Dwa fortele zimowej pielęgnacji włosów
dwa fortele zimowej pielęgnacji włosów

Dwa fortele zimowej pielęgnacji włosówZimą na nasze włosy wpływa wiele czynników, które nie mają litości dla naszej fryzury. Włosy przetłuszczają się, fryzura jest przyklepana, nie da się ułożyć. Zaradzić tym nieprzyjaznym wpływom wcale nie jest niemożliwe, trzeba tylko znać parę forteli. Mam teraz dla Ciebie świetne rady!

  1. Regularne mycie włosów czyści i pielęgnuje.

Teraz mówisz zapewne: „wiadomo, że czyste włosy lepiej się prezentują, cóż to za nowina?“ To prawda, że mycie włosów to oczywistość. Jest jednak coś, o czym zwykle nie wspominamy. Otóż zimową porą mycie włosów jest bardziej skomplikowane i skłonni jesteśmy je odwlekać, wykreślić z codziennego rytuału, próbując zatuszować niezbyt czyste włosy wymyślnymi fryzurami. Z góry zniechęca nas myśl, ile szamponów, odżywek i innych środków potrzeba do tego użyć. W dodatku o tej porze roku nie można włosów suszyć na wolnym powietrzu, trzeba sięgnąć po suszarkę. W przypadku długich włosów to długa procedura, do której wolisz się nie zabierać.

Łatwo temu zaradzić, jeśli włączysz mycie włosów do innych zabiegów codziennej higieny: w ten sposób nawet nie zauważysz, że je myjesz. Mydło Manny „Zdrowe włosy“ stanie się elementem Twojej codziennej higieny zupełnie niezauważalnie, albowiem stosuje się je w niezwykle prosty sposób. Moczysz włosy, mydlisz je, myjesz, a następnie dokładnie spłukujesz.

Jeśli je polubisz to mydło i przyzwyczaisz się do niego, w krótkim czasie zastąpi Ci szampon, odżywkę do włosów i do końcówek, a nawet środek dodający włosom blask. A więc wystarczy jedno jedyne mydło, aby starannej, porządnej pielęgnacji włosów stało się zadość. Nie możesz się z tym nie zgodzić, bo lepszy sposób, żeby zaoszczędzić czas, energię i pieniądze na myciu włosów, po prostu nie istnieje. Bierzesz tylko to bogate w regenerujące, jedwabiste oleje mydło do mycia włosów i wyczarujesz sobie zdrową czuprynę.

Ponieważ polecamy je szczególnie do włosów tłustych, podniszczonych i z łupieżem, zimą może się naprawdę dobrze sprawdzić. Co zabierze suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń, noszenie czapki czy zimowy mróz, to zwróci nam to mydło do mycia włosów, które sprawi, że pielęgnacja włosów z tortury zamieni się w zwykłą rutynę.

  1. Sekret zimowej świeżości: zapach.

Świeżo umyte włosy to cudowne uczucie! Są delikatne, jedwabiste, miłe w dotyku, puszyste i lśniące: nie możesz się wręcz nimi nacieszyć. Niestety, to wrażenie szybko mija. A ponieważ chcesz go zaznać wciąż na nowo, więc częściej myjesz włosy, co szybko Cię znuży, zwłaszcza zimą (patrz: punkt 1.)

Wtedy przychodzi Ci z pomocą orgia zapachów.

Włosy łatwo przenikają zapachami, chociażby gotowanych potraw czy dymu. Przekuj tę właściwość w zaletę i wybierz taki szampon do włosów, którego zapach zwielokrotni efekt „wow“ świeżo umytych włosów.

Jeśli umyte włosy będą roztaczać miły zapach, to nawet w najbardziej ponurą zimową aurę poczujesz swoją fryzurę lżejszą i łatwiejszą do uczesania. Jak długo zapach pozostanie na włosach, zależy od wielu czynników, na przykład od typu włosów, noszenia czapki w ciągu dnia, temperatury na dworzu i w domu czy stopnia nawilżenia w pomieszczeniu.

Jednym z moich faworytów jest Naturalny szampon do włosów suchych i normalnych, który swój boski słodko-kwiatowy zapach zawdzięcza olejkowi eterycznemu z różowego lotosu. Kwiat lotosu jest symbolem reinkarnacji, piękna i harmonii, więc Twoje włosy też wzniesie na wyżyny pachnącej świeżości.

Czyste, pachnące włosy to cud, który może zdarzyć się każdego dnia. Rozejrzyj się, jak to osiągamy!

Interesuje Cię więcej szczegółów? O naturalnej pielęgnacji włosów, która nie zaszkodzi Twoim włosom żadnymi chemikaliami, pisałam wcześniej już tutaj.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej