3 świetne sposoby, jak nie złamać przyrzeczeń noworocznych!
3 świetne sposoby, jak nie złamać przyrzeczeń noworocznych!

3 świetne sposoby, jak nie złamać przyrzeczeń noworocznych!Nowy rok, nowe przyrzeczenia. Niestety, realizacja ich kończy się fiaskiem średnio przed upływem dwóch miesięcy. Dlaczego tak się dzieje i co możemy zrobić, żeby w tym roku tak się to nie skończyło?

Noworoczne przyrzeczenia mają zawsze szczególną wagę. Po pierwsze, ponieważ weszły już w zwyczaj, więc czyniąc postanowienia, wiesz, że w tym samym momencie czyni to zapewne miliony ludzi na całym świecie. Po drugie, ponieważ będziesz o nich pamiętał/a w środku, a nawet na koniec roku, chociażby dlatego, że nie udało Ci się ich dotrzymać. Ażeby uniknąć fiaska, zebrałam dla Ciebie 3 sposoby, jak możesz wszystkie spełnić.

Oto 3 najlepsze sposoby, jak dotrzymać w Nowym Roku swoich postanowień!

  1. Myśl konkretami!

Większość przyrzeczeń z góry skazana jest na niepowodzenie. Dlaczego? Ponieważ są zbyt ogólne, nieprecyzyjne, a to, co nie zostało konkretnie sformułowane, jest nieosiągalne. Jeśli na przykład postawisz sobie za cel, że w 2019 roku schudniesz, to nie przyrzekaj sobie, że „w tym roku będę się odchudzać”. Musisz cel sformułować tak, żeby był wykonalny, weryfikowalny i egzekwowany. Np.: „Do maja zrzucę X kilo”. To już brzmi bardziej konkretnie, ale jeszcze lepiej, jeśli rozbudujesz postanowienie bardziej szczegółowo: „4 razy tygodniowo będę chodzić do siłowni, żeby do maja zrzucić X kilogramów”. Ważne, żeby wytyczony cel nie był nierealny. Jeśli, powiedzmy, dotychczas aktywność fizyczna była Ci obca, to nie postanawiaj, że odtąd codziennie będziesz się gimnastykować, bo tego nie dotrzymasz. Przyrzeknij sobie raczej, że 2 razy tygodniowo będziesz uprawiać sport i dopiero wtedy, kiedy się do tego przyzwyczaisz, możesz zwiększyć szanse na powodzenie noworocznego przyrzeczenia.

  1. Spraw, żeby było przyjemnie!

Mózg człowieka funkcjonuje logicznie: próbuje uniknąć wszystkiego, co uzna za przykre, usiłując w ten sposób uchronić Cię od cierpienia i stresu. Jeśli więc swoje noworoczne przyrzeczenie traktujesz jako smutny obowiązek, który musisz spełnić, choćby się paliło, wtedy fiasko jest pewne. Możliwe, że dzięki silnej woli pociągniesz przez jakiś czas, powiedzmy, naukę języka obcego, jeśli to było Twoim postanowieniem, ale jeśli robisz coś z przymusu, nie wejdzie Ci to w nawyk. Jeśli jednak zastosujesz sprytny podstęp, zamieniający daną czynność w przyjemność, wówczas nie dość, że nie będziesz się starał/a jej uniknąć, ale wręcz będziesz jej oczekiwać jako dobrej zabawy. Na przykład w czasie nauki języka dodaj do nawilżacza cytrynowy olejek eteryczny od Manny, który uprzyjemni Ci warunki nauki, albo w przerwach zastosuj w ramach relaksacji lawendowy balsam do skroni od Manny.

  1. Zdobądź partnera!

Cokolwiek by nie było Twoim przyrzeczeniem, Twoją motywację wzmocni znalezienie kogoś, z kim możesz podzielić się swoimi myślami i kto wesprze Cię w chwili zwątpienia. Może to być znajomy/a, kto złożył sobie podobne przyrzeczenie, albo Twój/Twoja partner/ka życiowa czy rodzice. Poproś ich, żeby zwrócili Ci uwagę, kiedy zaczniesz się poddawać i podtrzymywali na duchu, kiedy będziesz mieć chwile załamania. Przekonasz się, ile znaczy w porę wypowiedziane słowo otuchy, albo sama świadomość, że ktoś Cię wspiera: natychmiast “doda Ci to skrzydeł”! Pamiętaj: każdego dnia, kiedy wbrew swoim lękom i rozterkom zabierasz się do działania, jesteś wielki/a!

W imieniu swoim i całego zespołu Manny życzę Ci szczęśliwego Nowego Roku, pełnego spełnionych przyrzeczeń!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej