Wszystko, co musisz wiedzieć o eksperymentach na zwierzętach
wszystko, co musisz wiedzieć o eksperymentach na zwierzętach

Wszystko, co musisz wiedzieć o eksperymentach na zwierzętachWśród produktów od Manny nie znajdziesz takich, które były testowany na zwierzętach. Dlaczego? Ponieważ kochamy zwierzęta i chronimy nasze środowisko.

Opinie się różnią

Niektórzy ludzie w pełni potępiają eksperymenty na zwierzętach. Inna grupa twierdzi natomiast, że leków, które ratują ludzkie życie, nie można testować na ludziach, dlatego zrozumiałe jest, że eksperymenty przeprowadzane są na zwierzętach.

Jednak, choć jeszcze niedawno zwierzęta musiały być wykorzystane w testach, obecnie istnieją możliwości wycofania się z tych eksperymentów. Jakiś czas temu zwierzęta uważano za “coś”. Wiele zwierząt urodziło się w hodowli laboratoryjnej, aby stać się przedmiotami eksperymentalnymi.

Istnieje humanitarne rozwiązanie

Obecnie istnieje wiele humanitarnych rozwiązań. Postęp w technologii komputerowej umożliwia tworzenie sztucznych tkanek, na których można badać efekty i skutki uboczne leków bez udziału ludzi i zwierząt.

Odkrycie trójwymiarowe, tzw. drukarek 3D pomaga również uniknąć testowania żywych stworzeń. Możliwe jest teraz formowanie komórek macierzystych w narządy ludzkie, gdzie mogą one również być wykorzystane do testowania leków.

Czego oko nie widzi

Eksperymenty na zwierzętach były prowadzane przez długi czas, a większość ludzi nie miała pojęcia, jakie okropności musiały przeżywać zwierzęta. Fakt, że informacja ta trafiła do publicznej wiadomości, bardzo pomogła w znalezieniu alternatywnych rozwiązań pod presją opinii publicznej.

Co więcej, eksperymenty na zwierzętach były stosowane nie tylko w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Od producentów soczewek kontaktowych po producentów pieluch i w innych wielu branżach.

W międzyczasie oczywiście okazało się również jasne, że reakcje wywołane przez zwierzęta nie są takie same jak u ludzi, ponieważ poszczególne preparaty wywoływały korzystne lub szkodliwe działanie u zwierząt, a inne efekty zaś u ludzi.

Produkty nie testowane na zwierzętach

Dzisiaj już można znaleźć wiele produktów, które nie były testowane na zwierzętach.
Na szczęście, gdy minął okres niewolnictwa, coraz więcej osób uważa, że ​​nie należy przeprowadzać eksperymentów na żywych stworzeniach, które nie są w stanie się obronić. A dlatego, zwierzęta nie muszą już żyć w klatkach bez światła, miłości i opieki, przepełnione poczuciem bólu i strachu.
Istnieje życie bez eksperymentów na zwierzętach

Dziś nie wystarczy tylko produkt kosmetyczny. Jeśli uważamy się za naprawdę świadomego klienta, jest to bardzo ważny aspekt wyboru, czy zwierzę musi umrzeć czy cierpieć z powodu wybranego produktu.

Manna zawsze była przeciwna eksperymentom na zwierzętach, dlatego nigdy nie stosowaliśmy tej metody przy produkcji naszych produktów

W ten sposób możesz użyć Eben - mydła do mycia twarzy od Manny z czystym sumieniem. Możesz być absolutnie pewna/pewien, że żadne zwierzę nie musiało cierpieć. Manna została również wyróżniona certyfikatem Cosmos Natural and Vegan Society. Znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twoja błyszcząca skóra, aby stała się matowa. Piękny czarny kolor zawdzięcza aktywnemu węglowi, który utrzyma twarz w czystości. Oliwa z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia, wspaniały olej sezamowy, organiczne masło shea, olej kokosowy w proszku pomagają zachować czystą skórę, dzięki wyjątkowej pielęgnacji.
To mydło od Manny jest również całkowicie wegańskim kosmetykiem, a opakowanie jest przyjazne dla środowiska, ponieważ jest wykonane z papieru.

Pogłaszcz swojego zwierzaka, myśląc o tych małych zwierzętach, których nikt nigdy nie pieścił w swoim życiu. Jesteśmy głęboko przekonani, że wkrótce będziemy mogli mówić o ofiarach zwierząt tylko w przeszłości.


Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej