5 diet, których nigdy nie próbuj!
5 diet, których nigdy nie próbuj!

5 diet, których nigdy nie próbuj!Po internecie krążą miliony diet, z których każda obiecuje niesamowite zmiany. Niestety, prawda jest taka, że wiele z nich jest po prostu niebezpiecznych. Zebrałam dla Ciebie kilka absurdalnych diet, których warto unikać, jeśli nie chce się ryzykować zdrowiem.

W naszych czasach stosowanie diety naprawdę zyskało na popularności, co w gruncie rzeczy jest słuszne: jeżeli rzeczywiście chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, dobrze jest zwracać uwagę na to, co jemy. Jednak poszukiwania idealnej diety mogą sprowadzić nas na manowce. Zwłaszcza, że na internecie możemy trafić na takie porady z zakresu dietetyki, które – po głębszym zastanowieniu – przeczą zdrowemu rozsądkowi.

Oto zaś kilka rodzajów diety, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się słuszne, ale tak naprawdę powinniśmy się ich wystrzegać, jeśli nie chcemy się nabawić zbędnych nerwów i narazić na szwank swoje zdrowie!

Dieta owocowa
Dieta owocowa wyklucza wszystkie produkty poza owocami i niewielką ilością płynów. Nie dopuszcza nawet spożywania warzyw! Powyższa dieta opiera się na twierdzeniu, że człowiek pierwotny też żywił się głównie znalezionymi owocami, wszyscy jednak podejrzewamy, że prehistoryczna dieta prawdopodobnie wcale nie była taka prosta. Chociaż owoce są bardzo zdrowe, jednak jeśli nie dostarczasz swojemu organizmowi żadnych innych składników odżywczych, może to prowadzić do poważnych niedoborów. Twoje ciało osłabnie, skóra szarzeje i matowieje, a brak białka i węglowodanów powoduje ekstremalne znużenie. Owoce są częścią zbilansowanego sposobu odżywiania, ale go nie zastąpią.

Głodówka
Jest to dieta, która, podobnie do innych niebezpiecznych metod, jest niezwykle prosta, ale tym bardziej szkodliwa: opiera się na tezie, że tajemnica skutecznego odchudzania kryje się w zmniejszeniu ilości pokarmu do minimum. Jednak drastyczne pozbawienie się jedzenia powoduje ciągły głód, a to jest sygnałem dla naszego organizmu, że nadchodzi zagrożenie, więc wszystko, co będzie mu dostarczone w formie pożywienia, należy magazynować. Jeśli stosujemy głodówkę przez dłuższy czas, wówczas nasz organizm zużyje wszystkie swoje rezerwy, całkiem osłabnie i składniki odżywcze potrzebne do podtrzymania życia zacznie odprowadzać z kości i innych narządów. Ogólnie mówiąc: jeśli w opisie diety zobaczysz słowo „głodówka” czy „głodowanie”, omiń ją z daleka!

Dieta płynna
Obfite spożywanie płynów jest zalecane i powinno stanowić podstawę każdego sposobu odżywiania, tu także jednak można wpaść w przesadę. Dieta płynna zachęca do całkowitego odstawienia pokarmów stałych na rzecz wody, soków owocowych czy warzywnych i herbatek ziołowych. Taka dieta, stosowana pod ścisłą kontrolą lekarza przez 2-3 dni może być nawet pożyteczna, ale dłuższego stosowania się nie poleca. Organizm człowieka potrzebuje stałego pokarmu, żeby podtrzymać prawidłowe trawienie i inne funkcje życiowe. Wystrzegaj się każdej diety, która opiera się na długotrwałym oczyszczaniu płynami.

Dieta bezwęglowodanowa
Wiele artykułów internetowych naszych czasów wyraża się o węglowodanach wyłącznie pejoratywnie, chociaż są one niezbędne dla organizmu w procesie produkowania energii. Jeżeli któraś z diet w ogóle nie zawiera węglowodanów, może doprowadzić do wygłodzenia organizmu i na dłuższą metę zaszkodzić. Zamiast całkowicie pozbawiać się węglowodanów, staraj się jeść mniej ziemniaków i ryżu. Najważniejsze to zachować umiar.

Dieta przemienna
Dieta przemienna polega na tym, że jednego dnia możesz jeść prawie wszystko, następnego zaś prawie nic, z wyjątkiem płynów. Taki efekt jo-jo męczy organizm i całkowicie rozregulowuje trawienie. Naprzemienne najadanie się i głodowanie jest sprzeczne z ideą racjonalnego żywienia.

Musisz wiedzieć, że prawidłową dietę należy ustawić zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, wszak każdy organizm jest inny. Właściwą decyzję w sprawie swojej diety podejmiesz wtedy, kiedy ją wypróbujesz i zaobserwujesz, jakie samopoczucie jej towarzyszy. Jeśli jesteś pełen/pełna energii, a Twoja skóra jest rozświetlona, to prawdopodobnie jesteś na dobrej drodze. Jednak obok prawidłowej diety, pielęgnacją kosmetyczną skóry również możesz przyczynić się do osiągnięcia nienagannej aparycji. Jeśli jesteś weganinem/weganką, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Manny doskonale uzupełnią Twoją dietę, są przecież pochodzenia roślinnego, stuprocentowo naturalne i wolne od środków chemicznych!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej