Dzięki tym technikom Twoja fryzura będzie naturalna
dzięki tym technikom twoja fryzura będzie naturalna

Dzięki tym technikom Twoja fryzura będzie naturalnaWszyscy marzymy o tym, żeby jak najmniejszym wysiłkiem osiągnąć fryzurę wyglądającą jak najbardziej naturalnie. Czy jest na to jakiś złoty środek? Czy możemy mieć piękne włosy bez specjalnych metod? Moim zdaniem, tak. Mam nadzieję, że moje praktyczne porady pomogą Ci zastanowić się nad tym, co sprawi, żeby Twoje włosy były cudownie naturalne.

Zacznij od tego, czy Twoja fryzura do Ciebie pasuje

Nieodzownym punktem naturalnego ułożenia włosów jest dobra znajomość siebie, czyli prawidłowa ocena, czy dana fryzura do Ciebie pasuje, czy też nie. Ogólną zasadą jest też fakt, że im więcej czasu trzeba poświęcić na przygotowanie fryzury, tym większa pewność, że nie będzie ona naturalna.

Czy to Ty spędzasz rano najwięcej czasu w łazience, bo musisz zrobić sobie fryzurę? Dużo czasu zabiera Ci codzienne prostowanie czy podkręcenie włosów, albo inne zabiegi stylizacyjne przy pomocy wysokiej temperatury?

Podobne zabiegi przeprowadzane ostrożnie i od wielkiego dzwonu jeszcze ujdą, ale na dłuższą metę będą szkodliwe dla włosów. Nie musisz rezygnować z podkręcania włosów, tylko zamiast elektrycznej lokówki stosuj wałki i papiloty, które w kilka chwil możesz nałożyć na włosy i w nocy będą „pracowały“ niezauważalnie.

Moja rada: jeśli chcesz podreperować uszkodzoną strukturę swoich włosów, wypróbuj Intensywnie regenerujący spray odnawiający strukturę włosów, który sprawi, że włosy będą zachwycająco lśniące i nabiorą blasku*.

Wierz mi, że dzięki niemu zapewnisz sobie najlepszą pielęgnację każdego rodzaju włosów, w dodatku zdecydowanie skrócisz czas przeznaczony na zabiegi upiększające włosy, ponieważ wkrótce ten środek zastąpi Ci odżywkę zarówno do włosów, jak i do końcówek.

*na podstawie subiektywnej opinii użytkowników w testach przeprowadzonych przez niezależne, uznane na forum międzynarodowym laboratorium przy udziale 25 kobiet (powyżej 18 lat)

Czasochłonność ułożenia włosów ściśle zależy od wyboru fryzury. Takie ułożenie obciętych i wysuszonych włosów, które dobrze wygląda tylko bezpośrednio po wyjściu od fryzjera, bo w domu nie uda Ci się go powtórzyć, nie jest naturalne. Oczywiście nie zaniedbuj wizyt u fryzjera, bo zniszczone końcówki trzeba regularnie podcinać.

Spore znaczenie ma też odpowiednia długość włosów. Pielęgnacja i układanie ekstremalnie długich, sięgających za pas włosów jest nie tylko trudniejsza, ale w pewnym wieku przestaje już odzwierciedlać Twoją osobowość, lepiej więc zmienić fryzurę na krótszy fason. Nieprawdą jest jednak, że długie włosy przystoją tylko dwudziestolatkom: po czterdziestce też możesz mieć długie włosy, jeśli o nie odpowiednio zadbasz.

Uważaj, bo naturalność też może być zdradliwa

Pracujący w świecie mody fotografowie długo mogliby opowiadać na temat, ile pracy, drobiazgowych przygotowań i troskliwego komponowania kryje się za niektórymi, pozornie naturalnymi fryzurami. Rozwiane wiatrem, czarująco rozczochrane włosy często wyglądają dobrze tylko na fotografii; tak naprawdę modelka ledwo się mogła doczekać, żeby włosy rozczesać i spiąć. Co na zdjęciach jest atrakcyjne, w życiu codziennym może sprawiać wrażenie niechlujnego. Jedna z największych pułapek tego typu to włosy sprawiające wrażenie mokrych: ta sama fryzura w domu wygląda bardzo źle, niczym lepiąca się od brudu.

Żadnej chemii, jeśli tylko to możliwe

Zdaję sobie sprawę, jak wielką pokusą jest farbowanie włosów. Jeśli możesz, staraj się je ufarbować na kolor najbliższy naturalnemu i wybierz taki sposób, który jak najmniej je obciąży.

Jeśli chcesz myć i pielęgnować swoje włosy w sposób jak najbardziej naturalny, to najlepszym Twoim przyjacielem będzie Zestaw Manny do pielęgnacji włosów farbowanych. Testy laboratoryjne potwierdzają, że dzięki niemu kolor Twoich włosów pozostanie tak samo intensywny nawet przez kilka tygodni po farbowaniu, a więc termin kolejnego farbowania możesz odsunąć na później.

Bez pielęgnacji nie ma naturalności

Odpowiedniej regeneracji wymagają nie tylko farbowane, ale również wszystkie inne rodzaje włosów. To alfa i omega naturalnego charakteru fryzury. Myj i pielęgnuj swoje włosy przeznaczonymi do ich rodzaju odpowiednimi Mannami o delikatnym, ale skutecznym działaniu.

Który ze środków do pielęgnacji włosów od Manny lubisz najbardziej i dlaczego? Jeśli masz chęć, opisz to w komentarzu!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej