Niewiarygodne fakty na temat białej herbaty
niewiarygodne fakty na temat białej herbaty

Niewiarygodne fakty na temat białej herbatyNic tak dobrze nie robi, jak otulić się jesienią w kocyk i pić w spokoju herbatę... Jednak nie jest wszystko jedno, na jaką herbatę padnie Twój wybór. Biała herbata to jedna z najtrafniejszych decyzji: możesz ją polubić nie tylko ze względu na jedwabisty, delikatny smak, ale również z powodu licznych właściwości przyjaznych Twojej urodzie.

Niewątpliwie o białej herbacie w stosunku do innych herbat wiemy najmniej. Nie będzie jednak żadną przesadą twierdzenie, że zaniedbujemy ją całkowicie niezasłużenie.

Właśnie dlatego zebrałam w jednym miejscu najciekawsze informacje odnośnie tego specyfiku, nawet zdradzę Ci, jak możesz nią pielęgnować swoją skórę.

  • Biała herbata wcale nie jest biała

Na pewno zdziwi Cię fakt, że właściwie ta herbata nie ma żadnego koloru. Wbrew nazwie napój nie jest biały, raczej przezroczysty, można powiedzieć, że ma barwę blado-zielonkawą, najjaśniejszą ze wszystkich rodzajów herbaty. Nazwa herbaty natomiast pochodzi rzeczywiście od białego, połyskującego srebrzyście, puszystego nalotu, którym pokryte są zbierane młode listki krzewów herbacianych. Warto podkreślić, że mówiąc o herbacie, mówimy zawsze o tej samej roślinie: zarówno herbata czarna, jak i zielona czy biała, pozyskiwana jest z liści tego samego gatunku rośliny (Camellia Sinensis), tylko w odmienny sposób.

  • Biel w przenośnym znaczeniu, czystość, jest jak najbardziej cechą charakterystyczną białej herbaty

Jest to najmniej przetworzona herbata: poddawana jest tylko suszeniu (tradycyjnie na słońcu) oraz bardzo delikatnej konserwacji. W stosunku do pozostałych rodzajów herbaty prawie wcale nie ulega utlenieniu. Ma bogatą zawartość witamin i antyoksydantów (bogatszą, niż w przypadku innych rodzajów herbaty), co zawdzięcza właśnie tym troskliwym, minimalistycznym procesom przetwarzania.

  • Niegdyś ścinana była złotymi nożyczkami i zaliczano ją do prawdziwych rzadkości

Historia białej herbaty sięga co najmniej 1000 lat wstecz i owita jest licznymi legendami, z których jedna podaje, że za panowania chińskich cesarzy pąki liściowe na białą herbatę obcinano z krzewu złotymi nożyczkami – do dziś nie wiadomo, ile prawdy się za tym kryje. Trudnodostępność tego rodzaju herbaty sprawiła, że uznano ją za napój królewski (imperial). Zwykły zjadacz chleba o białej herbacie nie miał nawet co marzyć: filiżanka tego napoju była przywilejem najbogatszych.

Również w świecie zachodnim biała herbata była początkowo rzadkim rarytasem. Co jest zrozumiałe, wziąwszy pod uwagę, że prawdziwa, klasyczna biała herbata produkowana była wyłącznie na terenie jednej tylko prowincji chińskiej, Fujian. Obecnie istnieje już wiele odmian białej herbaty, przez co jednak ten napój nie stracił swojej mistycznej sławy i mimo, że jest łatwiej dostępny, wcale nie stał się popularny.

Sposób przyrządzania białej herbaty też nie jest pospolity, wymaga bowiem niezwykłej ostrożności i dbałości: liście herbaty zaleca się zalewać wodą o temperaturze 70-80 stopni, choćby kilkakrotnie.

Biała herbata wśród składników aktywnych Manny

Nie masz żadnych wątpliwości, że białej herbaty nie mogło zabraknąć wśród surowców do produkcji kosmetyków od Manny, nieprawdaż?

Jedną z gwiazd w palecie Manny jest właśnie Maseczka z alginitem i białą herbatą, która na ogólne życzenie powróciła niedawno do naszego asortymentu kosmetyków do twarzy.

Orientalna biała herbata tworzy fantastyczny duet z mającym miliony lat, bogatym w sole mineralne, alginitem, który pochodzi z wyżynnego obszaru nad Balatonem.

Biorąc pod uwagę odległość, jaka dzieli miejsca pochodzenia tych dwóch składników aktywnych, trudno o bardziej „niedobraną“ parę. A jednak te dwa składniki są w tak świetnej kompozycji, tak doskonale się uzupełniają, jak gdyby to nie w naszej Mannie spotkały się po raz pierwszy. Wykonana z nich kosmetyczna maseczka do twarzy polecana jest do każdego rodzaju skóry, ma działanie odświeżające i upiększające, a jedno opakowanie wystarcza na co najmniej 12 zabiegów.

Jak myślisz, zdecydujesz się na wypróbowanie tej maseczki podczas celebrowania picia herbaty?

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej