Jakie masz plany na weekend? Znajdziesz czas na detoksykującą kąpiel?
jakie masz plany na weekend? znajdziesz czas na detoksykującą kąpiel?

Jakie masz plany na weekend? Znajdziesz czas na detoksykującą kąpiel?Oprócz wiosennej detoksykacji organizmu, Twoja skóra także zasłużyła na głębokie oczyszczanie, które wszystkimi porami wyciągnie toksyny również z jej głębszych warstw.

Połącz przyjemne z pożytecznym: zamknij się w łazience, zapal kaganek, dobierz sobie swój ulubiony olejek eteryczny i zrelaksuj się.

Czy jesteś gotowy/a do zanurzenia?

  1. Rozpieszczająca kąpiel w mleku
Przygotuj w szklance 20 ml naparu np. z rumianku albo lawendy. Czekając, aż naciągnie, wymieszaj 1-2 filiżanki tłustego mleka w proszku z taką samą ilością skrobii kukurydzianej. Przecedź napar i rozmieszaj z wymieszanymi uprzednio proszkiem i skrobią. Jeśli chcesz mieć pachnącą kąpiel, dodaj kilka kropli olejku eterycznego, wymieszanego w łyżce mleka.
  1. Kąpiel imbirowa
Weź ¼ filiżanki świeżo startego imbiru lub 2 łyżki stołowe imbiru w proszku. Jeśli używasz świeżo startego imbiru, przed umieszczeniem w wodzie kąpielowej włóż go do małego woreczka z cienkiego materiału, przepuszczającego wodę. Imbir w proszku możesz wrzucić bezpośrednio do wody. Jeśli chcesz mieć kąpiel aromatyczną, dodaj olejku eterycznego, zmieszanego wcześniej w mleku.
  1. Ekstra mocna kąpiel detoksykująca i odkwaszająca organizm
Jest to kąpiel polecana na różne przypadłości skórne: warto się w niej zanurzyć raz-dwa razy na tydzień, nawet, jeśli zamierzasz tylko odkwasić swój organizm.

Składniki: siarczan magnezu (sól gorzka) i soda oczyszczona (dostępne w aptece). Na 2 filiżanki sody oczyszczonej weź 1 filiżankę soli gorzkiej.

Po kąpieli będziesz miał/a niesamowicie jedwabistą, aksamitną skórę. W celu osiągnięcia lepszego efektu, czyli nawilżenia skóry, dodaj do wody kąpielowej trochę tłoczonego na zimno oleju lub któregoś z maseł. Jeśli masz ochotę, możesz również kąpiel wzbogacić o aromat, dodaj kilka kropli olejku eterycznego.

Którą z kąpieli wypróbujesz pierwszą?Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej