Jak wykonać wegańską świecę domowym sposobem?
jak wykonać wegańską świecę domowym sposobem?

Jak wykonać wegańską świecę domowym sposobem?Nie ma nic lepszego na jesienne wieczory, ciche popołudnia czy senne przedpołudnia, jak zwinąć się pod kocykiem na kanapie w towarzystwie gorącej herbaty i ulubionych Mann! Nastrój może zrobić się jeszcze bardziej kameralny, jeśli zapalisz własnoręcznie wykonaną świecę. Nauczę Cię, jak ją wykonać!

Świeca spełnia zawsze szczególną rolę w powszednie dni: jej światło wypełnia całe pomieszczenie, wyczarowując spokojny, klimatyczny, świąteczny wręcz nastrój w te chłodne miesiące, kiedy prędko zapada zmierzch. Światło świecy od zawsze było niemal synonimem przytulności, intymności i miłej, luźnej atmosfery. Patrząc w płomień świecy pozbywamy się niepokoju i napięcia, całkowicie zrelaksowani wpadamy w stan medytacji. Nierzadko przychodzą nam wtedy do głowy najlepsze pomysły, albo oddajemy się miłym wspomnieniom z dawnych lat...

Przygotowywanie świecy domowym sposobem to samo w sobie fajne zajęcie, nie mówiąc już o tym, że tu możesz naprawdę wykazać się kreatywnością. Tym razem mam dla Ciebie recepturę wegańskiej, aromatycznej świecy sojowej, bo stawiam sobie za punkt honoru, żeby stosować naturalne, roślinne, przyjazne środowisku sposoby nie tylko w zakresie kosmetyków, ale również w wyposażeniu domu.

Wosk sojowy przewyższa świece parafinowe tym, że pali się czystym płomieniem, ponadto ma niższą temperaturę spalania, niż parafina, dzięki temu pali się dłużej, a więc dłużej możesz się nią zachwycać.

Składniki:

Sposób przygotowania:
Na wstępie wymierzamy wosk sojowy: bierzemy szklane lub ceramiczne naczynie, do którego zamierzamy nalać świecę i odmierzamy podwójną ilość płatków wosku sojowego, niż wynosi objętość tego naczynia. Potem pozostaje już tylko rozpuścić wosk. Podobnie, jak w przypadku czekolady, najbezpieczniej jest robić to nad parą, unikając ryzyka, że się nam przypali. Wstaw wodę w garnku albo w rondelku, a kiedy już zacznie wrzeć, postaw na nim metalową miskę i nasyp do niej wosk sojowy. Wystarczy dosłownie parę chwil, żeby całkiem się roztopił. Zaczekaj wtedy 5 minut, żeby nie był taki gorący, następnie dolej do niego olejek eteryczny. Ostrożność jest potrzebna, żeby olejek eteryczny się nie przypalił.

W międzyczasie przygotuj szklane lub ceramiczne naczynie, które wypełnisz woskiem. Może to być gruba szklanka, albo stary, gruby słoiczek. Umocnij na dnie knot, żeby się nie ruszał: do tego celu możesz użyć nawet dwustronnej taśmy klejącej. Kiedy to już gotowe, wlewaj ostrożnie wosk, uważając, żeby górna jedna trzecia część knota wystawała nad woskiem. Wosk stężeje w ciągu kilku godzin i wegańska, aromatyczna świeca gotowa!

Takie klasyczne własnoręczne dzieło jest idealne, jeśli chcesz komuś sprezentować spersonalizowany drobiazg. Szklane naczynie świeczki możesz udekorować wedle swojego uznania, możesz nawet je pomalować lub ozdobić napisem! Uważaj jednak, żeby palącej się świeczki nie zostawiać bez nadzoru w pomieszczeniu, ani nie używać zbyt długo w zamkniętym pokoju. Jeśli masz w domu zwierzę, musisz zadbać również o jego bezpieczeństwo.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej