Mamy dla Ciebie prezent, bo nie chcemy żebyś odszedł z pustymi rękami? Szczegóły>>

Jak wolontariat wpłynie na Twoją duszę
jak wolontariat wpłynie na twoją duszę

Jak wolontariat wpłynie na Twoją duszęCzyż pomaganie z głębi serca, bez oczekiwania rewanżu, nie jest cudownym uczuciem? A może taka pomoc wcale nie jest bezinteresowna? Nie obawiaj się, nie będziemy zdzierać żadnych wstydliwych zasłon z wolontariatu, udowodnimy Ci tylko, że to, co czytałe(a)ś w baśniach, sprawdza się też w realnym życiu. Bo dobry uczynek naprawdę zaowocuje dla Ciebie dobrem.

Dobrowolnie, ze śpiewem na ustach

W miarę oddalania się od świąt Bożego Narodzenia działalność charytatywna i wolontariat schodzą na drugi plan. A przecież nie musi tak być. Wszak wiesz, że pomoc przydaje się każdego dnia w roku.

Rozejrzyj się tylko dookoła! Każdy znajdzie w swym otoczeniu samotnych lub borykających się z chorobą ludzi, albo spragnione domu i miłości zwierzęta. Chodząc z otwartymi oczami szybko znajdziesz sposób, żeby zrobić coś pożytecznego. Nie musisz od razu myśleć o wielkich sumach czy skoordynowanym działaniu. Ażeby rozjaśnić komuś dzień, wystarczy czasami jedno miłe słowo, drobna przysługa czy zwykły uśmiech. A pomocną dłoń masz zawsze pod ręką.

Takimi gestami możesz uprzyjemnić również swój własny dzień

Kto pracował już kiedyś w wolontariacie, ten dokładnie wie, jakie to nieopisane przeżycie. Już same dobre intencje to wzniosłe uczucie, a zamienione w czyn dostarczą Ci osobistej satysfakcji, z której będziesz czerpał/a potężną siłę i motywację w życiu powszednim, czasem przecież tak trudnym.

Satysfakcja osobista w tym przypadku to całkiem zrozumiałe uczucie, drobny narcyzm, w takiej chwili naprawdę usprawiedliwiony.

Jak zacząć

Jeśli dotychczas nie miałe(a)ś do czynienia z charytatywnością, najwyższy czas spróbować. Nie obawiaj się, przypuszczalnie wejdzie Ci to w nawyk.

Jeśli masz takie szczęście, że w Twym najbliższym otoczeniu nie ma okazji do pracy charytatywnej, to na internecie znajdziesz co najmniej milion możliwości.

Nie myśl od razu o pomocy finansowej. Inne możliwości są wręcz niewyczerpane.

Jeśli lubisz zwierzęta, wpadnij do pobliskiego schroniska dla zwierząt. Mieszkającym tam psom i kotom poświęca się zaledwie minimalną ilość czasu, jeśli więc masz parę wolnych godzin, to ogromną pomocą będzie na przykład wyprowadzenie ich na spacer. W dodatku na spacerze Ty też spędzisz czas na łonie przyrody i możesz zapomnieć o swoich kłopotach. Taki czworonóg może Ci towarzyszyć nawet w bieganiu.

Jeśli wolisz jednak towarzystwo ludzi, możesz odwiedzić starsze osoby. Uwierz mi, że odrobina konwersacji, wysłuchanie ich opowieści to prawdziwy wypoczynek i relaks w szarej codzienności nie tylko dla nich. Ty też możesz się od nich wiele nauczyć, możesz nawet otrzymać odpowiedzi na drążące Cię od dawna pytania, których dotychczas nie udało Ci się rozwiązać.

Jak i wszystkich fanów/fanek Manny, Ciebie na pewno też mocno zajmuje kwestia ochrony środowiska. Zorganizuj wokół siebie grupę dawnych kolegów i koleżanek ze szkoły lub innych przyjaciół i pozbierajcie śmieci w najbliższym otoczeniu. Zobaczysz, że czysty stanie się nie tylko kawałek lasu czy sąsiedni park, ale i Twoja dusza nabierze lekkości.

A skoro już jesteśmy przy Mannie, to dnia spędzonego na wolontariacie nie można godnie zakończyć, jak „mannastyczną“ kąpielą! Wypróbuj przecudne, nieskalane, wolne od środków chemicznych  Mydło COCO z masłem shea! Jest naprawdę eleganckie, a pieniąc się obficie nie tylko dokładnie umyje całe Twoje ciało, ale też dostarczy Twojej skórze niepowtarzalnej, kremowej pieszczoty. Za sprawą tej Manny doznasz prawdziwie troskliwego rozpieszczenia, o jakim zawsze marzyłe(a)ś! A jeśli chcesz zwiększyć zakres bezinteresownych dobrych uczynków, podziel się tym uczuciem i sprezentuj którąś z fantastycznych Mann swoim bliskim!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej