Wiosna tuż-tuż, oto 5 roślin leczniczych najlepiej oczyszczających wątrobę i woreczek żółciowy!
wiosna tuż-tuż, oto 5 roślin leczniczych najlepiej oczyszczających wątrobę i woreczek żółciowy!

Wiosna tuż-tuż, oto 5 roślin leczniczych najlepiej oczyszczających wątrobę i woreczek żółciowy!Zioła bardzo pomagają w oczyszczaniu wątroby i woreczka żółciowego, umożliwiając, żebyś oczekiwał/a nadejścia wiosny uwolniony/a od substancji toksycznych!

Powiedzenie: „Zmęczenie to ból wątroby” wskazuje na to, że w wątrobie nie ma nerwów czuciowych, więc o problemach z tym narządem powiadamia nas nie ból, tylko inne, pośrednie objawy. Detoksykacja wątroby i woreczka żółciowego jest ważnym elementem zdrowego odżywiania, ponieważ właśnie te organy spełniają większość funkcji wspomagających proces trawienia. Dlatego warto dbać o zdrowie i wykonać detoksykację. Ażeby utrzymać w zdrowiu swoją wątrobę i woreczek żółciowy, bądź ostrożny/a w dostarczaniu organizmowi tłuszczów, warto też ograniczyć spożycie alkoholu i kawy, bo ich nadmiar może spowodować atak woreczka żółciowego, nie wpływa również korzystnie na wątrobę. Zachowaj też umiar w spożywaniu pikantnych potraw, szczególnie tych mocno przyprawionych ostrą papryką albo chili.

Poniższe rośliny lecznicze mogą przynieść wątrobie i woreczku żółciowemu wielką ulgę, dlatego radzę Ci przygotować z nich napar i popijać rano na pusty żołądek. Kurację przeprowadzaj najwyżej przez 3-5 tygodni, następnie przerzuć się na inne zioło. Skuteczny jest też napar z mieszanki ziół. Czas naparzania ziółek wynosi 10 minut.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty to prawdziwy lider wśród ziół osłaniających wątrobę i woreczek żółciowy. Ziarna tej rośliny zawierają sylimarynę, kompleks silnych antyoksydantów, który przyczynia się do regeneracji osłabionych lub przeciążonych komórek wątroby.

Karczoch zwyczajny

Gorzkie soki rośliny wspomagają wydzielanie żółci, a cynaryna, jeden z jej składników, czyści organizm z substancji toksycznych, jakie powstają w procesie metabolizmu.

Mięta pieprzowa

Szczególnie pozytywne działanie wywiera w przypadku ataku woreczka żółciowego, a przyjemny smak mięty pozwala wypić jej więcej niż pozostałych, gorzkich ziółek.

Mniszek pospolity

Mniszek pospolity jest bogaty w terpeny, substancje mające działanie antybakteryjne i detoksykujące.

Kurkuma

Roślina ma silny wpływ przeciwzapalny i wzmacniający układ odpornościowy, korzystnie wpływa na woreczek żółciowy i regenerację komórek wątroby.

Możesz też robić sobie okłady na okolicę wątroby i woreczka żółciowego. Polecam Ci to szczególnie w przypadku nawracających przypadłości wątroby i woreczka żółciowego. Oto dwa sprawdzone sposoby: Nasącz bawełnianą lub muślinową chustkę 4-5 łyżkami stołowymi oliwy lub oleju kokosowego i skrop kilkoma kroplami w 100% czystego eukaliptusowego, lawendowego czy rozmarynowego olejku eterycznego od Manny. Rozłóż chusteczkę na brzuchu w okolicy wątroby i woreczka żółciowego i nakryj się dużym, suchym ręcznikiem. Jeśli masz w domu termofor, to napełnij go ciepłą wodą i połóż na ręczniku, żeby ogrzać okład.

Do okładów możesz również użyć letniego naparu z podanych wcześniej ziół: Nasącz szmatkę naparem i postępuj, jak w przypadku okładów z olejkiem eterycznym.

Ciepło sprawi, że poprawi się ukrwienie wątroby i woreczka żółciowego, co stymuluje detoksykację.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej