Jak być swoim najlepszym przyjacielem
jak być swoim najlepszym przyjacielem

Jak być swoim najlepszym przyjacielemKażdy z nas potrzebuje przyjaciół, przynajmniej jednego. Takiego, któremu zawsze może zaufać, który go zawsze wysłucha i stanie za nim murem na dobre i na złe. Ty też możesz być swoim przyjacielem: zdradzę Ci nawet, w jaki sposób.

Zauważyłam, że członkowie rodziny Manny lepiej od innych wiedzą, czego potrzebują w zakresie kosmetyki swojej skóry czy włosów. Świadomie sięgają po kosmetyki naturalne, wolne od środków chemicznych, pewnie dokonują wyboru pośród poszczególnych produktów Manny.

To zrozumiałe, wszak chcą dla siebie tego, co najlepsze: pragną uchronić siebie i swoją rodzinę przed nieobliczalnymi skutkami działania chemikaliów, środków syntetycznych, jakie znajdują się w licznych preparatach przemysłu kosmetycznego.

Ale dlaczego? Dlaczego klientela Manny jest bardziej świadoma niż inna?

Moim zdaniem dlatego, że fan/ka Manny jest jednocześnie swoim najlepszym przyjacielem, a przynajmniej jest już na najlepszej drodze do autopercepcji.

Dla nikogo nie jesteś tak ważny/a, jak dla siebie. Idea przyjaźni z samym sobą może się wydać dziwna, zastanów się jednak, czy zdarzyło Ci się, że zaskoczyła Cię Twoja własna decyzja, albo jakaś nieoczekiwana wypowiedź? Kryjemy w sobie dużo więcej, niż doświadczamy na sobie w codziennym pędzie.

W Nowym Roku postaraj się więc lepiej poznać siebie, dzięki temu lepiej trafisz też na pasujące do Ciebie Manny.

Jak zbliżyć się do siebie (i do produktów Manny):

  • Chwytaj drobne uroki życia. Rozejrzyj się w swoim najbliższym otoczeniu tak, jakbyś zobaczył/a je po raz pierwszy. Spróbuj jak najdokładniej sformułować swoje odczucia odnośnie mebli, wyposażenia mieszkania, kolorów i roślin. Jakie uczucia w Tobie wzbudzają? Jaki wywołują w Tobie nastrój? Twój wewnętrzny głos rzadko kłamie, spróbuj się w niego wsłuchać jak najczęściej. Jeśli przyznasz mu rację, łatwiej potrafisz zdecydować na przykład, czy wybrać cytrynowy olejek eteryczny, czy lawendowy. Na początek odkryj z naszą pomocą, co zdradza o Tobie Twój ulubiony kwiat!
  • Zastanów się, jakie wartości i cele w zakresie kosmetyki i gospodarstwa domowego są dla Ciebie priorytetem. Nie znosisz, kiedy produkuje się zbędne odpady? Denerwuje Cię masa syntetycznych opakowań? Jesteś zwolennikiem/czką minimalistycznego gospodarstwa domowego i wolisz otoczyć się minimalną ilością przedmiotów? Będąc świadomym/ą swoich pragnień, nie podejmiesz decyzji niezgodnych ze swoim „ja“.
  • Przyrzeknij sobie, że poświęcisz odpowiednią ilość czasu dla siebie. Niech nie będzie to czas, jaki spędzasz co prawda samotnie, ale na czynnościach, które i tak musisz wykonać (sprzątanie, pranie, zmywanie). Twoja prywatność ma być uroczysta, zamierzona i pełna radości. Wszystko jedno, na czym spędzisz ten czas, ważne, żebyś się dobrze bawił/a. Ma to być coś, do czego nie musisz się zmuszać, co nie jest obowiązkiem, tylko czystą przyjemnością. Kino, lektura, spacer? To już Twoja sprawa!
  • Przeanalizuj również aktualne potrzeby swojej skóry. Stan Twojej skóry zmienia się bowiem bez przerwy. Upływ lat, zmiany hormonalne, spożycie płynów, czynniki zewnętrzne: wszystko to ma wpływ na zdrowie i wygląd skóry. Być może kilka lat temu była sucha, teraz jest już wręcz odwodniona. To niuans, ale jak wielkie ma znaczenie! (Jeśli nie masz pewności, jaką masz skórę, wypełnij nasz test na rodzaj skóry.) Znając siebie w pełni, na pewno wybierzesz Mannę odpowiednią do Twojej skóry. Na tej stronie Manny ułożone są według rodzajów skóry: jeśli jeszcze ich nie widziałe(a)ś w takim układzie, koniecznie się z nim zapoznaj.

Jeśli rozpoczniesz Nowy Rok jako najlepszy przyjaciel samego siebie, zasłużysz na nagrodę. Dzięki samopoznaniu będziesz mógł/mogła odrzucić wszystko to, co stanowiło dla Ciebie ciężar i wymienić dotychczasowe przymusowe wybory na prawdziwe przyjemności.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej