Odkryj naturalną pielęgnację jamy ustnej z Manną
odkryj naturalną pielęgnację jamy ustnej z manną

Odkryj naturalną pielęgnację jamy ustnej z Manną



Coraz więcej z nas chce aktywnie działać na rzecz swojego środowiska i zdrowia. Staramy się w tym celu minimalizować ilość odpadów i stosować coraz mniej środków chemicznych, zwłaszcza podczas codziennych zabiegów toaletowych i kosmetycznych. Czy wiesz, że pielęgnacja zębów też może być już w każdym calu naturalna?

Tradycyjne kosmetyki, z ich zawierającą środki chemiczne recepturą oraz dodatkami, które wpływają na aromat, konsystencję i kolor, mogą obciążać nasz organizm i środowisko, ba, mogą nawet w mniejszym lub większym stopniu im szkodzić. Dlatego również w pielęgnacji zębów i dziąseł naturalne alternatywy są coraz bardziej doceniane.

Jeśli w Twojej łazience wszystkie kosmetyki są wolne od środków chemicznych, to w kwestii pasty do zębów też nie może być inaczej. Zdradzę Ci, dlaczego!

Unikniesz niebezpiecznych dodatków chemicznych.

Tradycyjne pasty do zębów zawierają liczne składniki, które mają co najmniej wątpliwą reputację w zakresie wpływu na organizm, która skłania przynajmniej do zachowania ostrożności:

SLS: Popularny detergent Sodium Lauryl Sulfate odpowiada za skuteczność usuwania zanieczyszczeń i efektowną pianę proszków do prania, żelów pod prysznic, szamponów i past do zębów. Jednak nazwa ta zbyt często pojawia się w związku z podrażnieniami skóry i śluzówki, żeby nie skłaniało to do unikania tego składnika. (Bo dlaczego niby masz wystawiać swoje zęby na działanie środka, przed którym starasz się chronić nawet swą odzież?)

Fluor: Nieprzypadkowo pasta do zębów dla dzieci nawet w wersji z dodatkami chemicznymi nie zawiera fluoru. Zdania na temat fluoru są podzielone: chociaż jednak niektórzy twierdzą, że małe dawki fluoru nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, to w kosmetykach od Manny fluoru nie uświadczysz. My dbamy o higienę i zdrowie Twoich zębów w inny sposób, na przykład za pośrednictwem mechanicznych środków czyszczących.

Możesz przyłączyć się do naszej walki ze stosowaniem oleju palmowego.

Część tradycyjnych past do zębów zawiera olej palmowy, którego produkcja, ze względu na agresywną ekspansję plantacji palm olejowych, w katastrofalnym stopniu przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego, co wzbudza zrozumiały protest w sporej części krajów rozwiniętych. (Ani w naturalnych pastach do zębów, ani w pozostałych kosmetykach od Manny nie znajdziesz oleju palmowego. Więcej na ten temat i o naszym w niego zaangażowaniu możesz przeczytać w naszym blogu tutaj.)

Możesz rozkoszować się działaniem i aromatem rozmaitych roślin leczniczych.

Na szczęście wszystkie te cenne surowce roślinne, które odpowiedzialne są za prawidłową higienę jamy ustnej, możemy zdobyć bez wyzyskiwania przyrody. Olejki eteryczne z mięty pieprzowej czy cytryna, albo ekstrakt z szałwi leczniczej to nasi faworyci, dlatego są składnikami poszczególnych past do zębów od Manny. Ich przyjemny, orzeźwiający zapach odświeża oddech, a ich właściwości pomogą utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej.

Mycie zębów tymi pastami jest innym doznaniem niż wcześniejsze.

Początkowo mycie zębów naturalną pastą od Manny, pozbawioną odpowiedzialnego za pienistość SLS, może być dziwnym uczuciem, ale brak obfitej piany wynagrodzi nam naprawdę naturalny, świeży, orzeźwiający zapach pasty. Konsystencja pasty też jest zaskakująco inna: dzięki delikatnemu proszkowi węglanu wapnia i krzemionki, tych stuprocentowo naturalnych substancji ściernych, pasta do zębów od Manny ma jedwabistą konsystencję. (Przeznaczona dla dzieci Pasta do zębów o smaku truskawkowym ma konsystencję galaretki owocowej, co wprawia maluchy w euforię.)

Przeciwko naturalnym pastom do zębów słyszy się często niesłuszny zarzut, że zapewne mają słabsze od innych właściwości czyszczące. Absolutnie nie jest to prawda. Zasłużenie popularna Czarna pasta do zębów Manny bez fluoru zadba o Twoje zęby stuprocentowo naturalnym węglem leczniczym i sproszkowanym materiałem ciernym.

Właśnie dlatego nie należy lekceważyć poczucia, że zrobiłe(a)ś coś dobrego dla swoich zębów: dzięki naturalnym składnikom, ekologiczne pasty do zębów skutecznie czyszczą i pielęgnują Twoje zęby, jak również niezawodnie przyczyniają się do utrzymania zdrowia Twojej jamy ustnej.

A Ty wypróbowałe(a)ś już naturalną pielęgnację zębów? Czekam na Twoją opinię!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej