez wulkaniczne skały masło shea z lawendą i drzewem herbacianym.

Indyjska trawa cytrynowa
Drugim z cieszących się długą tradycją leczniczą ziół jest indyjska trawa cytrynowa, która ma silne działanie antystresowe i uspokajające. Boski zapach zioła przenosi nas niemal na Daleki Wschód, wywołując egzotyczne, orzeźwiające uczucie. Indyjska trawa cytrynowa wpływa na wszystkie zmysły, ma wzruszający, jedwabisty zapach. Tradycja podaje, że roślina łagodzi depresję i poprawia zły nastrój, ponadto ożywia umysł. Tą właśnie niezwykłą rośliną wzbogaciliśmy jedno z najpopularniejszych naszych mydeł, Mydło aloesowe z indyjską trawą cytrynową. Ta wspaniała trawa jest zresztą stosowana również wewnętrznie: istnieją liczne azjatyckie przepisy zielonej, wegańskiej potrawy curry z dodatkiem indyjskiej trawy cytrynowej jako przyprawy, która dostarczy nam autentycznych wrażeń smakowych.

Lawenda

Trzecią, a zarazem najbardziej lubianą rośliną leczniczą jest lawenda. Zastosowanie lawendy równoznaczne jest z doświadczeniem spokoju i harmonii. Susz z lawendy jest doskonałym środkiem aromatyzującymi odstraszającym owady, a w postaci olejku eterycznego sposoby stosowania lawendy są wręcz nieograniczone: możesz dodawać do wody kąpielowej, albo – zmieszany z olejem kosmetycznym – zaaplikować na skórę. Za lawendą przepadają wszyscy, odprawiliśmy więc nią liczne produkty Manny: wypróbuj Filtrowane przez wulkaniczne skały masło shea z lawendą, Lawendowe mydło COCO w płynie, albo Dezodorant w kremie z lawendą i olejkiem z drzewa herbacianego.

Czy wiesz, że herbata także zaliczana jest do ziół? „Odkrycie” herbaty wiąże się z pewnym chińskim cesarzem, który – jak głosi legenda – poznał herbatę dzięki temu, że wiatr wrzucił mu do filiżanki wrzątku listek herbaty. Kojące działanie herbaty mają dwie maseczki do twarzy od Manny: Maseczka z zieloną herbatą do cery tłustej oraz Maseczka z alginitem i białą herbatą.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej