Mamy dla Ciebie prezent, bo nie chcemy żebyś odszedł z pustymi rękami? Szczegóły>>

Rytuał kąpieli
rytuał kąpieli

Rytuał kąpieliCzy jako małe dziecko chciałaś/eś wziąć kąpiel tylko za cenę płaczu? Powiem Ci, że ja też. Ale już jako dorosła osoba szybko zdałam sobie sprawę, jakie orzeźwienie może zapewnić kąpiel w wannie lub szybki prysznic, a szczególnie po długim i męczącym dniu.

W średniowieczu odeszło się, od kąpieli dla przyjemności.

Czy wiesz, że w XIX wieku wiele osób uważało, że woda była przyczyną śmiertelnych chorób? Dlatego używali perfum do “ukrywania nieprzyjemnych zapachów” ,a z wielką ostrożnością unikali kąpieli.

Nawet królowa Elżbieta, po długich zmaganiach, wymieniła mała miskę na dużą, drewnianą wannę. Później wybudowała własną łazienkę, w której codziennie kąpała się, by zadziwić cały dwór.

Czasem mniej znaczy więcej?

Większość z nas zazwyczaj bierze prysznic lub kąpiel dwa razy dziennie (rano po przebudzeniu i wieczorem). Jednak podobnie jak w innych tematach, również w tym przypadku opinie są różne.

Wydaje się logiczne, że im częściej się kąpiemy, tym mniej zanieczyszczeń pozostaje na naszej skórze, więc jesteśmy czyściejsi. Praktycznie to jest prawda, ale nie jest jedno, jakimi kosmetykami pielęgnujemy swoją skórę.

Różnego rodzaju gąbki mogą łatwo uszkodzić ochronną barierę naszej skóry, usuwając nie tylko bakterie i martwe komórki nabłonkowe, ale także lipidy, które są odpowiedzialne za zdrowie i nawilżenie skóry.

Ponadto, stosując w kąpieli mydeł i żeli pod prysznic zawierających sztuczne składniki zmniejszają zdolność regeneracyjną skóry, pozostawiając ją suchą i podrażnioną.

Mydła i żele pod prysznic-jaka tajemnica w nich tkwi

Niestety większość mydeł i żeli pod prysznic zawiera bardzo mało naturalnych składników. Przeciwnie, mają wysoką zawartość tych składników, które delikatnie mówiąc, są bardziej szkodliwe dla skóry.

Jakie są to składniki?

  • substancje drażniące skórę, które ze względu na ich silne działanie wysuszają skórę
  • parabeny, które są najczęściej stosowanymi sztucznymi konserwantami. Te, oprócz tego, że mają wpływ na przyspieszony proces starzenia się skóry, wpływają również na produkcję estrogenów.
  • pozostałości pochodnych ropy naftowej, które zatykają pory, aby skóra nie mogła oddychać, co może powodować zapalenie skóry lub różnego rodzaju alergie.
  • oleje silikonowe, dzięki którym skóra staje się jedwabista, aksamitna w dotyku. Jednak warstwy silikonowe są nierozpuszczalne w wodzie, dlatego zatykają pory, zapobiegając oddychaniu skóry, a zatruwają ją.

Jednakże codzienna kąpiel nie jest rozwiązuje problem szkodliwych substancji. Zamiast tego używaj preparatów zawierających naturalne składniki, wolnych od szkodliwych substancji.

Rytuał kąpieli u Manny

Niezależnie od tego, czy będzie to szybki prysznic lub długa kąpiel w wannie, w każdej sytuacji wybieraj odpowiednie produkty dla siebie.

Wszystkie nasze mydła nie zawierają żadnych chemikaliów. Na naszej stronie internetowej pomożemy Ci w wyborze odpowiednich mydeł od Manny, odpowiadających Twojemu rodzaju skóry.

Nasze żele pod prysznic nie zawierają składników chemicznych a charakteryzują się praktycznością. Nie tylko ich zapach jest wyjątkowy, ale dzięki praktycznemu opakowaniu są wyjątkowe.

Jeśli jednak marzysz o romantycznej kąpieli przy świecach, a chcesz zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, koniecznie wypróbuj musujące kulę do kąpieli od Manny!

Każda jedna kula musująca była wykonana ręcznie, a oprócz uroczego zapachu, składniki jakie zawiera, nadają skórze aksamitny wygląd.

Mamy jednak jedną tajemnicę, którą musisz poznać: gdy ich raz wypróbujesz, będą Cię stale kusić. A cały dzień będziesz myśleć o przyjemnej kąpieli!

Możesz wybierać spośród musujących kul, cytrus, truskawka - banan lub goździk - neroli albo geranium - lawenda. Niezależnie od tego, którą kulę od Manny wybierzesz, jedno jest pewne, będzie to początek wspaniałej przyjaźni!

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym, aby również mogli się z nim zapoznać

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany! Zaloguj się

Doceniamy lojalność!

Czas zniżek wyliczanych w procentach już minął, ponieważ chcielibyśmy, abyście Państwo jako członkowie Klubu Manna darzeni byli przez nas szczególną uwagą i jeszcze większą ilością promocji. Klub Manna stworzyliśmy właśnie dlatego, aby łatwiej można było przejrzeć aktualne oferty.

Dowiedz się więcej