Mamy dla Ciebie prezent, bo nie chcemy żebyś odszedł z pustymi rękami? Szczegóły>>

Sprawdzone sposoby, jak ochłodzić się latem!
sprawdzone sposoby, jak ochłodzić się latem!

Sprawdzone sposoby, jak ochłodzić się latem!Nadeszły upały, kiedy marzymy tylko o tym, żeby się jakoś ochłodzić. Poza kostkami lodu istnieją też inne rozwiązania, które podaję poniżej: warto je wypróbować w interesie własnego zdrowia i dobrego samopoczucia!

Chłodny prysznic
Latem nierzadko bierzemy prysznic kilka razy dziennie. Spróbujmy te przyjemne, relaksujące chwile zamienić w prawdziwy rytuał. Zamiast chłodnej wody zastosujmy zmianę temperatury prysznica: poddajmy całe ciało na przemian ciepłym i chłodnym strumieniem wody, których temperaturę zmieniamy co pół minuty. Tym sposobem poddajemy „gimnastyce“ nasze naczynia krwionośne. Na skutek szybkich zmian temperatury nasze krążenie krwi ulegnie naturalnej poprawie, skóra zaczerwieni się lekko, nabierze życia i elastyczności. Uważajmy, żeby nawet w największy upał unikać lodowatej wody, ponieważ w zetknięciu z rozgrzanym ciałem może spowodować szok, co nie przysłuży się ani komórkom naszego organizmu, ani naszemu sercu. Zamiast lodowatej wody lepiej stosować na przemian zimny i ciepły prysznic. Jeśli marzysz o prawdziwym orzeźwieniu, wypróbuj Żel pod prysznic Manny o zapachu rozmarynu i mięty pieprzowej: zapach mięty i jej dotyk na skórze zastąpią najlepsze letnie koktajle! Jeśli zaś wolisz mydło, to polecam Ci Kamforowe mydło do twarzy od Manny, które podczas upałów dostarczy Twojej twarzy prawdziwego orzeźwienia i sprawi, że będzie bajecznie piękna!

Ciepła herbata
Być może zaskoczy Cię to, ale spożywanie w upały lodowatych napojów wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast herbaty z lodem spróbuj wypić może nie gorącą, ale dobrze ciepłą herbatę, a przekonasz się, że orzeźwiający efekt będzie trwalszy. Ciepły napój bowiem rozgrzewa ciało od środka, na co odpowiada ono silniejszym wydzielaniem potu, który następnie paruje. Parowanie ciała zaś powoduje utratę ciepła, a więc uczucie orzeźwienia. W przeciwieństwie do tego, lodowate napoje odnoszą wręcz przeciwny skutek: po kilku chwilach miłego uczucia chłodu naczynka krwionośne w pobliżu powierzchni zewnętrznej skóry zwężają się na skutek wewnętrznego chłodu, co powoduje spadek wydzielania potu, a więc nieprzyjemne uczucie gorąca wzrasta.

Pikantne potrawy
Z pewnością znasz to uczucie, kiedy na skutek spożycia pikantnej potrawy robi Ci się gorąco i całe ciało dosłownie staje w ogniu. Pikantne potrawy na dłuższą metę wywrą na Ciebie orzeźwiający wpływ, ponieważ ich mechanizm działania jest podobny do ciepłych napojów: wzmagają wydzielanie potu, a więc i parowanie ciała. Śmiało więc zajadaj dania zawierające wasabi, chili czy inną ostrą paprykę, musisz tylko uważać, żeby po jedzeniu unikać pełnego słońca czy uprawiania sportów, ostre potrawy są bowiem ciężkostrawne, po jedzeniu zaleca się więc raczej odpoczynek w cieniu.

Mgiełki do ciała
Mgiełki do ciała to doskonały, natychmiastowy ratunek na wypadek, jeśli czujesz, że już dłużej upału nie wytrzymasz. Mechanizm działania tu też oparty jest na parowaniu płynu z powierzchni ciała. Wystarczy schłodzić swoją ulubioną wodę kwiatową od Manny w lodówce, a następnie spryskać nią swoje ramiona, nogi i twarz. Poczujesz cudowne orzeźwienie, kiedy delikatna, naturalna mgiełka zetknie się z Twoją skórą, po czym powoli z niej wyparuje. Naturalne wody kwiatowe Manny dają tak delikatną mgiełkę, że można jej użyć nawet do twarzy naniesionej makijażem, opryskując sprayem z odległości 15 cm.

Bawełna
Podczas upałów unikaj jedwabnej lub satynowej pościeli, która mimo początkowego chłodnego dotyku na dłuższą metę może się zaparzyć. Najlepiej napełnić poszewkę na poduszkę kaszą gryczaną lub ryżem i używać tak jaśka, który lepiej odprowadza ciepło niż tradycyjne pierze czy gąbka syntetyczna, dobrze się wietrzy i pomaga schłodzić ciało.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej