6 naturalnych produktów najlepiej usprawniających pracę mózgu!
6 naturalnych produktów najlepiej usprawniających pracę mózgu!

6 naturalnych produktów najlepiej usprawniających pracę mózgu!Chcesz, żeby Twój umysł był ostry jak brzytwa? Chcesz poprawić jego koncentrację i kreatywność? Zamiast kawy polecam Ci 8 naturalnych środków dopingujących mózg, które przyspieszą myślenie, nie powodując w dodatku żadnych skutków ubocznych.

W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy dużo zależy od stanu naszego mózgu. Przed egzaminem, podczas nauki, na rozmowie kwalifikacyjnej lub podczas służbowej prezentacji nie możemy sobie pozwolić na mgliste rozważania czy impotencję umysłową. Napojów energetyzujących czy nadmiernego spożycia kawy nie polecam, wypróbuj w zamian raczej naturalne środki dopingujące mózg, które pomogą mu zwiększyć koncentrację i produktywność.

Żeń-szeń
Ta azjatycka roślina lecznicza dodaje witalności i poprawia kondycję tak fizyczną, jak i umysłową. Spożywany w formie herbatki albo w kapsułkach, żeń-szeń poprawia pamięć i humor, działa rozluźniająco i zapewnia przyjemne, długotrwałe uczucie rześkości.

Miłorząb chiński
Tradycyjna medycyna chińska sięga po tę roślinę już od wielu tysiącleci. Miłorząb naprawdę efektywnie pobudza w mózgu krążenie krwi, w sposób naturalny podnosi poziom dopaminy, usprawnia uwagę i koncentrację. Ma ponadto silne właściwości antyoksydacyjne, czyli neutralizuje znajdujące się w organizmie szkodliwe wolne rodniki, w testach zaś wykazuje nawet skuteczność w leczeniu zaburzeń pamięci związanych z wiekiem.

Lecytyna sojowa
To częsty składnik czekolady i innych słodyczy, który ze względu na obecność witaminy B11 ma niezwykle korzystny wpływ na nasz mózg, a w synergii z innymi substancjami, jakie zawierają ziarna kakao, zapewnia nam naprawdę dobre samopoczucie. Lecytyna sojowa dostępna jest również osobno, nawet w kapsułkach, jednak spożywanie jej w słodyczach przynosi dużo więcej przyjemności.

Zielona herbata
Zielona herbata to też silny antyoksydant, a swoje dopingujące i usprawniające mózg działanie zawdzięcza znajdującej się w niej kofeinie. Nie musimy się jednak obawiać, jeśli na przykład kawy nie możemy spożywać właśnie z powodu kofeiny. Kofeina z zielonej herbaty nie wywiera nagłego działania: organizm wchłania ją powoli, stopniowo, a jej wpływ rozłożony jest na kilka godzin. Nie powoduje gwałtownego podniecenia i wzmaga koncentrację bez odczuwalnych po kawie skutków ubocznych, na przykład przyspieszonego bicia serca.

Q10
Koenzym Q10 stymuluje procesy energetyczne i metabolizm mózgu, co więcej: opóźnia starzenie. Może być prawdziwą pomocą podczas wytężonej pracy umysłowej.

Spirulina
Znasz ją zapewne jako popularny składnik smoothie, ponieważ dostarcza cennych substancji odżywczych. Często nazywana bywa superfood, czyli „superjedzeniem”, jest to bowiem glon, który zawiera mnóstwo antyoksydantów, witamin i soli mineralnych. Zawarte w spirulinie substancje odżywcze utrzymują w równowadze funkcje organizmu, a mające kluczowe znaczenie dla układu nerwowego witaminy B (B12, B5 itd.) sprawiają, że spirulina to doskonała odżywka dla mózgu.

Musisz wiedzieć, że prawidłowa praca układu nerwowego zależy co prawda od racjonalnego, zdrowego odżywiania i suplementacji diety, ale to nie wystarcza, żeby zapewnić sobie jak najlepszą kondycję umysłową! Ażeby osiągnąć, a potem utrzymać mózg w jak najlepszej formie, potrzebujesz dużo odpoczynku i regularnej aktywności fizycznej! Jeśli trudno Ci się zrelaksować, sięgnij po olejki eteryczne Manny, zwłaszcza lawendowy i pomarańczowy, a rozluźniający masaż balsamem na skronie od Manny też pomoże Ci wspiąć się na wyżyny dobrej kondycji!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej