Podoba Ci się jesienna szata przyrody? Zabierz ją do domu!
podoba ci się jesienna szata przyrody? zabierz ją do domu!

Podoba Ci się jesienna szata przyrody? Zabierz ją do domu!Jesienią przyroda ukazuje tak przepiękne oblicze, że nie można wręcz oderwać wzroku od zapierających dech kolorów i kształtów. Czemu więc nie zabrać do domu tej jesiennej malowniczości?

Poddam Ci kilka prostych pomysłów na dekorację, która wprowadzi do Twojego domu niepowtarzalny klimat tej pory roku.

Pierwszy krok: wycieczka po surowce

Poszukiwanie skarbów sprawia przyjemność nawet w pojedynkę, ale zbieranie pięknych liści, płodów drzew czy gałązek będzie jeszcze fajniejsze w towarzystwie przyjaciół czy dzieci.

Co zbierać? Już samą kolekcją pięknych liści w charakterystycznych brązowo-pomarańczowych barwach przemycisz w swoje progi jesienny klimat, możesz jednak zdobyć się na więcej kreatywności i pozbierać mniejsze gałązki czy płody drzew. (Zauważ, jak wiele oferuje Ci przyroda: zbierając same opadnięte liście czy gałązki, też chronisz przyrodę.)

Kolejny krok: przygotowanie jesiennej dekoracji

  • Dekoracja z liści. Każdy okazały, naprawdę piękny jesienny liść możesz wykorzystać do dekoracji każdego miejsca w domu, począwszy od sypialni, a skończywszy na kuchni: już ułożone po prostu w naczyniu są nadzwyczaj nastrojowe. Możesz jednak pójść dalej: sprasuj liście, aby dłużej zachować ich kolor i lepiej uwypuklić kształt. Będą ślicznym uzupełnieniem jesiennego albumu, ale równie dobrze możesz je nakleić na zrobioną własnoręcznie ramkę do zdjęć.

  • Lampion z liści. Jeśli chcesz udekorować swój pokój w jesiennym blasku, możesz wykonać malutki lampion z liści. Osiągniesz to wyklejając słoik od zewnątrz brązowymi liśćmi i wkładając do niego lampkę. Przez ciepłe odcienie brązów przeniknie przyjazny blask, wyczarowując w pomieszczeniu ciepły nastrój. Czynność wyklejania wymaga nieco czasu (i cierpliwości), ale w chłodne, jesienne wieczory, rozkoszując się światłem lampionu, z pewnością uznasz, że było warto.

  • Dekoracja szafy. Miejsce barw jesieni jest również w Twojej garderobie. I teraz myślę nie o kolorystyce swetrów, palt czy szali, ale konkretnie o Twojej szafie czy pomieszczeniu garderobianym. Możesz dodać im jesiennego nastroju girlandami z liści, które można podświetlić energooszczędnymi żarówkami led.

  • Bukiet z gałązek. Jeśli masz już dość liści, wykorzystaj gałązki. Jesienne koszyczki, dekoracje na stół i bukiety mogą być wykonane niekoniecznie z liści. Jeśli nie chcesz zbyt wiele czasu poświęcać na jesienną dekorację (ale brakuje Ci świeżych letnich kwiatów), po prostu ułóż w swoich ulubionych wazonach kilka ładnych gałązek, ozdobionych jagodami albo liśćmi i gotowe.

  • Ozdoba na drzwi i stół. Z myślą o oczarowaniu gości możesz przygotować też nastrojową ozdobę na drzwi, wykorzystując również liście i płody drzew. Do poprawy nastroju przyczyni się zwykłe udekorowanie stołu naturalnymi ozdobami. Wystarczy w tym celu wypełnić szklaną wazę najpiękniejszymi owocami. Ażeby otrzymać zharmonizowaną dekorację, warto wykonać w wazie kompozycję składającą się z 3-4 płodów i utrzymanych w tej samej tonacji jesiennych liści. Na przykład kasztany, żołędzie i kilka rodzajów szyszek w połączeniu z gałązkami dzikiej róży momentalnie zbliżą do natury naszą kuchnię.

  • Jesień również w łazience. Słoik, napełniony rdzawo-brązowymi płodami drzew i suchymi liśćmi, będzie się fajnie prezentował również na półce w łazience. W połączeniu z opisanymi już lampionami sprawią, że jesienna kąpiel zamieni się w niezapomniane przeżycie.

Rozpieszczaj się dotykiem jesieni!

Podczas kąpieli cudowny zapach, piękny kolor i aksamitny dotyk peelingującego mydła ze sproszkowanymi pestkami moreli skojarzy Ci się z wielobarwnym lasem. A olej z pestek moreli zapewni Twojej zmęczonej chłodami skórze należną jej pielęgnację.

A którą Manną Ty obłaskawił(a)byś jesień?

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej