Odpuść!
odpuść!

Odpuść!Odpuszczając, zrzucisz z siebie wszystko, co na Tobie ciąży i co Cię dołuje, wreszcie będziesz wolny/a i szczęśliwy/a! Oto kilka sposobów, jak ulżyć sobie w życiu, kiedy masz wrażenie, że wszystko stanęło w miejscu.

Codzienność nakłada na nas liczne ciężary, począwszy od zadań do wykonania, a skończywszy na zalewającym nas bez wytchnienia morzu informacji. Jeżeli o siebie nie zadbamy, skończy się “emocjonalnym dołkiem”. Musisz wiedzieć, że każdego dnia wpierw musisz się pozbyć tych negatywnych wpływów, żeby móc się odprężyć. Wystarczy nauczyć się odpuszczać, co idzie w parze z akceptacją. Zaakceptuj fakt, że wszelkie wyzwania, które dzień w dzień napotkasz na swej drodze, są naturalną koleją rzeczy. Przyrzeknij sobie, że uczynisz wszystko, co w Twojej mocy, żeby rozwiązać pojawiające się w Twoim życiu problemy i akceptuj efekty tych działań niezależnie od tego, czy będą uwieńczone sukcesem, czy nie.

Kolejnym niezbędnym etapem odpuszczania jest przyjęcie do wiadomości i pogodzenie się z faktem, że ktoś na zawsze zniknął z Twojego życia. Może opuścił Cię partner, może najlepsza przyjaciółka wyjechała na stałe za granicę, albo ulubiony kolega z pracy znalazł sobie inne miejsce. Te wszystkie wydarzenia wypływają z ich podjętej dobrowolnie decyzji, na którą Ty nie masz wpływu. Możesz zrobić dwie rzeczy: Albo pozwolisz, żeby ogarnęła Cię rozpacz i żal, albo pogodzisz się z tym faktem i przeanalizujesz, na ile może służyć Twojemu rozwojowi. Uwierz mi, że trzeba pozwolić odejść temu, kto chce to zrobić. Wasza wspólna droga dobiegła końca i to nieprzypadkowo. Byliście obok siebie, dopóki potrafiliście coś sobie dać i uczyć się od siebie, czy to w sferze mentalnej, intelektualnej, czy też emocjonalnej. Być może w Twoim odczuciu nie nadszedł jeszcze czas rozstania, nie znaczy to jednak, żebyś musiał/a przyjmować tę sytuację z gniewem czy ze smutkiem. Najlepsze, co możesz zrobić, to podziękować losowi za wszystko, co dobrego otrzymałe(a)ś od tej drugiej osoby przez wspólnie spędzony czas, a następnie z sercem przepełnionym wdzięcznością pozwolić jej odejść. Musisz wiedzieć, że odczuwane w tym czasie pozytywne emocje i miłość wpłyną na Ciebie i dodadzą Ci sił do nowego rozdziału życia.

A co masz zrobić, jeśli łapiesz się na tym, że snujesz plany, jak odzyskać tę osobę?

Wszystkie plany, skierowane na to, żeby wpłynąć na zachowanie innych, to zupełna strata czasu. Jesteś odpowiedzialny/a wyłącznie za swoje czyny i swój rozwój. Skoncentruj się na zdobyciu równowagi, a zobaczysz, że pojawią się w Twoim życiu te osoby, których potrzebujesz.

Jak już na początku wspominałam, odpuść sobie ambicje i ciągłe roztrząsanie problemów, żeby Twoje myśli się rozjaśniły i wypełniły spokojem i radością. Naturalnie, nie uda się to natychmiast, ale – jak zawsze – i tu klucz do rozwiązania problemów leży w Twoich rękach.

Stwórz sobie takie warunki, w których możesz się zrelaksować i wreszcie osiągnąć równowagę duchową! Jakim sposobem? Oto trzy rady, które możesz wypróbować od razu:

1, Zwolnij!
Jeśli często Ci się zdarza, że zamiast już dawno spać, twój mózg pracuje wciąż na najwyższych obrotach, oferowany problemami i zadaniami minionego dnia, sięgnij po aromaterapię. Spryskaj swą poduszkę kilkoma kroplami w 100% czystego lawendowego olejku eterycznego od Manny, rozluźnij się, a negatywne myśli znikną w oka mgnieniu.

2, Wypróbuj minimalizm!
Odpuszczenie to proces, który dotyczy nie tylko umysłu, ale również otaczających Cię przedmiotów. Czysty, uporządkowany dom, w którym znajdują się wyłącznie te przedmioty, które sprawiają Ci radość, w dużej mierze przyczyni się do poprawy samopoczucia. Mniej często znaczy więcej. Naturalnymi mydłami od Manny możesz zastąpić syntetyczne mydła, niektóre z nich są przeznaczone specjalnie do mycia twarzy lub włosów.

3, Zostaw sobie czas dla siebie!
Każda akceptacja zaczyna się od zaaprobowania siebie. Wybacz sobie i szanuj się za to, co przeszedłeś/przeszłaś. Uwierz mi, że zasługujesz na trochę luksusu, nie żałuj go sobie. Pod koniec męczącego dnia weź relaksującą kąpiel w wannie. Wypróbuj kulę do kąpieli od Manny geranium-lawenda, której czarowny zapach odpędzi daleko niepokojące myśli. Po przyjemnej kąpieli wmasuj ulubioną kremową pianką do ciała od Manny i rozkoszuj się uczuciem nawilżenia w skórę bajecznych olejków eterycznych i maseł. Aby relaks był jeszcze pełniejszy, popijając napar ziołowy i odparowuje w tym czasie olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy, którego boski zapach wręcz Cię zniewoli. Poddaj się rozkosznej przyjemności, jakiej dostarczają kosmetyki naturalne i odpędź wszystkie negatywne emocje.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej