Masz krótkie włosy? Skróć też czas poświęcony na ich pielęgnację!
masz krótkie włosy? skróć też czas poświęcony na ich pielęgnację!

Masz krótkie włosy? Skróć też czas poświęcony na ich pielęgnację!Fryzury pixie, bob, postrzępione albo cięte pod kątem prostym: krótkie fasony są eleganckie, modne i pasują prawie do każdego kształtu twarzy. Rozkoszuj się zaletami krótkiej fryzury i nie przejmuj się za bardzo jej stylizacją!

Dam Ci 5 praktycznych porad, jak w prosty sposób zadbać o krótką fryzurę.

  1. Śmiało myj włosy częściej

Może się wydawać, że nie jest to wskazówka zbyt logiczna, po to przecież wybrałaś krótki fason, żeby nie tracić tyle czasu na mycie i stylizowanie włosów.

Krótkie włosy mogą się jednak szybciej przetłuszczać, zwłaszcza pod czapką w sezonie jesienno-zimowym, dlatego jeśli uznasz, że to już czas, albo po prostu lubisz myć głowę pod prysznicem czy w wannie, nie wahaj się ani chwili. Krótkie włosy schną szybciej, więc częste mycie nie oznacza straty czasu.

  1. Wsuń palce we włosy i rozwichrz je, stylizuj palcami

Urok krótkich włosów polega też na tym, że wyglądają naturalnie. O ile osiągnięcie lekko potarganej, swobodnej fryzury typu „właśnie wstałam z łóżka“ w przypadku długich włosów jest bardzo czasochłonne, to krótszy fason osiąga ten stan sam z siebie, praktycznie w mgnieniu oka.

Wsuń palce we włosy i stylizuj pasma palcami, albo tylko rozwichrz je z tyłu! Spokojnie możesz rzadziej używać grzebienia lub szczotki: krótkie fasony naprawdę dobrze prezentują się z odrobiną ekstrawagancji.

  1. Ostrożnie z lokówką elektryczną czy prostownicą

Niektóre fasony bob czy pixie wydają się niezwykle modne po wyprostowaniu na kant albo wręcz odwrotnie, wymodelowane lokówką. Odlotowy wygląd tych modnych fasonów może Ci łatwo zamącić w głowie, lepiej jednak, żeby te przybory do stylizacji włosów zachowała na okazje od wielkiego dzwonu, albowiem regularne stosowanie tych pomocniczych narzędzi, działających na wysoką temperaturę może zniszczyć każde włosy. Oszczędź im tego i zaoszczędź swój czas.

  1. Szybka płukanka, żeby dodać włosom lśnienia

Poza nienaganną czystością i swobodnym fasonem słusznie chcesz mieć lśniące włosy. Skutecznym kluczem do osiągnięcia naturalnego lśnienia i jedwabistości włosów jest płukanka z octem lub sokiem cytrynowym. Przygotowanie takiej płukanki jest bardzo proste: rozmieszaj ocet lub sok cytrynowy w ciepłej wodzie w proporcji 2:1 i odpowiednio 3:1, następnie spłucz nią umyte włosy.

Dobrym sposobem na lśniące włosy jest też spłukanie ich zwykłą zimną wodą, chociaż faktem jest, że jesienią i zimą możesz się trudniej na to zdobyć.

  1. Mniej znaczy więcej i to nie tylko ze względu na długość Twoich włosów.

Nie ma chyba nikogo, kto by nie chciał uczynić z mycia włosów przyjemnego rytuału. Tyle, że w dzień powszedni trzeba to szybko zrealizować, w dodatku bez przeciążania włosów. Sposób jest prosty: mniej znaczy więcej. Wybierz taką odżywkę do włosów, która jest wszechstronna, a zarazem łatwa i szybka w użyciu.

Polecam Ci Naturalny balsam Manny, opracowany głównie do włosów suchych i normalnych, który w sposób udowodniony sprawi, że Twoje włosy będą puszystsze, skóra głowy odpowiednio nawilżona, w dodatku nie przyklepie włosów*. Do krótkich włosów wystarczy naprawdę niewielka ilość: pozostaw odżywkę na włosach przez parę minut, następnie spłucz i od razu możesz cieszyć się ich jedwabistością.

*na podstawie subiektywnej opinii użytkowników w testach przeprowadzonych przez niezależne, uznane na forum międzynarodowym laboratorium przy udziale 25 kobiet i mężczyzn, którzy przed użyciem balsamu myły włosy naturalnym szamponem Manny do włosów suchych i normalnych.

Masz krótkie włosy? Podziel się z nami swoimi radami w zakresie pielęgnacji włosów!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej