Mamy dla Ciebie prezent, bo nie chcemy żebyś odszedł z pustymi rękami? Szczegóły>>

Eukaliptus - Dlaczego uwielbiają go koale i Manna?
eukaliptus - dlaczego uwielbiają go koale i manna?

Eukaliptus - Dlaczego uwielbiają go koale i Manna?Nikt nie jest obojętny, jeśli chodzi o eukaliptus. Możesz go kochać albo nie, ponieważ jego zapach jest naprawdę intensywny i nieporównywalny z niczym. Wiemy, że koale uwielbiają go, natomiast my chętnie wdychamy jego orzeźwiający zapach. Ale co czyni go tak popularnym? Przyjrzyjmy się bliżej eukaliptusowi!

Do czego służy eukaliptus?
Ta przepiękna roślina pochodzi z Australii i Tasmanii, ale dzięki swoim pozytywnym właściwościam rozprzestrzeniła się już na całym świecie.
Rośnie bardzo szybko, jeśli ma wystarczającą ilość wody. Ponadto bardzo dobrze wiąże wodę, dzięki czemu tubylcy australijscy stosują eukaliptus do gaszenia pragnienia, a Europejczycy do osuszania mokradeł.

Ale w dzisiejszych czasach bardziej wykorzystuje się olej, który jest zawarty w jego liściach.

Pomaga z problemami zdrowotnymi

Olejek eukaliptusowy jest powszechnie stosowany w wielu przypadkach. Jego działanie zapobiegawcze i lecznicze znane było już w starożytności. Stosowano go do rozrzedzenia flegmy w gardle, w celu złagodzenia kaszlu. Nadaje się do inhalacji i jest w stanie złagodzić trudności w oddychaniu, szczególnie u pacjentów cierpiących na astmę. W przypadku wewnętrznego zastosowania jest to cudowne panaceum. Ale spożywanie jest surowo zabronione!

Dzięki swojemu antyseptycznemu i antybakteryjnemu działaniu jest również doskonały jako środek dezynfekujący powietrza, który uzupełnia jego intensywny, bardzo przyjemny zapach.

Zawiera substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym, dlatego jest też skuteczny w gojeniu się ran. Może być stosowany w leczeniu oparzeń, ran po ukąszeniu owadów i odstraszania owadów. Jednak nie powinien dostać się do otwartej rany.

Masaż z zastosowaniem olejku stymuluje krążenie krwi i łagodzi stany zapalne oraz zespołów bólowych w narządzie ruchu.

Dlaczego koale go kochają?

Koale są ukochanymi zwierzętami dla nas wszystkich. Nazywamy je misiami, ale nie mają one nic wspólnego z niedźwiadkami. W rzeczywistości najbliższym krewnym koali wśród zwierząt jest wombat, więc są to torbacze.

Słowo koala pochodzi od australijskich tubylców i oznacza „nie pić”. Prawdopodobnie zużywają bardzo mało wody, ponieważ mają dostatek w swoim ulubionym posiłku, czyli w liściu eukaliptusa. Co więcej, nie są w stanie oprzeć się smakowitym słodkim sokom, więc całe życie spędzają w koronach drzew. Jeśli chodzi o liście i gałęzie tej rośliny, zjedzą około 1 kilograma dziennie. Ich życie nie jest zbyt ekscytujące, ale bardzo chętnie leniuchują na gałęziach eukaliptusa w ciągu dnia i karmią się w tym samym miejscu w nocy.

Eukalyptus w kosmetykach od Manny
Olejek eukaliptusowy od Manny można stosować w kąpieli, w dyfuzorze, a nawet w saunie. Po rozcieńczeniu z wodą doskonale nadaje się do płukania włosów. Dosłownie wystarczy tylko kilka kropli, w żadnym wypadku nie przesadzaj z ilością, ponieważ olejek jest bardzo intensywny.

Jest także jednym z głównych składników mydła od Manny z aloesem i indyjską trawą cytrynową, ponieważ stanowi idealne uzupełnienie olejku z trawy cytrynowej, z którym tworzą nieopisaną kompozycję zapachową! To mydło, oprócz tego, że oczaruje swoim zapachem, delikatnie, ale skutecznie peelinguje skórę małymi ziarenkami maku. Wyżej wymienione ziarna maku powodują, że mydło jest bardziej kolorowe.

Dzięki olejkowi eukaliptusowemu poznasz kosmetyki od Manny w postaci mydeł lub olejków eterycznych.

Cedrowy balsam po goleniu i cedrowe mydło do golenia - nie tylko dla mężczyzn to prawdziwa specjalność, a nie tylko dla mężczyzn! Chociaż my, kobiety, nie golimy twarzy, ale możemy golić inne części ciała, więc to piękne mydło i balsam mogą pomóc obu płciom w zapobieganiu podrażnieniom skóry po goleniu. Są to świetne, pachnące specjały, które mogą być dla Ciebie dostępne na wyciągnięcie ręki, aby mogła/mógł poczuć aksamitną skórę po goleniu.

Eukaliptus jest też składnikiem w niektórych dezodorantach Manny.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej