Domowy masaż głowy rozjaśnia umysł!
domowy masaż głowy rozjaśnia umysł!

Domowy masaż głowy rozjaśnia umysł!W jakim humorze rozpoczynasz Nowy Rok? To zależy tylko od Ciebie. Zastosuj domowy masaż głowy, żeby mieć zdrową skórę głowy i jasny umysł! Sugestie na progu Nowego Roku, z nieco innej perspektywy...

W moim poprzednim wpisie informowałam Cię, że możesz na to liczyć, iż w 2020 roku pozostaniemy wierni sobie, czyli idei naturalnych, wolnych od chemii kosmetyków. Możesz więc śmiało nadal oddawać się takiemu rozpieszczaniu u Manny, do jakiego przywykłe(a)ś. Możesz też mieć pewność, że wszystkie niespodzianki i uprzejmości Wróżek będą służyły Twojemu dobru.

A teraz zdradzę Ci, jak możemy pomóc Ci w tym, żebyś i Ty pozostał/a sobą. Na początek podzielę się z Tobą sekretami domowego masażu głowy.

Pielęgnację kosmetykami Manny uzupełniamy wpisami na blogu, które zawierają konstruktywne, łatwe do realizacji, możliwe do zindywidualizowania porady. W tym roku też szczerze i bez owijania w bawełnę przedstawię Ci moją opinię na bardzo wiele tematów.

Czy przeczytałe(a)ś już wpis o 5 dietach, których nigdy nie próbuj? Czy wiesz już, co to za 5 rzeczy, których nigdy nie rób przed spaniem? Albo jak wykonać środki czyszczące za grosze?

Czy mowa jest o odżywianiu, pielęgnowaniu urody albo ducha, czy też o gospodarstwie domowym, przywykłe(a)ś już, że poruszam najciekawsze kwestie.

A więc kontynuujmy w duchu tych szczytnych tradycji: jako pierwsza niech będzie instrukcja domowego masażu głowy.

Mówi się, że włosy to zwierciadło naszego zdrowia, a dobrej kondycji włosów nie sposób sobie wyobrazić bez prawidłowego stanu skóry głowy. Nie mówiąc już o tym, że dobra kondycja skóry głowy umożliwia bardziej efektywne działanie kosmetyków od Manny do pielęgnacji włosów.

Masaż głowy to doskonała okazja, żeby poprawić krążenie krwi, a przecież nie masz zawsze pod ręką profesjonalnego masażystę, który mógłby Cię obsłużyć.

Na szczęście, masaż głowy możesz wykonać sam/a, nawet bez specjalnego przygotowania czy praktyki. Nie potrzebujesz nic innego, jak tylko dwie ręce i spokojny kącik, w którym skryjesz się na 20-30 minut. Należysz do osób, które nie potrafią sobie nawet wyobrazić, żeby samemu się wymasować? Na początku być swoim własnym masażystą będzie trochę dziwne, ale uwierz mi: jeśli dasz sobie szansę, wzbogacisz się o nowe doznania i nową metodę relaksacji.

  • Znajdź więc spokojne miejsce, wyłącz telefon, telewizor i wszystkie inne urządzenia, które mogłyby przeszkodzić Ci w relaksie. Spróbuj uspokoić swój umysł, uświadom sobie, że zasługujesz na tę chwilę odpoczynku i nikt nie może Ci jej odebrać.
  • Najlepiej usiąść wygodnie. Możesz się nawet oprzeć, uważając jednak, żeby pozycja ciała nie ograniczała ruchu ramion.
  • Dotknij głowy opuszkami wszystkich palców i zacznij delikatnie masować. Wywierając lekki nacisk palcami, ale w żadnym razie nie zagłębiaj w skórę paznokci. Wykonuj masaż w ten sposób, jakbyś rozprowadzał/a po głowie rozkoszny szampon do włosów. Możesz sobie nawet wyobrazić, że to robisz: przymknij oczy i poczuj, jak naturalny szampon o czarownym zapachu rozchodzi się po Twoich włosach.
  • Nie szczędź tej przyjemności również skórze swojego czoła i karku. W tych miejscach też masuj łagodnie, bez wywierania palcami silnego nacisku.
  • Po zakończeniu masażu czoła i karku powróć do skóry głowy i powtórz delikatne „rozcieranie szamponu“.

Już 15 minut masażu odświeży Cię i przywróci ochotę do działania. Powtarzaj masaż regularnie, a włosy też Ci się odwdzięczą.

Rozpocznij Nowy Rok z jasnym umysłem!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej