Nowy rok bez nowych zmarszczek!
nowy rok bez nowych zmarszczek!

Nowy rok bez nowych zmarszczek!Chcesz uniknąć w tym roku nowych zmarszczek i worków pod oczami? To jest możliwe, nie zaszkodzi jednak dowiedzieć się więcej na temat, dlaczego skóra wokół oczu jest tak bardzo wrażliwa.

Stan skóry wokół oczu i jej wygląd wiele o nas mówi. Czy to się nam podoba, czy nie, zdradza nasz wiek, nasze samopoczucie, naszą dietę albo to, czy mieliśmy wystarczająco snu i na ile jesteśmy zmęczeni, zestresowani.

(Przecież to nie przypadek, że czasami o niczym innym nie marzymy, jak tylko o tym, żeby ukryć się pod ogromnymi okularami przeciwsłonecznymi... A jeśli już jesteśmy przy ciemnych okularach, zapamiętajmy, że w profilaktyce przeciwzmarszczkowej niemrużenie oczu na słońcu bardzo się przydaje.)

Jednym słowem: skóra okolic oczu opowiada o nas bez słów.

Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oczu jest z reguły cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia, niż pozostała skóra twarzy.

Składa się na nią mniej tkanki mięśniowej i tłuszczowej, zawiera mniej kolagenu, który zapewnia elastyczność; jest więc „fabrycznie“ skłonna do dalszego tracenia grubości, jędrności i przedwczesnych zmarszczek. Jeśli dorzucimy do tego nasze złe nawyki i nieprawidłowy styl życia, nie możemy się dziwić, jeśli nasze oczy pokazują nas starszymi, niż jesteśmy w rzeczywistości.

  • Pogódź się z tym, że okolice oczu wymagają wzmożonej pielęgnacji. Nie żałuj im niczego, o czym wiesz na pewno, że dobrze im to zrobi. Spośród tych metod wyeksponowaną pozycję zajmuje spożywanie odpowiedniej ilości płynów: nie zapominaj o tym, nawet, jeśli efektu nie widać od razu. Równie podstawowe znaczenie ma dużo snu, prawidłowy odpoczynek: niewyspanie to pożywka dla opuchniętych oczu.
  • Zaopiekuj się też swoją psychiką: zaakceptuj worki i cienie pod oczami! A przynajmniej ich część, są wśród nich bowiem takie, na które nie ma wpływu ani Twój wiek, ani styl życia. Zabrzmi to być może dziwnie, ale cienie i worki pod oczami mogą być kwestią wrodzoną: krew, krążąca pod nieprzeciętnie cienką skórą zabarwia ją na ciemno. Worki mogą też „zostawać w rodzinie“, lepiej więc się z nimi zaprzyjaźnić. To, że jesteś zadowolony/a ze swojego wyglądu, odbija się na Twojej twarzy: świat zewnętrzny zauważa właśnie tę pewność siebie.
  • Włącz w swoje codzienne rytuały kosmetyczne kilka naturalnych forteli. Wiecznie żywe klasyczne metody, jak plasterek ogórka lub okład z naparu rumianku pod oczy, przynoszą natychmiastową ulgę. Tutaj zebrałam już dla Ciebie kilka podobnych naturalnych metod zapobiegających zmarszczkom. Pielęgnację oczu możesz uznać też za czas poświęcony na relaks, co przyniesie efekty również w walce ze stresem.
  • W sposób przemyślany uzupełniaj utraconą wodę. Skóra okolic oczu wraz z upływem czasu powoli traci zdolność wiązania wody. Przygotuj się, że w tym roku będzie tak samo. Istnieje jednak naturalna substancja, kwas hialuronowy, która zyskała uznanie właśnie ze względu na swoje zdolności wiązania wody. Nic dziwnego, że kwas hialuronowy, a właściwie: jego sól, hialuronian sodu naturalnego pochodzenia, wchodzi w skład wielu produktów Manny. Krem pod oczy z kwasem hialuronowym, witaminą E i masłem shea przyczynia się do zachowania jędrności skóry w okolicach oczu, w sposób udokumentowany redukuje worki pod oczami i wpływa regenerująco na skórę*.

*na podstawie subiektywnej opinii użytkowników w testach przeprowadzonych przez niezależne, uznane na forum międzynarodowym laboratorium.

  • W ramach walki ze zmarszczkami przyrzeknij sobie, że w tym roku nauczysz się prawidłowo stosować krem pod oczy. Nie wystarczy bowiem zaaplikować krem pod oczy: posmaruj też okolicę oczu w kierunku skroni, obszar między okiem a brwią, jak również górną powiekę, omijając jednak troskliwie korzonki rzęs.

Miej olśniewające spojrzenie również w Nowym Roku!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej