Bądź wdzięczny/a, a świat się do Ciebie uśmiechnie
bądź wdzięczny/a, a świat się do ciebie uśmiechnie

Bądź wdzięczny/a, a świat się do Ciebie uśmiechnieCzy zastanowiałe(a)ś się już kiedyś, jak wiele spraw przyjmujemy w życiu za nieulegające kwestii, chociaż tak naprawdę powinniśmy czuć za nie wdzięczność? Jeśli masz skłonności, żeby złościć się przy napotkaniu najmniejszych trudności czy przeciwieństw losu, to czas, żebyś we własnym, dobrze pojętym interesie zmienił/a punkt widzenia. Uczucie wdzięczności ma uzdrawiającą moc!

Niestety, najczęściej potrzebna jest tragedia, żebyśmy zrozumieli, że wszystko, co dotychczas przyjmowaliśmy jako rozumiejące się samo przez się, czyli coś, co się nam po prostu należy, tak naprawdę jest darem od życia, za który powinniśmy być wdzięczni. Ciekawe, że wdzięczność uznawana jest powszechnie za jakieś wzniosłe uczucie, które „powinno się” odczuwać, kiedy ktoś uczyni dla nas coś bardzo dobrego. Jednak wdzięczność znaczy dużo więcej: to radosna serdeczność w stosunku do wszystkiego, co nas otacza. W Twoim życiu wciąż obecne są te drobne sprawy, które mogą sprawić Ci radość, a które mogą jednak umykać Twojej uwadze. Cały sekret tkwi w tym, żebyś świadomie zwrócił/a swoją uwagę na te sprawy w Twoim życiu, które dotychczas uważałe(a)ś za nieulegające kwestii, należne Ci od życia i zaczął/ęła je doceniać.

Jeśli na przykład dziś rano wstajesz z łóżka i nic Cię nie boli, już jesteś w lepszej sytuacji, niż miliony ludzi na tym świecie. Jeśli możesz wstać i zakrzątnąć się wokół siebie albo masz przy sobie kogoś (choćby tylko zwierzę domowe), kogo kochasz bezwarunkowo, to już masz powód do wdzięczności. Zauważ, jakie emocje wzbudzi w Tobie uczucie wdzięczności: poczujesz ulgę, pogodę ducha i radość, powoli osiągając stan, w którym drobne codzienne utrapienia i przejściowe trudności nie wytrącają Cię z równowagi.

Cóż jednak możesz zrobić, jeśli w danej chwili Twoje życie jest naprawdę trudne i nie widzisz wyjścia z sytuacji albo dotknęła Cię tragedia? Mam dobrą wiadomość: uczucie wdzięczności to jedna z form radzenia sobie z żałobą, która skieruje Twoje myśli w jasną stronę życia. Czy zauważyłe(a)ś, że kiedy czytasz o jakieś strasznej tragedii, nagle zaczynasz doceniać swój los? To nie przypadek, albowiem właśnie uczucie wdzięczności pomaga nam zachować ducha pośród dotykających nas negatywnych bodźców.

Jeśli jednak sprawia Ci trudność docenić drobne sprawy w swoim życiu, podam Ci pewien świetny sposób, który pozwoli, żeby Twoją duszę natychmiast zalała wdzięczność. To nic innego, jak trochę czasu spędzonego na łonie natury. Prawie niemożliwością jest spacerować w przepięknym lesie, parku czy ogrodzie tak, żeby naszej duszy nie wypełnił spokój, radość i wdzięczność. I jeszcze jeden, prostszy sposób: zwykły kwiatek w wazonie, który pomoże Ci zauważyć piękno i nieskończoną błogość natury. Spotkaniem z naturą jest również kontakt skóry z kosmetykami naturalnymi. Każdą jedną czystą, wolną od środków chemicznych Mannę wzbogaciliśmy w skarby natury, żeby ukoiły zarówno Twoją skórę, jak i Twoją duszę.

Doceń to, co masz, a jeśli akurat nic nie przychodzi ci do głowy, ciesz się tym, że należysz do rodziny Manny i możesz czytać ten wpis! Jestem Ci wdzięczna, że jesteś z nami!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej