Przygotuj się na atak komarów!
przygotuj się na atak komarów!

Przygotuj się na atak komarów!Sezon na komary zbliża się wielkimi krokami, przynosząc ze sobą doprowadzające nas do szału bzykanie owadów. Przedstawię Ci kilka doskonałych sposobów, którymi możesz je trzymać z daleka, zapewniając sobie spokojny odpoczynek bez wymachiwania rękami!

  1. Spryskiwanie ciała
Przyznam szczerze, że spryskiwacz do ciała to jeden z moich ulubionych sposobów, ponieważ wystarczy go przygotować raz na długi czas. Możesz go stosować na całą powierzchnię ciała, a nawet rozpryskiwać w powietrzu. Napełnij wodą destylowaną trzy czwarte flakonu z rozpylaczem, następnie dodaj 3-4 krople olejku arganowego i tyle samo olejku eterycznego z lawendy, następnie wstrząśnij, żeby dobrze rozmieszać. Możesz dodać też stuprocentowo czysty olejek eteryczny Manny z cytryny lub z drzewa herbacianego, a efekt nie każe na siebie czekać: fantastyczne olejki eteryczne na Ciebie działają relaksująco, na komary natomiast odstraszająco, połączysz więc przyjemne z pożytecznym.

  1. Aromatyczna pielęgnacja
Drugą wersją obrony przed nieprzyjemnymi, swędzącymi ukąszeniami to nic innego, jak posmarowanie filtrowanym przez wulkaniczne skały masłem shea od Manny o zapachu lawendy i drzewa herbacianego tych miejsc na ciele, gdzie wyczuwalne jest tętno: wewnętrznej strony nadgarstka, szyi, zgięcia pod kolanem. Jest to o tyle skuteczne, że w tych miejscach następuje wzmożone oddawanie ciepła, więc olejki eteryczne intensywniej parują. Idealnie odstrasza komary w całkiem naturalny sposób, w dodatku doskonale zastąpi perfumy! Kompozycje zapachowe możesz zresztą wykonać z olejków eterycznych Manny własnoręcznie, dodając do bezzapachowego organicznego masła shea z Ghany lub masła shea Manna Premium cytrynowy, albo nawet eukaliptusowy olejek eteryczny. Ważne, żebyś olejków eterycznych nie aplikował/a nigdy bezpośrednio na skórę, ponieważ mogą spowodować podrażnienia: użyj zawsze któregoś z olejków kosmetycznych Manny, na przykład arganowego, kokosowego czy jojoba, jako oleju bazowego.

  1. Rośliny lecznicze
Najlepiej zrobisz, jeśli zatrzymasz krwiopijcze owady już przy wejściu do mieszkania. Posadź przy drzwiach i oknach domu rośliny, których zapach komary omijają szerokim łukiem. Dobrym rozwiązaniem będzie lawenda, melisa, mięta albo nawet eukaliptus. Poza tym, że odstraszają komary, pięknie wyglądają i dostarczą Ci świeżego surowca, którym możesz przyprawiać potrawy.

  1. Napary ziołowe
Napary ziołowe posłużą Ci nie tylko do osiągnięcia równowagi ciała i ducha, ale ich aromatyczne zapachy również naturalnie odstraszają komary. Polecam lawendę lub dziurawiec. Zużyte saszetki możesz następnie wysuszyć i po wsypaniu do niewielkiego naczynia używać jako potpourri: dodając parę kropli olejku eterycznego z lawendy zapewnisz sobie piękny zapach w całym mieszkaniu.

Mam też poradę na wypadek, gdyby komary już Cię pokąsiły: zmieszaj z wodą sodę oczyszczoną, dodaj doń 1-2 krople oleju arganowego Manny, a następnie 4-5 kropli olejku z drzewa herbacianego.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej