Fantastyczny olejek z drzewa herbacianego i jego sekrety
fantastyczny olejek z drzewa herbacianego i jego sekrety

Fantastyczny olejek z drzewa herbacianego i jego sekretyJuż sam aromat olejku z drzewa herbacianego przenosi do nieskalanego, eterycznego świata. A pozytywne właściwości tego olejku medycyna ludowa wynosi pod niebiosa. Zapoznam Cię ze sposobami i zakresem zastosowania tego cudownie czystego olejku.

Niewiele osób wie, że olejek z drzewa herbacianego pochodzi z Australii. Tradycje ludowe już przed wieloma stuleciami wychwalały jego lecznicze działanie, zwłaszcza w przypadku chorób skórnych. Uważany jest za idealny środek na infekcje, ma bowiem silne właściwości przeciwbakteryjne, dezynfekujące i przeciwgrzybicze. Musisz jednak wiedzieć, że olejek można stosować wyłącznie zewnętrznie: używany wewnętrznie może wywierać toksyczne działanie. Olejek z drzewa herbacianego to prawdziwe antidotum, które skutecznie likwiduje grzybicę paznokci i ogólnie niszczy bakterie.
Możesz go stosować na źle wyciśnięte krosty i wągry, łagodząc stan zapalny. Jeśli masz wrażliwą skórę, to radzę Ci rozmieszać go z olejem kokosowym i dopiero w ten sposób zaaplikować na skórę. Jeśli gnębią Cię choroby kobiece, olejek, dodany do wody w wannie, może się sprawdzić do nasiadówek.

A oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać olejek. Zaprezentuję Ci parę praktycznych sposobów, które łatwo możesz wprowadzić w swoje codzienne życie. Wystarczy w 100% czysty olejek z drzewa herbacianego od Manny i nieco kreatywności:

Wykonaj spryskiwacz do czyszczenia maty do jogi: flakon z rozpryskiwaczem napełnij w trzech czwartych wodą, dodaj 15 kropli olejku z drzewa herbacianego i wstrząsając, dobrze wymieszaj. Możesz użyć chociażby wody destylowanej albo wzbogacić mieszankę w 1-2 krople cytrynowego olejku eterycznego. Po zakończeniu ćwiczeń dokładnie spryskaj tym preparatem matę i zostaw do wyschnięcia. Olejkiem z drzewa herbacianego możesz zastąpić syntetyczne płyny do płukania, wlewając po prostu do zbiorniczka na płyn do płukania w pralce kilka kropel tego specyfiku. Wyprane ubrania nabiorą delikatnego zapachu drzewa herbacianego, a Ty będziesz miał/a pewność, że zastosowałe(a)ć do płukania najbardziej naturalną metodę.

Olejek z drzewa herbacianego przyda się również do zmywania podłogi: zastąpi detergenty. Nabierz do wiadra zwykłą ilość ciepłej wody, następnie dolej 2,5 dl octu w stężeniu 20%. Na koniec dodaj 5-6 kropel olejku z drzewa herbacianego i bajecznie pachnący środek do zmywania podłogi gotowy! Naturalny zapach czystości przeniknie całe Twoje mieszkanie.

Olejek z drzewa herbacianego doskonale nadaje się do odstraszania owadów. Jego charakterystyczny aromat jest na ogół lubiany przez ludzi, na owady jednak działa odstraszająco. Wystarczy, żeby poczuły ten zapach, a już rzucają się do ucieczki. Siedząc na tarasie albo w mieszkaniu, koniecznie postaw obok dyfuzor olejków kosmetycznych lub lampę aromatyczną i rozpylaj olejek z drzewa herbacianego. Jeśli chcesz ewentualnie przytępić charakterystyczny zapach drzewa herbacianego, dodaj do niego odrobinę lawendowego albo cytrynowego olejku eterycznego. Podczas wycieczki do lasu skutecznie ochroni Cię przed ukąszeniami owadów i atakiem kleszczy. Niewielki flakon z rozpryskiwaczem napełnij wodą i dodaj 15 kropli olejku z drzewa herbacianego, następnie spryskaj swoje ramiona, nogi i kark.

Jak widzisz, olejek eteryczny z drzewa herbacianego to jeden z moich ulubionych, ponieważ jest bardzo wielostronny i ma mnóstwo pozytywnych właściwości. Możliwości zastosowania tego olejku są wręcz nieskończone. Ciekawa jestem, który ze sposobów sprawdził się najlepiej w Twoim przypadku!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej