Cudowne właściwości masła shea o tysiącu obliczach
cudowne właściwości masła shea o tysiącu obliczach

Cudowne właściwości masła shea o tysiącu obliczachJednym z filarów imperium Manny jest masło shea, fantastyczny produkt naturalny, w którym zakochałam się od razu na początku i za którym nadal przepadam. To masło jest składnikiem większości popularnych produktów Manny: jego gładka konsystencja olśniewa, a działanie jest prawdziwym skarbem dla Twojej skóry.

Szczerze mówiąc masło shea (inaczej: masło karite) to jeden z najczęściej używanych surowców w imperium Manny. Jego zalety długo można wymieniać, zacznijmy więc od tego, że działa zmiękczająco na skórę, a dla bardzo wrażliwej skóry to prawdziwe zbawienie. Masłem shea możesz smarować skórę bez najmniejszych obaw, że zatykając pory spowoduje pojawienie się na skórze krost czy wągrów.

W praktyce możesz nim pielęgnować całe ciało, zastępując masłem shea środki do pielęgnacji ciała, krem do twarzy czy do rąk, balsam do ust i do paznokci, może się również sprawdzić jako odżywka do końcówek włosów. Pożyteczna rada: jeśli tylko możesz, aplikuj na wilgotną skórę, bo w ten sposób daje się lepiej rozprowadzić, a dodatkowa zawartość wody będzie miała doskonały wpływ Twoją na skórę, wnikając w całkiem głębokie warstwy. Jeśli stosujesz masło shea jako odżywkę na końcówki włosów, rób to przed myciem włosów, żebyś mógł/mogła je dokładnie zmyć.

Masło shea jest całkowicie naturalne, wolne od wszelkich środków chemicznych, nadaje się więc nawet do pielęgnacji skóry niemowląt. Doskonale uspokaja skórę i przynosi ulgę po opalaniu, a nawet po goleniu.

Cóż to jednak właściwie jest, to masło shea, i skąd pochodzi? Masło shea to olej roślinny uzyskiwany z owoców masłosza Parka, drzewa rosnącego na sawannach Zachodniej i Centralnej Afryki. Nazywany bywa złotem Afryki, albo też złotem kobiet, a to z tej przyczyny, że właśnie afrykańskie kobiety trudzą się wytłoczeniem tej delikatnej, kremowej substancji z orzechów masłosza. Oczywiście, to właśnie one używają masła shea do pielęgnacji skóry już od wielu-wielu pokoleń. W kosmetyce krajów zachodnich ta substancja zyskała popularność stosunkowo niedawno.

Masło shea ma dużą zawartość kwasów tłuszczowych, dzięki czemu chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wolnymi rodnikami, jest również bogate w witaminy A, F i E.

Ważne, żebyś wybierał/a wyłącznie naturalne, czyste masła shea: w asortymencie Manny znajdziesz cały szereg takich maseł, pakowanych w słoiczki. Jeśli masz super wrażliwą skórę, wypróbuj bezzapachowe, organiczne masło shea od Manny albo masło shea Manna Premium, które natychmiast podbiją Twoje serce. Jeśli zaś kochasz olejki eteryczne, oferujemy Ci u Manny duży wybór fantastycznie aromatycznych maseł shea o absolutnie niepowtarzalnych kombinacjach olejków eterycznych. Masła shea to idealne rozpieszczanie po ciężko przepracowanym dniu: delikatnie pielęgnują Twoją skórę, a ich zapach wręcz porywa!

Ponieważ masło shea krzepnie w temperaturze 20 stopni Celsjusza, dlatego, chcąc sprawić, żeby było łatwo smarowalne, wstaw słoiczek na kilka minut do ciepłej wody, albo rozgrzej masło w dłoni, zanim zaaplikujesz je na skórę ciała lub twarzy.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej