Mamy dla Ciebie prezent, bo nie chcemy żebyś odszedł z pustymi rękami? Szczegóły>>

Teraz to naprawdę się spocisz: o poceniu się bez ogródek
teraz to naprawdę się spocisz: o poceniu się bez ogródek

Teraz to naprawdę się spocisz: o poceniu się bez ogródekSą tematy, o których rozmawiamy niechętnie, mimo, że są nierozerwalnie związane z naszym życiem. Taką kwestią jest też pocenie się, które na co dzień wprawia nas w zakłopotanie, ale w saunie jest wręcz pożądane.

Sytuacje przyprawiające o poty

Pocenie się to zupełnie naturalny proces. W ten sposób nasze ciało reaguje na podwyższoną temperaturę, wysiłek fizyczny, a nawet na niektóre sytuacje emocjonalne. Z potem nasz organizm pozbywa się szkodliwych substancji.

Kiedy temperatura naszego ciała przekroczy 37 stopni Celsjusza, nasz mózg wysyła gruczołom potowym sygnały alarmowe, żeby zaczęły produkować wydzielinę.

Mimo, że jest to nieprzyjemne zjawisko, z którym staramy się walczyć, jednak bez niego nasze ciało uległoby przegrzaniu, czego byśmy nie przeżyli. Razem z parującym potem uchodzi z naszego ciała ciepło, przyczyniając się do obniżenia temperatury ciała do normalnego poziomu. Pocenie się więc należy do kategorii zła koniecznego.

Pot najczęściej pojawia się pod pachami, na dłoniach, stopach i twarzy. Najbardziej krępujące jest pocenie się pod pachami; nie dość bowiem, że plamy potu na ubraniu nie są zbyt przyjemnym widokiem, ale mogą też roztaczać niezbyt miły zapach. I chociaż za tę woń odpowiedzialne są bakterie wspomagające naszą wymianę materii, jednak nie jest to zapach, którym chcielibyśmy olśniewać. Robimy więc wszystko, żeby zwalczyć ten nieprzyjemny zapach.

Dezodorant czy antyperspirant?

Podczas gdy dezodoranty neutralizują odpowiedzialne za niemiły zapach bakterie i spowalniają ich regenerację, antyperspiranty zawierają sole glinu, które czasowo zamykają częściowo wylot gruczołów potowych, redukując w ten sposób ilość potu. Ze względu na zawartość soli glinu takie antyperspiranty absolutnie nie są zdrowym, naturalnym rozwiązaniem problemu, ponieważ po pierwsze, glin blokuje wydalanie wraz z potem substancji toksycznych, a po drugie organizm nie jest w stanie pozbyć się samego glinu.

Idealna ochrona

Duże znaczenie dla ochrony przed potem ma stosowanie przewiewnej odzieży z surowców naturalnych. Jednak i to nie ustrzeże nas całkowicie przed poceniem się.

Jeśli poszukujesz naturalnego, delikatnego, a jednak skutecznego środka na nieprzyjemne objawy pocenia się, najlepszym rozwiązaniem będą dla Ciebie dezodoranty w kulce od Manny, ponieważ

 • neutralizują nieprzyjemną woń
 • nie zostawiają plam na Twoim ubraniu.

Nasze dezodoranty w kulce to alternatywa wolna od środków chemicznych. Musimy jednak coś wyznać: będziesz miał/a niesamowicie trudny wybór, który z czterech olśniewających produktów Manny wybrać, żeby towarzyszył Ci przez cały dzień!


Jeśli wolisz dezodoranty w kremie, to dezodoranty w kremie od Manny są akurat dla Ciebie. Znajdziesz w naszym asortymencie zarówno warianty zapachowe, jak i bezzapachowe.

A Ty, którym kosmetykiem od Manny rozpoczynasz i kończysz dzień? Podziel się z nami tą informacją!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

 • avatar
  • Agnieszka
  • 2020-01-27 14:12

  Dla mnie bardzo istotny jest brak soli glinu ze względów zdrowotnych, przyczynia się m. in. do nowotworu piersi. Chętnie kupię w wersji bezzapachowej bo trudno mi się rozstać z perfumami. Dziękuję i pozdrawiam💝

  • Agnieszka
  • 2020-01-27 14:12
  • avatar
   • Andrea Varga Darabos
   • 2020-01-29 07:25

   Droga Pani Agnieszko,w tym przypadku poelcamy Bezzapachowy dezodorant w kremie do skóry wrażliwej. Zawiera SKŁADNIKI takie jak: Masło shea ,skrobia kukurydziana, tlenek cynku, Olej jojoba, witamina E

   • Andrea Varga Darabos
   • 2020-01-29 07:25

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej