Mistrzowie delikatnej pielęgnacji: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia i olej nagietkowy
mistrzowie delikatnej pielęgnacji: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia i olej nagietkowy

Mistrzowie delikatnej pielęgnacji: oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia i olej nagietkowyWiele osób pyta mnie, który z kosmetyków od Manny jest najdelikatniejszy?
No przecież wszystkie, odpowiadam wtedy, po namyśle jednak muszę przyznać, że mimo wszystko są wśród nich prawdziwi mistrzowie.


Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia i wykonane z niej mydło

Popularne do dziś mydło z olejem z oliwek z pierwszego tłoczenia było jednym z pierwszych produktów Manny, może więc i dlatego dostarczana przezeń delikatna pielęgnacja jest tak niezapomniana. Mydło jest idealne dla wszystkich: dla dorosłych i dla dzieci, do skóry normalnej i do skóry wrażliwej. Jest niesłychanie łagodne, dlatego może być nieodzownym rekwizytem codziennej higieny zarówno ciała, jak i twarzy.

Skąd się jednak bierze ta delikatność?

Nasze surowce trafiają do produktów Manny tak, jak je natura stworzyła. Nie inaczej dzieje się w przypadku mydła z olejem z oliwek z pierwszego tłoczenia: nie zmieniamy tego, co od początku jest już doskonałe.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia uzyskiwana jest bezpośrednio z oliwek już od pradawnych czasów. Nazywana też płynnym złotem, jest najwyższą kategorią oleju z oliwek, najbardziej szlachetną odmianą, zupełnie zresztą zasłużenie.

Pierwsze tłoczenie oznacza, że oliwki nie są poddawane żadnym zabiegom chemicznym, a tłoczenie i odwirowywanie odbywa się wyłącznie za pomocą środków mechanicznych. Ponadto ich obróbka rozpoczyna się w ciągu 24 godzin od zbioru oliwek, czyli najwyżej dobę od momentu zerwania owocu z drzewa.

Kategoryzacja gatunków oliwy jest dość skomplikowana, a na każdą nazwę trzeba zasłużyć. Jeśli oliwki oczekują na obróbkę ponad dobę, zmienia się charakter oleju: traci on nazwę extra virgin, może też stracić na zawartości substancji czynnych. Najlepsza gatunkowo oliwa obfituje w witaminy A i E, dzięki czemu ma działanie przyjazne dla skóry suchej i wrażliwej.

Na temat oliwy z pierwszego tłoczenia (extra virgin) przeczytasz również tutaj.

Olej nagietkowy i mydło Kwiaty Wróżki

Jeśli coś jest przyjazne dla skóry niemowlęcia, śmiało możemy określić je jako delikatne. Być może dlatego wydaje mi się, że mydło Kwiaty Wróżki o zapachu nagietka musi zająć miejsce w czołówce najdelikatniejszych produktów Manny. Dodajmy jeszcze, że to mydło swoje fantastyczne zdolności pielęgnacyjne zawdzięcza nie tylko kwiatom nagietka, ale również działaniu organicznego masła shea, obecnego w nim w dużej ilości.

Kwiat nagietka to jedna z najpopularniejszych, najdawniej znanych roślin leczniczych. Spożywana jest w postaci naparu, stosowana na skórę w maściach, znana też w postaci oleju. Łagodzące skórę działanie nagietka uznaje nawet medycyna zachodnia.

Mam wielką słabość do tego mydła, ponieważ właśnie w tej przeznaczonej specjalnie do skóry niemowlęcia Mannie po raz pierwszy użyliśmy olej nagietkowy jako składnik. Ba, mydło zawiera też suszone płatki nagietka, przydają kolorowego, uroczego wyglądu.

Chętnie wykonasz olej nagietkowy domowym sposobem? Tutaj wtajemniczam Cię, jak to zrobić.

Interesuje Cię, co jest dobre na skórę niemowlęcia? Poznaj więc 3+1 produkty, które delikatnie pielęgnują nawet najbardziej wrażliwą skórę dziecka.

Filozofia delikatnej pielęgnacji

Manna uosabia wolność od środków chemicznych, naturalność. Manny wolne są od aromatów syntetycznych, oleju palmowego i składników pochodzenia zwierzęcego. Już sam ten fakt jest gwarancją delikatnej pielęgnacji.

I jeszcze coś, o czym mówimy niewiele, chociaż jest bardzo ważne: mydła pakujemy ręcznie. To też pewien rodzaj troskliwości, z którego jesteśmy niezmiernie dumni, trafnie bowiem odzwierciedla, jak poważnie podchodzimy do kwestii delikatnej pielęgnacji.

Myjąc i pielęgnując swoją skórę kosmetykami od Manny, możesz mieć pewność, że robisz to delikatnie. To nie tylko obietnica. To nasze credo.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej