5 najlepszych sposobów na tłustą cerę!
5 najlepszych sposobów na tłustą cerę!

5 najlepszych sposobów na tłustą cerę!Błyszcząca, tłusta cera to jeden z najczęstszych problemów skórnych. Na szczęście jest na to sposób. Przedstawię Ci, jak pielęgnować tłustą, problemową cerę.

Tłusta cera oznacza prawdziwe wyzwanie nie tylko dla nastolatków/nastolatek, pojawia się bowiem równie często i u dorosłych, na skutek problemów hormonalnych, predyspozycji genetycznych, stresu czy nieprawidłowego odżywiania. Wszystkie te czynniki połączonymi siłami mogą nam naprawdę uprzykrzyć życie. W przypadku tłustej cery pojawia się nadczynność gruczołów łojowych, produkujących zbyt dużo łoju, przez co skóra twarzy staje się błyszcząca, świecąca od tłuszczu, pory się rozszerzają, często pojawiają się pryszcze i krosty.

Nie czas jednak wpadać w przygnębienie, bo prawidłowa pielęgnacja pomoże Ci zlikwidować te objawy i upiększyć swoją cerę. Poradzę Ci, jak to zrobić!

  1. Oczyszczanie skóry twarzy
Zebrany w torebkach włosowych łój to doskonała miejsce dla bakterii, dlatego szczególnie ważne jest regularne oczyszczanie podatnej na przetłuszczanie się skóry. Nie jest jednak wszystko jedno, jakimi kosmetykami. Mydło do twarzy Heban od Manny opracowaliśmy specjalnie do oczyszczania twarzy, przy czym zanim znaleźliśmy odpowiednią recepturę, testowane było przez dobrych kilka lat. Najważniejsze, że możemy oczyścić nim skórę tak, żeby jej jednocześnie nie wysuszać. Tłusta skóra bowiem w wielu przypadkach cierpi też na niedobór wody. To czarne, zawierające węgiel leczniczy mydło poprawia ogólny wygląd skóry trądzikowej, w dodatku sprawia, że skóra będzie gładsza i bardziej matowa. Mydło wzbogaciliśmy o oliwę z pierwszego tłoczenia, olej sezamowy, organiczne masło shea i olej kokosowy. Polecam myć nim twarz rano i wieczorem, a następnie nie zapomnieć posmarować skóry kremem do twarzy od Manny.

  1. Sposób odżywiania
Piękna skóra zaczyna się od sposobu odżywiania. Na pewno zauważyłe(a)ś już, że jeśli jesz tłuste lub pikantne potrawy, ewentualnie spożywasz alkohol, następnego dnia natychmiast można to zobaczyć na skórze twarzy. Jeśli chcesz się odżywiać w sposób naprawdę przyjazny skórze, wówczas wybieraj świeże warzywa i owoce i przede wszystkim: pij dużo płynów. Najlepiej pić czystą wodę, ale dobrze robi również zielona herbata lub sok z wysoką zawartością karotenu: z marchwi lub z pomidorów. Korzystne dla skóry są także wszelkie potrawy bogate w witaminę E. Natomiast unikać musisz głównie napojów gazowanych i słodzonych, bo zawarte w nich dodatki syntetyczne gromadzą się w organizmie i wywierają negatywny wpływ na stan cery.

  1. Sen
Ośmiogodzinny sen nieprzypadkowo nazywany jest „beauty sleep”, ponieważ w nocy skóra podlega regeneracji, kiedy musi uporać się ze szkodliwymi wpływami, dotykającymi ją za dnia. Nie jest też obojętne, kiedy śpisz. Godziny snu przed północą są niezwykle istotne, dużo więcej znaczą, niż kiedy odpoczynek rozpoczniesz po północy.

  1. Światło słoneczne
Światło słoneczne stymuluje produkcję witaminy D, niezwykle ważna jest zatem kąpiel słoneczna twarzy przynajmniej przez 10 minut codziennie. Zażywana z umiarem, ma dezynfekujące i lecznicze działanie: pomaga wtedy nawet w złagodzeniu objawów przetłuszczenia skóry.

  1. Pielęgnacja
Choćby nie wiem jak trudno by Ci było się powstrzymać, jednak proszę Cię, nie zabieraj się w domu za wyciskanie pryszczy i krost, pojawiających się na przetłuszczonej skórze. W bardziej problematycznych miejscach możesz również wypróbować w 100% czysty olejek z drzewa herbacianego. Skóra każdego człowieka jest inna i odnoszą się do niej inne sposoby pielęgnacji. A Ty, jaką masz skórę i o jakich sposobach pielęgnacji przeczytał(a)byś najchętniej przy najbliższej okazji? Napisz mi w komentarzu, żebym w kolejnym blogu mogła Ci doradzić!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej