Dyskretny sprzymierzeniec urody: kwas hialuronowy
dyskretny sprzymierzeniec urody: kwas hialuronowy

Dyskretny sprzymierzeniec urody: kwas hialuronowyZ pewnością wiele już słyszałe(a)ś na temat kwasu hialuronowego, czy jednak naprawdę wiesz, co to jest i jaki ma cudowny wpływ na Twoją skórę?

Nazwa kwasu hialuronowego za pierwszym razem brzmi może niezbyt sympatycznie, pierwsze słowo to przecież „kwas”, niech to jednak nikogo nie zaraża. Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w organizmie człowieka, przede wszystkim w skórze, ale jest obecna również w tkance łącznej, w mięśniach i gałkach ocznych. Kwas hialuronowy wiąże wodę, zapewnia tym narządom elastyczność i poślizg, co jest niezbędne w ich funkcjonowaniu. Odgrywa też niezwykle ważną rolę w działaniu stawów: Wyobraź sobie substancję podobną do białka jajek, która, zachowując się jak smar, skutecznie likwiduje stan zapalny i zapobiega ubytkom chrząstki.

O tej wysokiej masie cząsteczkowej mogłe(a)ś słyszeć już, albo czytać wśród składników licznych kosmetyków, pod nazwą hialuronian. Dzięki swoim zdolnościom do wiązania wody hialuronian sprawia, że skóra jest jędrna, wypełniona i pełna życia.

Najcudowniejsza w kwasie hialuronowym jest jego absolutna, niepowodująca podrażnień naturalność: jest przecież nieodzownym budulcem organizmu. Nic więc dziwnego, że zarówno medycyna, jak i kosmetyka stawia go na piedestale, jako mający szczególnie korzystny wpływ na skórę. Sprawdźmy więc, na co jest dobra ta super-cząsteczka i dlaczego nazywana jest „eliksirem młodości”?

A więc po pierwsze: kwas hialuronowy jest niezwyciężony na polu wiązania wody. Potrafi związać aż tysiąc razy więcej wody, niż własna masa! Dlaczego to takie ważne? Bo Twoja skóra, bez względu na to, czy jest tłusta, czy sucha, może być zdrowa tylko w tym przypadku, jeśli będzie odpowiednio nawodniona. Tracąc wodę robi się ziemista, szara, pognieciona i pojawią się na niej drobne zmarszczki, spowodowane wysuszeniem. O nieprzyjemnym swędzeniu nawet nie wspominając. Kwas hialuronowy, ta „królowa wód”, dzięki temu, że dostarcza skórze wodę i pomaga w jej magazynowaniu, decyduje o jędrności i jedwabistości skóry.

Kolejną fantastyczną właściwością kwasu jest to, że wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry, co czyni skórę bardziej odporną na negatywne czynniki zewnętrzne, jak np. wolne rodniki czy szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu. Nie dość tego: kwas hialuronowy ma działanie przeciwzapalne, czyli łagodzi i wycisza nawet rumień na skórze.

Napisz mi, jak kwas hialuronowy sprawdził się w Twoim przypadku?

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej