Trzy niezastąpione sposoby na porost włosów
trzy niezastąpione sposoby na porost włosów

Trzy niezastąpione sposoby na porost włosówWiększość z nas marzy o długich, lśniących włosach, co jednak możemy zrobić, aby to było realne? Prezentuję niezastąpione sposoby na porost włosów.

Otrzymuję mnóstwo pytań o to, jaki jest sekret długich, szybko rosnących włosów. Muszę Wam zdradzić, że porost włosów zależy po pierwsze od genetyki, po drugie zaś od czynników zewnętrznych. Oznacza to, że jeśli masz genetycznie zakodowane gęste, szybko rosnące włosy, to szkodliwe wpływy otoczenia, jak promienie słoneczne, temperatura, środki chemiczne lub zanieczyszczenie powietrza, mogą to radykalnie spowolnić. Dobrze wiedzieć, że możesz wiele zrobić dla swoich włosów, ponieważ stosowanie naturalnych produktów i wykorzystanie sposobów na porost rekompensuje szkodliwe czynniki.

A oto najlepsze porady, jak wyhodować piękną, gęstą fryzurę.

Sposób odżywiania
Twierdzenie, że to, co zjesz, widać po stanie Twoich włosów, dla Ciebie nie jest nowe. Aktualny stan Twoich włosów pozwala natomiast wysnuwać przypuszczenia odnośnie zdrowia całego Twojego organizmu. Struktura włosów zbudowana jest głównie z białek, dlatego ważne, żeby Twoja dieta była bogata w białko. Jeśli masz cienkie i łamliwe włosy, przyczyny można często dopatrywać się w braku witamin: witaminy B6, B8 i B12 stoją na straży właśnie długich, zdrowych kosmyków. Wśród nich szczególne znaczenie ma witamina B8 (biotyna), najbardziej efektywnie stymulująca porost włosów, która znajduje się na przykład w zielonym groszku.

Regularne podcinanie włosów
Być może nie brzmi to zbyt logicznie, ale jeśli ktoś zaniedba regularne podcinanie włosów, to nie tylko nie osiągnie ich lepszego przyrostu, ale wręcz znacznie go spowolni. Rozdwojone końcówki wcześniej czy później i tak się złamią, czyli włos i tak będzie krótszy, w dodatku wcześniej oznaczają dla cebulek spore obciążenie: zamiast troszczyć się o wzrost włosów, cebulki zajmują się regeneracją zniszczonych końcówek, co trawi ich całą energię.

Pielęgnacja włosów olejem
Odpowiednia pielęgnacja jest równie ważna, jak dotrzymanie powyższych warunków. Radzę Ci myć włosy najwyżej dwa razy tygodniowo przeznaczonym dla Twojego typu włosów szamponem, następnie zaś używać balsamu do włosów. W asortymencie Manny znajdziesz szampon i balsam do włosów suchych i normalnych, tłustych i z łupieżem, a od niedawna nawet szampon i balsam do włosów farbowanych. Jeśli możesz, unikaj suszarki: najlepiej, jeśli włosy wyschną na wolnym powietrzu.

Na koniec - najważniejsze! Jest to nadzwyczajny środek do pielęgnacji włosów, z którego jestem bardzo dumna: Intensywnie regenerujący spray odnawiający strukturę włosów od Manny, który poprawiając stan włosów, sprawia jednocześnie, że włosy stają się przepięknie lśniące. Przeprowadziliśmy naprawdę dużo eksperymentów, zanim znaleźliśmy ostateczną recepturę, która w sposób udowodniony poprawia strukturę włosów, dodając im zarazem miękkości i miłego zapachu. A wszystko to bez żadnych środków chemicznych, całkowicie naturalnie. Najlepsze efekty sprayu, który można nazwać po prostu maseczką do włosów w płynie, przynosi wtedy, jeśli wmasowujemy go w suche lub wilgotne włosy 15 minut przed ich umyciem. Śmiało możesz zaaplikować spray na końcówki włosów, a nawet na skórę głowy. Pozostaw na włosach przez kwadrans, żeby włosy miały czas wchłonąć regenerujące oleje, następnie zaś normalnie umyj włosy. Ten złocisty spray wypełniony jest po brzegi skarbami natury, o których marzą wręcz Twe włosy: olejem rycynowym, który stymuluje porost włosów, olejem arganowym oraz olejkiem z pestek arbuza, a za trwały zapach sprayu odpowiada stuprocentowo czysty olejek eteryczny z rozmarynu.

Radzę Ci wypróbować któryś z powyższych sposobów, a zdziwisz się, jak szybko Twoje włosy staną się piękne!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej