Przygotowania do inwazji komarów: 3+1 sposobów na te krwiopijcze owady
przygotowania do inwazji komarów: 3+1 sposobów na te krwiopijcze owady

Przygotowania do inwazji komarów: 3+1 sposobów na te krwiopijcze owadySezon na komary w pełni: wszędzie, nawet podczas najpiękniejszych chwil lata towarzyszy nam irytująca obecność całych chmar tych bzyczących krwiopijców. Prześledźmy, dlaczego komary są niebezpieczne i jakie domowe metody dają skuteczną ochronę?

Kwestia komarów to wieczny dylemat: kryjmy się przed nimi w domu, żeby uniknąć ukąszeń, czy też cieszmy się letnimi wieczorami, narażając się na brzydkie, swędzące, czerwone plamki na skórze? Zwłaszcza, że ostatnio szala ukąszeń komarów zaczęła się przechylać z kategorii nieprzyjemnych na niebezpieczne. Niezwykle upalne lata bowiem przyciągnęły do Europy dotychczas niespotykane u nas gatunki, jak na przykład roznoszący choroby zakaźne komar tygrysi (inaczej zwany komarem azjatyckim). Na szczęście nie ma jeszcze powodów do paniki, bo na razie populacja tego gatunku nie jest tak liczna, żeby sprawiać poważniejsze problemy. Od zwykłego komara ten niebezpieczny gatunek odróżnia inne ubarwienie, komar tygrysi ma bowiem srebrno-białe paski na tle czarnego ciała.

Pocieszające, że przed inwazją komarów można się bronić skutecznymi sposobami. Oczywiście, ja zaprezentuję Ci naturalne, zdrowe metody, które możesz zastosować zamiast syntetycznych środków.

Skórka od banana
Być może Cię to zaskoczy, ale po obraniu banana ze skórki, posmaruj miejsce po ukąszeniu komara wewnętrzną częścią skórki. Związki organiczne, obecne w skórce, regenerują skórę i łagodzą swędzenie. Najlepiej, jeśli przed użyciem skórki banana włożysz je na pół godziny do lodówki, w ten sposób efekt będzie jeszcze bardziej orzeźwiający. Skórka nie powinna być wyschnięta, tylko jak najbardziej wilgotna.

Okłady z kurkumy
Poniższy przepis polecam tym wszystkim, których nie zniechęca fakt, że kurkuma powoduje przejściowe zabarwienie skóry. Jeśli zaś masz ukąszenie w takim miejscu, które ubranie pokryje, tym śmielej zastosuj poniższą miksturę, jest bowiem nadzwyczaj skuteczna:

1 małą łyżeczkę sody oczyszczonej rozmieszaj z niewielką ilością wody (wystarczy dosłownie parę kropel!) tak, żeby otrzymać kremową masę. Następnie dodaj do niej szczyptę kurkumy i 1 kroplę stuprocentowo czystego olejku eterycznego z drzewa herbacianego od Manny i 2 krople arganowego olejku kosmetycznego Manny (ten ostatni potrzebny jest po to, żeby olejek eteryczny nie zetknął się ze skórą w nierozcieńczonej postaci). Mikstura podejmuje walkę ze swędzeniem na kilku frontach jednocześnie: soda oczyszczona i kurkuma na przykład łagodzą podrażnienie.

Okłady z octu jabłkowego
Jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy, to radzę Ci wypróbować okłady z octu jabłkowego, które szybko likwidują świąd po ukąszeniu komara. Po prostu namocz octem wacik albo chusteczkę bawełnianą i przetrzyj skórę w miejscu ukąszenia i okolicy. Pozostaw do wysuszenia, nie zmywaj przez jakiś czas.

Likwidacja skupisk komarów
Jeśli zauważysz, że Twój dom roi się od komarów, warto skontrolować okoliczne miejsca, w których mogła się zebrać deszczówka. Takie właśnie stojące wody (wystarczy nawet odrobina) są ulubionymi siedliskami komarów, które rozmnażają się tam błyskawicznie. Inkubatorem komarów może być na przykład zbiornik zewnętrznej jednostki klimatyzacji albo oczko wodne w ogrodzie.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej