
Komary atakują? Jak możesz się obronić?
Nadeszło lato, wzywa Cię brzeg rzeki, czekają wycieczki i inne imprezy w plenerze, ale oznacza to też sezon na komary!
Tradycja ludowa podpowiada, że z różnych olejków eterycznych możesz przygotować miksturę, odpędzającą komary. Proponuję, żebyś w tym celu wykorzystał/a pusty flakon po wodzie kwiatowej Manny. A dlaczego? Bo po pierwsze użyjesz ponownie fajnego flakonika z pompką, a po drugie w ten sposób możesz wszędzie zabierać ze sobą miksturę i w każdej chwili spryskać wokół siebie powietrze, albo swoje ubrania czy skórę.
Zobaczmy więc, jak ją przygotować?
Wypłucz wodą pusty flakonik po wodzie kwiatowej Manny, następnie napełnij go w ¾ wodą. Wybierz olejek bazowy, w którym rozmieszasz naturalne olejki eteryczne: najlepszy do tego celu jest olej arganowy lub z jojoby, ewentualnie olej z pestek winogron. Wystarczy 6-7 kropel olejku bazowego.
Do olejku bazowego możesz dodać parę kropli różnych olejków eterycznych: może to być olejek z eukaliptusa, cytryny, lawendy czy drzewa herbacianego.
Ja radzę wybrać kilka i z każdego dodać po 2-3 kropelki do oleju bazowego. Taką mieszankę wlej do wody we flakoniku, dobrze wymieszaj i aromatyczna mikstura przeciw komarom gotowa! Pamiętaj, żeby przed każdym ponownym użyciem dobrze wstrząsnąć flakon! :)
Jest to nie tylko prosty, ale również przyjazny dla środowiska sposób, wszak opakowanie mikstury pochodzi z odzysku…
Możesz wypróbować miksturę spryskując nią bezpośrednio skórę. Ponieważ jednak olejki eteryczne są skoncentrowane i mogą powodować podrażnienia, nie należy ich aplikować bezpośrednio na skórę, dlatego używaj zawsze oleju bazowego.
Mam jeszcze jeden pomysł: 2 krople jednego z wymienionych powyżej olejków eterycznych rozprowadź w organicznym maśle shea od Manny albo w maśle Premium i posmaruj nim skronie, nadgarstki czy stawy. Wypróbuj koniecznie! :)
Doskonałym sposobem przeciw komarom jest posadzenie melisy albo lawendy na balkonie czy w ogródku. Możesz korzystać z ich pomocy również w innych sprawach, stosując je również jako rośliny lecznicze.
Skuteczny jest również napar z krwawnika, dodany zarówno do parownika, jak i zaaplikowany na skórę.
Komentarze
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany!